Сабақ тақырыбы: 7-бөлім. Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология. Етістік, оның мағыналық түрлері. Етіс түрлері



Дата11.02.2020
өлшемі32,22 Kb.
#57677
түріСабақ
Байланысты:
Олипиада ойындары


Сабақ :

Мектеп:Ф.Оңғарсынова атындығы орта мектеп

Бекітемін: ОІ меңгерушісі А.Айдарова



Күні:

Мұғалім:

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Тараудың тақырыбы:

Сабақ тақырыбы:

7-бөлім. Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары.Морфология.Етістік, оның мағыналық түрлері.Етіс түрлері

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты:

6.1.2.1 әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (нұсқаулық, өмірбаян) көтерілген мәселені талдау;6.4.4.2 етістіктің түрлерін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану

Сабақ мақсаты:

Оқушылар

  • спорттық жарыстардағы олимпиада ойындарының тарихын,маңызын түсінеді,сөздік қорларын байытады;

  • етістікті және негізгі,туынды етістікті тілдесім барысында қолданады

Бағалау критерийлері:

- әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (нұсқаулық, өмірбаян) көтерілген мәселені талдайды;

- етістікті біледі және негізгі,туынды етістікті ажыратады;

-сауатты жазады


Диференциация

Барлық оқушылар: етістіктің құрамын жасалу жолын меңгереді.

Кейбір оқушылар: туынды етістікті анықтайды

Құндылықтарды дарыту

Салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс:

Тарих,дене тәрбиесі

тілдік мақсат

Етістік,негізгіетістік,туынынды етістік,олимпиада ойындары,Ежелгі Грекия

АКТ-ны қолдану дағдылары:

PowerPoint таныстырылым

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақ басы

6 минут



Қызығушылықты ояту.

Оқушылар «Белгілі спорт жұлдыздары» тренингін өткізеді.

Оқушылар дәптерге өздері білетін спорт жұлдыздарын жазады,содан кейін бір-бірімен салыстыру арқылы сәйкес келген есімдерді сызып отырады.Соңында сызылмай қалған ең көп ат жазылған топ жеңіске жетеді.

Оқу мақсатымен, сабақ мақсатымен таныстырады.


https://www.youtube.com/watch?v=qOUzw51fRTA




Сабақ ортасы

14 минут

15 минут


1-тапсырма.Тыңдалым.

2-тапсырма.Критерий:сұрақтарға жауап бер,көтерілген мәселені анықта

Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді;-көтерілген мәселені анықтайды; -өз ойын дәлелді жеткізеді

3-тапсырма.Критерий: суреттегі оқиғаларды өзара байланыстырып сөйлем құра. «Не істеді?», «Қайтті?» деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді анықтаДескриптор

- сөйлем құрайды;;

-«Не істеді?», «Қайтті?» деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді анықтайды ;

- сауатты жазады

Кері байланыс: оқушы мен оқушы,оқушы мен мұғалім

ҚБ
Тілдік бағдар



Етістік.Етістіктің жасалу жолына қарай түрлері және етістіктің құрамы туралы түсінік беру.
4-тапсырма.Критерий:берілген етістіктердің қайсысы негізгі етістік ,қайсысы туынды етістік екенін ажырат.

Негізгі етістік:үйрен,отыр,төсе,жеткіз,қара,жүгір,баратын,

кел,ал,таран, жаз



Туынды етістік:қоюланып,ағарды,аула,көмектес

Дескриптор

- негізгі етістік пен туынды етістікті табады;

- сауатты жазады



Кері байланыс: оқушы мен оқушы,оқушы мен мұғалім

ҚБ

Жарайсың!

Өте жақсы!

Жауаптарың нақты!



Әлі де ізден!

Слайд



Сабақ соңы

5 минут


Рефлексия Рефлексия: «SMS жазу»

Мен үшін бүгін........ құнды болды.

Себебі ............

Мен үшін бүгін......... қиын болды.

Себебі.............


Таратпа парақшалар


Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)





Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?

Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақ талаптарға сай өтті. Оқушылар сөздік қорын молайтты. Жұпта бір-біріне қолдау көрсетіп, қарым-қатынас жасады.



Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.
2.


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.
2.


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет