Сабақ: Сөз таптары
|
Мектеп: №213 орта мектебі
|
Күні:9.02.18
|
Мұғалімнің аты-жөні: Юсупова Жанар.
|
Сынып:3
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Зат есім 1-6 жаттығу
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Сөз таптарын ажыратады.
Қажеттілікті жүзеге асырады, алған білімдерін қолдануды үйренеді, сауаттылықтары қалыптасады.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Зат есім туралы түсініктер қалыптасады, сұрақ қою арқылы зат есімді табады , оның маңыздылығын топпен,жұппен,жеке жұмыс істеуде ұғынады.
Барлық оқушылар істей алады:
Зат есім туралы түсініктер қалыптасады,ажыратады.
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
Зат есімге қойылатын сұрақтарды үйреніп , оның маңыздылығын топпен жұмыс істеуде ұғынады.
|
Кейбір оқушылар істей алады:
Алған білімдерін өмірде қолданады.
Суретке қарап,зат есімдерді қатыстырып шағын әңгіме құрастырады.
|
Бағалау критерийлері
|
Суретке қарап,зат есімдерді қатыстырып шағын әңгіме құрастырады.
Мәтіннен зат есімдерді тауып, астын сызады.
Көп нүктенің орнына тиісті зат есімдерді қойып,көшіріп жазады.
Әр қатардағы сөздерді жинақтап, бір сөзбен қалай атауға болатынын айтады.
|
Пәнаралық байланыс
|
Дүниетану,ана тілі,орыс тілі.
|
Құндылықтармен байланыс
|
Оқушылардың өзара достық қарым-қатынастарын дамыту.
|
Алдыңғы білім
|
Сөз таптары жайлы жалпы түсініктері бар.
|
АКТ
|
Слайд, теледидар.
|
Жоспар
|
оспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңы
|
Ресурстар
|
Басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
|
5 мин
3 мин
|
Жарқырап күн де ашылды,
Айналаға нұр шашылды.
Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз,
Қайырлы күн!Сәлемдесіп аламыз.
Мақсатымыз- білім алу,
Міндетіміз- еңбектену
Еңбектену арқылы
“5 “- ке қолды жеткізу!
Өткен сабақтағы кері байланыс бойынша сұрақтарға жауап беріледі.
Үй тапсырмасы сұралады.
Оқушылар бірнеше сөздерді алып, сөз таптарының түрлерін ажырату арқылы топқа бірігеді. Топтық міндеттерді өздері сайлайды.
|
Слайд.
Әр түрлі сөздер. Слайд.
|
Ортасы
|
20 мин
2 мин
5 мин
3 мин
|
1 тапсырма. Топтық жұмыс (ауызша)
Суреттерге қарап, ондағы құстардың атын білмеген жағдайда сұрақ қою арқылы олардың атауын біледі.
2 тапсырма.Жұптық жұмыс. Суретке қарап, зат есімдерді табады. (Жазбаша)
Сергіту сәті
3 тапсырма. Жеке жұмыс. Мәтінді көшіріп жазып, зат есімдерді табады,астын сызып, зат есімдерге сұрақ қояды.
Топтық жұмыс.
4 тапсырама. Көп нүктенің орнына тиісті зат есімдерді қойып, көшіріп жазады.
Топтық жұмыс.
5 тапсырма. Әр қатардағы сөздерді жинақтап, бір сөзбен қалай атауға болатынын айтады.
|
бармақ арқылы бағалау
«Екі жұлдыз, бір тілек»
(өзара)
Видеоролик
Түстер арқылы бағалау.
Мадақтау сэндвичі арқылы бағалау.
|
Соңы
|
2 мин
|
Бағалау: Топ басшылары бағалауларын айтады.
Бүгінгі сабақта нені білдім?
|
Не ұнады?
|
Не қиын болды?
|
|
|
|
Үйге тапсырма:6-жаттығу.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс
|
Рефлексия
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
- Бүгін оқушылар не білді?
- Сыныптағы ахуал қандай болды?
- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
Қорытынды бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|