Сабақ тақырыбы: Ахмет Байтұрсынов. «Мен қалай оқуға бардым?»



Дата26.06.2018
өлшемі13,32 Kb.
#44716
түріСабақ
Бастауыш сынып мұғалімі: Қуанова Гулназ Темирхановна

Пәні: Әдебиеттік оқу. 2 сынып

Сабақ тақырыбы: Ахмет Байтұрсынов. «Мен қалай оқуға бардым?»

Сабақ мақсаты: Жас ұрпақты Отанды сүюге, еліміздің рәміздерін қастерлеуге, бай-қуатты ел екендігін мақтан етуге, туған еліне, жеріне деген сүйіспеншілігін арттыруға тәрбиелеу.Ахмет Байтұрсыновтың өмірбаянымен таныстыру.
Мен қалай оқуға бардым?Тәуелсіздік алғанына 20 жыл толуына орай Қазақстан туралы білімін кеңейту. Оқушыларды өз бетімен іздене білуге, қосымша материалдарды іріктей алуына , ой қорытуға үйрету.
Қасиетті нәрселерді қадір тұтуға үйрету, еліне, жеріне деген сүйіспеншілігін арттыру, ақын өмірлерін үлгі ету.

Оқушыларды еркін сөйлеуге, ой ұшқырлығын ұштауға, өз ойын еркін жеткізуге баулу, тіл байлығын жетілдіру, шығармашылыққа баулу.
Әдісі: сыни тұрғыда ойлау стратегиясы.
Түрі: шығармашылық сабақ.

Көрнекілігі: мультимедиялық тақта, портреттер, суреттер.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі.

Топқа бөлу, топтастыру.

ІІ. Үй жұмысын тексеру.

• Ләззат туралы шығарманың мазмұнын әңгімелеп бер

• Үй тапсырмасын қорыту.

• 1.Ләззат қандай өнерге құмар болды?

• А. Сурет салу

• Б. Ән-күй, сазды әуен

• 2. “Ләззат” шығармасының авторы кім?

• А.Жұмаханов Нұхай

• Б. Есентай Ерботин

• 3. Ләззаттың арман не еді?

• А. Тәуелсіздікке қол жеткізу

• Б. Орыс тілін насихаттау

• 4. Желтоқсан оқиғасы қай жылы болды?

• А. 1988ж Б. 1986ж

• Тәуелсіздік бізге оңай келмеді...
ІІІ. Жаңа сабақта.

Мен қалай оқуға бардым?

• Көрнекті ғалым

Қостанай облысы Торғай атырабы

• Тұңғыш қазақ “Әліппесін” жазды, “Қазақ” газетін шығарды.

• Дарынды ақын, қоғам қайраткері

IV. Сергіту сәті.

Озық болсаң оқып көр

Жыл мезгілдерін ретімен атап шық

Слайд арқылы әр жерге жыл мезгілдерін орналастырып, оқушыға тиісті орнына орналастыру

V. Дәптермен жұмыс.
VI. Қызығушылығын ояту.

Өзіңнің мектепке алғаш келген кезіңді есіңе түсір және әңгімеле
VII. Шығармашылық жұмыс.

2. Шығармаларын оқып, түсіндіру.

3. Поэзияға 5 минут.

VIII. Қорыту.

IX. Үйге тапсырма беру.

Мәтіннің мазмұнын әңгімелеу;“Мен мектепке барғанда”... тақырыбында шығарма жазу

Х. Бағалау.
Каталог: uploads -> doc -> 0ea4
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0ea4 -> Сабақ жоспары Сынып
0ea4 -> Оқулықта берілген сабаққа мазмұндалған ақпарат № Сабақтың тақырыбы Өмірде қажетті
0ea4 -> Тақырыбы:«Біздің түңғыш Президент» Мақсаты
0ea4 -> §33. Өзін-өзі ұдайы өндіру тіріге тән жалпылама қасиет. Митоз


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет