Сабақ: Шоқан саяхатшы Мектеп: 10 Күні: 28. 04. 2017 жыл



бет1/2
Дата21.07.2017
өлшемі361,2 Kb.
#21590
түріСабақ
  1   2
Сабақ жоспары

Сабақ:

Шоқан – саяхатшы

Мектеп: 10

Күні: 28.04.2017 жыл


Мұғалімнің аты-жөні: Файзуллаева Б

Сынып: 5 А


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау.

Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогқа даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады:


Ұсынылған тірек сөздер мен иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжай отырып, мәтін құрай алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:


Тақырыпқа сай өз ойларын жүйелі жеткізе алады.


Кейбір оқушылар орындай алады:


Өз ойларын диалогқа түсу арқылы жеткізе алады. Сұрақтар құрастыруда қыстырма, қаратпа сөздерді қолданады.

Тілдік мақсат

Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды. Даярлықсыз диалогқа түсе алады.





Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:


Ғалым, саяхатшы, суретші, этнограф, жазушы, зерттеуші


Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Шоқтығы биік, «Аққан жұлдыз», «Ыстықкөл естеліктері», сегіз қырлы, бір сырлы, тұңғыш ғалым.



Талқылауға арналған сұрақтар:


  1. Қандай адамдардан із, іс, сөз қалады?

  2. Артына ұмытылмас із қалдырған қандай ұлы тұлғаларды білесіңдер?

  3. Кез-келген қарапайым адам артынатіз қалдыруы мүмкін бе?

Не себепті …. деп ойлайсыз?

  1. Не себепті Шоқанды «Аққан жұлдызға» теңейді?

  2. Не себепті Шоқанды «сегіз қырлы, бір сырлы» адам дейді?

ишара:





Бағалау критерий

Бағалау критерийі. Білім алушы

  1. Тірек сөздер мен иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжай отырып, мәтін құрай алады.

  2. Тақырып бойынша мәтінді талдай отырып, диалогқа түседі.

  3. Диалогқа түсу з барысында қыстырма, қарапта сөздерді қолдана алады.




Алдыңғы оқу:

Тутанхамон қабірінің құпиясы туралы мәліметтер.

Жоспар


Жоспарланған

Жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы



Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру.

Мені көріп тұрғандар бір шапалақ,

Мені естіп тұрғандар екі шапалақ,

Сабаққа дайын оқушылар үш шапалақ!

Топқа бөлу

Кеспе қағаздар арқылы 3 топқа бөлу.



І топ – «Ғалымдар»

ІІ топ – «Саяхатшылар»

ІІІ топ – «Этнографтар»




Кеспе қағаздар
А 4 парағы

Ортасы



  1. «Қиынды қағаз» әдісі арқылы тірек сөздер беріледі. Оқушыларға берілген тірек сөздер негізінде сабақ тақырыбын анықтату. Сол тірек сөздермен мәтін құрату.

І топ – Шоқан – ғалым

ІІ топ - Шоқан – саяхатшы

ІІІ топ – Шоқан – этнограф

«Құндылықтар спектрі» әдісі арқылы жазылған мәтіндерді талдату.

(Жазылған мәтіндерге топ арасында пікір алмасу)

«Көршіңмен ақылдас» әдісі арқылы тақырыпқа байланысты алған білімдерін қаратпа, одағай, қыстырма сөздерді қатыстыра отырып, диалогқа түсу(жұптық жұмыс).

Қима қағаздар

Бейнесюжет


Сергіту сәті

«Дирижер»





Соңы




Кері байланыс: «Еркін жазу стратегиясы»


Үй тапсырмасы: Шоқанның зерттеу еңбектері жайлы мәліметтер жинақтау




Қосымша ақпарат


Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет