Сабақ тақырыбы Қандай денелер жарық өткізеді? Оқу мақсаттары



Дата29.05.2020
өлшемі157,79 Kb.
#71611
түріСабақ
Байланысты:
5-6 лабораториялық жұмыс НАҚЫПОВА[1], Өзіндік жұмыс, ..., Қол күрес, Қол күрес, ағай




Пән: Жаратылыстану

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғат физикасы



Үш тілде оқытатын №21 орта мектеп-гимназиясы. Ақтөбе қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кулекешева Жанат Амиржановна

Сынып: 2 «Б»

Қатысқандар саны: 35

Қатыспағандар саны: - 0



Сабақ тақырыбы

Қандай денелер жарық өткізеді?

Оқу мақсаттары

2.5.2.1.-кейбір денелердің жарық өткіөткізгіштігін зерттеу

2.1.2.5.-құрылған жоспарға сәйкес бақылау жүргізу және қорытынды жасау



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар :жарық , жарық көздері туралы біледі

Көптеген оқушылар:Кейбір денелердің жарықөткізгіштігін біледі..

Кейбір оқушылар:Әрекеттер арқылы кейбір денелердің жарықөткізгіштікті дәлелдей алады.


Бағалау

критерийлері



-жарықөткізгіш

-мөлдір жарықөткізгіш

-мөлдір емес,ол жарықты жұтады

-жартылай мөлдір



Тілдік мақсаттар

Жарықөткізгіштік, мөлдір –жарық өткізеді, мөлдір емес-жарықты жұтады, жартылай мөлдір

Құндылықтарды

дарыту


Сын тұрғысынан ойлау, ашықтық жауапкершілікті сезіну

Пәнаралық

байланыстар



«Қазақ тілі», «Көркемеңбек» пәндерімен пәнаралық байланыс


АКТ қолдану

дағдылары



Слайд,сандар жазылған парақшалар, стикер, Интер белсенді тақта

Бастапқы білім

Жарық , жарық көздері, табиғи жарықтар , жасанды жарықтар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

0-3 минут




(МТ)

Ширату


Күн шуағын шашып, жылыуын төкті

Оң жақ көршіңді құшақта,

Сол жақ көршіңді құшақта

Бүгінгі сабақ барысында

Біз бір отбасмыз.

Топқа бөлінеміз


Интер белсенді тақта





Сабақтың ортасы

3-10 минут

10-15 минут

15-20 минут

20-25 минут

25-30 минут




Ынталандыру.

1 –тапсырма

Еске түсіру Ұ.Ж.



Жарық

(Жарық-табиғи жарықтар, жасанды жарықтар)

-Сыныпқа қандай жарық түсіп тұр?

-Жарық нені кесіп өтті?

1.Ауа

-Ауаның қасиеті қандай ?



-Ол көрінбейді,түсі жоқ, иісі жоқ ауа барлық жерде бар, мөлдір.

-Терезе, әйнек.

Қорытынды: Жарық мөлдір денелерден өтеді.

2 –тапсырма Ж.Ж.

Тәжірибе, Зерттеу

Үш стакан бірінде су, екіншісінде сүт құйылған үшіншісіне қызыл түсті сусын және қолшам.

-Зерттеп, дәптерге жазу.

-Қайсысы жарықөткізгіш, қайсысы жарықты өткізбейді?

(су жарықөткізгіш, сүт жарықты өткізбейді)

-Судың қасиеті: мөлдір

-Қызыл түсті сусын жарықты жартылай өткізеді.

Дәптер 52бет



3-тапсырма

(ТЖ)

Заттарды топтау, дәлелдеу: мөлдір және мөлдір емес заттарды сыныптан топтау: мата қиындылары , аквариум, түрлі-түсті қағаздар, файлдар, шыны ыдыстар.

Қорытынды:Мөлдір денелер жарықөткізгіш, мөлдір емес денелер жарықты жұтады, өткізбейді және жартылай жарықөткізгіш денелер.

Дәптер 53 бет

Ойлан тапсырмасы «Тұманды дала» видиофильм

-Не байқадық?

-Қандай қауіпті жағдайлар болуы мүмкін?

-Ауаны мөлдір дедік,ал тұманды ауа райында не болады?



Сен білесің бе?

«Медузалар әлемі» видиофльм



«Жасырынбақ» ойыны арқылы сабақты қорытындылау











Оқулық

Жұмыс дәптері, бояу қарындаш.




Сабақтың соңы

30-33 минут

33-35 минут


Рефлексия.

-Жарық көздері туралы білемін

-Мөлдір, мөлдір емес

-Мөлдір денелер жарықөткізгіш



-Мөдлдір емес денелер жарықты өткізбейді, жұтады.

«Бес аусақ»



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

орындамағандар,түзету жұмысымен айналысады.

1,2тапсырма



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталды

-партада дұрыс отыруы;

-интербелсенді тақтаны уақытында өшіру;

-орнынан тұрғанда,отырғанда бір-бірін итермеу,құлап қалмау.



Барынша қолдау көрсететін балаларға: Кей тапсырмаларды мұғалімнің көмегімен орындады

Мұғалім мына сұрақтарға жауап алады:

1,2,5 -тапсырма



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Оқу мақсаттарының дұрыс қойылған;

2: Оқушылардың тапсырмаларды қызығушылықпен орындады;

Сабақтың жақсы , қызықты өтуіне не әсер етті?

1: Әдіс-тәсілдердің тиімді қолданылды;

2: Ресурстардың молдығы.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

1. Оқушылар сабаққа жақсы қатысты,белсенді болды.

2.Жекелеген оқушылармен жұмыстар жүргізілдіү



- Аралықтағы санды айта аласың ба? ...


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет