Сабақ тақырыбы Ақпаратты өлшеу тәсілдері



Дата08.02.2022
өлшемі29,92 Kb.
#123760
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ 8Ә
Matematika-I-uroven, и 5-2, Мектеп аруы-2011

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары

Мектеп: «Бірінші мамыр» ЖОМ

Күні:09.09.2021

Мұғалімнің аты-жөні:Ордабек Әсем

Сынып: 8 «Ә»

Қатысушылар саны:
Қатыспағандар:




Сабақ тақырыбы

Ақпаратты өлшеу тәсілдері




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.1.1 ақпарат көлемін анықтауда алфавиттік (әліпби) тәсілін қолдану

Сабақ мақсаты

Ақпараттың көлемін анықтау үшін алфавит тәсілін қолдану

Бағалау критерийлері

  • Хабарламадағы ақпараттың көлемін анықтау

  • Формуланы қолдана отырып, стандартқа сай емес есептерді шығару.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:
Топтық жұмыс және есепті шешу жолын сипаттау барысында ұғымдарды дұрыс пайдаланады
Пәндік лексика және терминалогия
Алфавиттің қуаттылығы, алфавиттік тәсіл, мазмұндық тәсіл, ықтималдылық тәсіл
Диалог құруға/жазуға қажетті сөздер
Алфавиттік тәсіл дегеніміз ….
Алфавиттегі символдар саны ………деп аталады
Ақпарат көлемін санау үшін келесі формула қолданылады ………

Құндылықтарды дарыту

Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады.

Пәнаралық байланыстар

Математика

Бастапқы білім

Әртүрлі ақпарат өлшемдерін өзара бір біріне ауыстыра білу

Сабақ барысы




Сабақ кезеңдері:

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер



Ресурстар

Сабақтың басы
0-5 мин

  1. Миға шабуыл: Сыныпқа сұрақ

Ақпараттың көлемін қалай өлшеуге болады?
Оқушылардың жауаптары талқыланады.
«38 тотықұс» мультфилімін еске түсіреді.
Мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстырады.



Презентация



Сабақтың ортасы
6-15 мин

16-25 мин






  1. Топтық жұмыс

Сыныпты 2 топқа бөлу. Әр топқа таратпа материалға сүйене отырып постер жасау ұсынылады. Әр топ өзінің постерін келесі топтың алдында қорғайды.



  1. «Қорытынды шеңбер» ойыны

Сыныпты 2 топқа бөліп, ішкі және сыртқы шеңбер жасау сұралады. Алдымен сыртқы шеңбер мүшесі сабақтың негізгі ұғымдары туралы сұрақтарды ішкі шеңбер мүшесіне қояды. 1 минуттан соң рөлдері ауысады. Келесі минутта сыртқы шеңбер мүшелері сағат тілі бойынша бір адамға ауысып, алдыңғы әрекетті қайталайды. Ойын шеңбердің жаңа мүшесі аяқталғанша жалғаса береді.



Презентация
Таратпа материал

Өздік жұмыс
26-36 мин

  1. Қалыптастырушы бағалау.

Оқушыларға есептер таратылып беріледі. Алдымен жекелей орындалу қадағаланып, соңынан нәтижемен бөлісу қажет.


Дескрипторы:

  • Алфавит қуатын таба алады

  • Бір парақтағы символдардың санын анықтай алады

  • Құжаттағы парақ санын таба алады




Презентация
Тапсырмалар

Сабақтың соңы
37-40 мин

  1. Рефлексия.

Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді.

Презентация



Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Сабақ барысында оқушылар әртүрлі деңгейдегі тапсырмалар беріледі. Қабілеті жоғары оқушылар басқа оқушыларға көмек көрсетеді.
Барлық оқушы кем дегенде 1 есепті өз бетімен шығара алады
Кейбір оқушылар тереңдетілген есептерді шығара алады

Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын талқылайды, бағалайды.

Дағдылар: Білу және түсіну, сыни ойлау



Сабақ барысында көзге жаттығу жасалады.
Топтық жұмыс барысында бірін-бірі тыңдау, өзара құрмет көрсету туралы ескертіліп отырады.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет