Сабақ Сабақтың тақырыбы Ыбырай ата. Байбота Серікбайұлы Мақсаты



Дата29.01.2017
өлшемі116,48 Kb.
#8257
түріСабақ
Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш ауданы Құркелес елді мекені №19 А.Оразбаева атындағы жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Ахметова Гулайна Араповна

2 сынып

Әдебиеттік оқу

Күні 14.04.2014 жыл

Сабақ


Сабақтың тақырыбы

Ыбырай ата. Байбота Серікбайұлы


Мақсаты

Байбота Серікбайұлы туралы толықтай ақпарат беру.Өлеңді түсініп оқып, негізгі идеясын түсіну. Кейіпкері болған адамның ұрпақтар аузында жатталып қалған сөздерін оқушы жадында бекіту.

Жұмыс нәтижесі

Ыбырай Алтынсариннің өмір жолы туралы білімдерін толықтырды; өлеңдегі тұңғыш ұстаздың халыққа қызметін паш етеді.шығармашылықпен жұмыс істеуге дағдыландыру арқылы қиялы дамиды.


Сілтеме

Әдебиеттік оқу Б.А.Тұрғынбаев, З.Муфтибекова Алматыкітап баспасы 2013 жыл



Әдіс-тәсілдері

Топтық жұмыс; Диалогты оқыту; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; АКТ-ны қолдану; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.


Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы


Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут



Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма




Үйге тапсырма

Ыбырай ата

158-бет,





Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы «Құрманғазы ата» өлеңі бойынша

білімін анықтау,



Ребус шешу

«Балбырауын»

Күйді тыңдау


Ребус шешу арқылы қызығушылығы оянады, өткен тақырыпта алған білімін көрсетеді.

Білім деңгейін анықтау

Ребус толық шешілген

3




Ребус жартылай шешілген

2

Ребус толық шешілмеген

1

Түсіну

Тақырыптың негізгі идеясын түсіндіру

АКТ қолдану

Оқулық бойынша топтық жұмыс.

Өлеңді оқыту

Слайдпен жұмыс МКБТқандай ой туды?Ы.Алтынсарин өмірімен таныстыру .Кел,балалар оқылық !өлеңін жатқа айтқызу



Гүлдермен топқа бөлу

Тақырыптың басты идеясын табу

Тұңғыш мектеп


Берілген материалды өз сөзімен жеткізу

Мәтінді толық түсінеді

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

І топ Тұңғыш ғарышкер

ІІ топ Тұңғыш ғалым

ІІІ топ Тұңғыш президент

ІV топ Тұңғыш ұстаз



Сергіту Бейнежазба бойынша

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Оқыған материалды жаңа жағдайда пайдалана алу

Әдіс-тәсілдерді орнымен қолдану

3




Қажетіне қарай пайдалана алады

2

Пайдалануы қиын

1

Талдау

Шешім шығару, яғни болашақтағы мектеп жобасын құрастыру

Болашақтың мектебі қандай болу керек деп ойлайсың?

Постер жасау



Талдау арқылы пікірталасқа түседі.

Пікірталасқа түсу

диалог құрып,қорытынды жасайды

3




тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау

Суреттерді құрастыру.

Венн диаграммасы

Қазіргі таңдағы мектеп пен алғашқы мектеп




Қажеттілігін салыстыра нақтылайды

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Дүниетанымын кеңейту.

Эссе жазу «Егер мен мектеп директоры болсам...»

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Алған білімнің өзі үшін құндылығын бағалау

Креативті

3




Ойы жүйелі, тың ойы емес

2

Жалпыға ортақ ой

1

Өзін-өзі бағалау парағы

Аты

Ребус

Оқулық мәтіні

Тапсырма

Постер

Венн диаграммасы

Эссе

Қорытынды баға

























2 сынып

Әдебиеттік оқу

Күні 15.04.2014 жыл

Сабақ


Сабақтың тақырыбы

Ақ боз ат мінген қолбасшы


Мақсаты

Мәтіндегі басты кейіпкердің өмір жолынан ешкімге ,басқаға ұқсай бермейтін еркшелігін байқауға мүмкіндік жасау.


Жұмыс нәтижесі

Оқушылардың бала Бауыржанның келешек жазушы ,батыр болып қалыптасуына өскен ортасының ,ұлттық салт –дәстүрдің қаншалықты әсері болғандығын түсінулеріне жағдай туғызады.Ұлттық ойындармен ,спортпен шұғылдануға деген қызығушылықтары артады .

Сілтеме

Әдебиеттік оқу Б.А.Тұрғынбаев, З.Муфтибекова Алматыкітап баспасы 2013 жыл

162 –бет


Негізгі идеясы

Топтық жұмыс; Диалогты оқыту; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; АКТ-ны қолдану; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.


Ресурстар

Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы


Сабақтың өтілетін уақыты

45 минут



Сабақ жоспары

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою

  2. Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша

  3. Рефлексия

  4. Үйге тапсырма




Үйге тапсырма

Ақбоз ат мінген қолбасшы .

170-бет





Ойлауды Блум

бойынша жіктеу



Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткілер.



Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы «Ыбырай ата» өлеңі бойынша

білімін анықтау, еске түсіру, жатқа айту, қорыту. Қызығушылығын ояту.



«Көбелектерді гүлге қондыру» ойыны арқылы топтар арасында сұрақтарға жауап беру.Ыбырай кім?т.б.Оқушылар өз аттарының барлық әріптерін «Гүл сыйлау»көңіл күй туғызу :оқушылар өз есімінің бірінші әрпінен басталатын сын есімдер айтады.Спорттық ойындардың атауы бойынша топтарға бөлінеді.

Өткен сабақты еске түсіру ойын арқылы қызығушылығы артады , білімін көрсетеді.

Оқыған материалды есте сақтау, еске түсіру


Сұрақтарға жүйелі жауап берді

3




Сұрақтарға жартылай жауап берді

2

Сұрақтарға қате жауап берді

1

Түсіну

Оқулық мәтінін игерту.

Слайд көрсету АКТ ны пайдалану .Суретпен сөздерді байланыстыру .Батырға туған ел не үшін керек ?Осы сұрақ төңірегінде оқушылардың пікірін тыңдау.

Оқулықпен жұмыс .Мәтінді тізбектей оқыту .Сөздік жұмысы.



Тақырыптың басты идеясын табу

Қазақ батырлары туралы мағлұмат алу



Берілген материалды өз сөзімен басқа формада жеткізу

Тапсырманы толық орындады

3




Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.

Топ бойынша тапсырмалар орындау

1топ Бала Бауыржан (ұлттық ойындар туралы әңгімелейді) 2топ Батырдың шеберлігі (шеберлігі жайлы айтады)3топ Ақ боз ат (ат спорты ) 4топ Жауапты жарыс (сыйлыққа ие болу) Сергіту Бейнежазба бойынша



Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.


Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру

Әдіс-тәсілдерді орнымен қолданады

3




Толық емес

2

Қиын

1

Талдау

Мәтіннің түйінді бүгінгі ойын анықтау өмірмен байланыстырып талдау жасау

Денім сау болсын десең....

Алгоритм құрау




Салыстыру арқылы өз пікірін айтады.

Бүгінгі білімін талдау

Ой жүйелі болды

3




Ой қосты бірақ жүйелі емес

2

Ойы жүйелі емес

1

Жинақтау

Суреттерді құрастыру.

Қабанбай мен Бауыржан салыстырады топтастырып кластер құрастыру

Қажеттілігін салыстыра нақтылайды

Жағдаяттан шыға білу құзыреті

Толық шықты

3




Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

Кері байланыс «Күн және бұлттар»

Бұл маған ұнады.

Не үйрендім?

Не қиын болды?

Батырлар туралы толық білгім келеді.



Қалыптасқан түсінігін бағалау

Түсінік деңгейі

Толық

3




Жартылай

2

Толық емес

1

Өзін-өзі бағалау парағы

Аты

Сұрақтар

Оқулық мәтіні

Тапсырма

Пікірталас

Құрастыру

Эссе

Қорытынды баға


























Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет