Сабақ тақырыбы: «Қазақ халқының ұлттық киімдері»
Сабақ мақсаты: Қазақтың ұлттық киімдеріне толық сипаттама беру және ерекшеліктерін түсіндіру
Сабақ түрі: Панорамалық сабақ
1.Ұйымдастыру бөлімі:
Сәлемдесу
Оқушылармен психотренинг «Күншуақ» (парақшаларды тарату)
Тақырыпқа мұғалімнің сөзі (интерактивті тақта арқылы түсінік)
Панорамалық сабақ – бұл мұғалімдерге қажет сабақ жүйесі. Яғни мұғалімдер өз тәжірибесіне байланысты өткізетін сабағы.
Панорамалық сабақ мақсаттарын және озат мұғалімнің ұстаздық шеберханасының қыр – сырымен таныстыру, тәжірибесін көпке таратуды қамтиды.
Панорамалық сабақ өткізуші мұғалімге қойылатын талап – оның сабақ өткізуде өзіндік тәсілдерінің болуы. Олай болса бүгінгі менің шыгармашылық шеберханама қош келдіңіздер.
2. Сабаққа кіріспе
Оқушылар кіреді. (төртеуден отырады)
Партада үш түрлі түстен көйлектің қиындылары жатады. Әр оқушы өздері таңдаған түсті алып тақтаға барып, құрастырады. Құрастырғанда көйлек моделі шығады
Оқушылар таңдаған түстерімен партаға топ болып отырады.
Мұғалім құралған түрден сабақ тақырыбын шығарады.
«Қазақтың ұлттық киімдері»
Жүзеге асыру қадамдары
1– қадам. Көлекті модельдеу туралы сызбаны тақтаға және дәптерге сызып алу
-
Білемін
|
Білгім келеді?
|
Үйрендім
|
|
|
|
2 – қадам. Оқушылармен екі бағанды толтыру
3 – қадам. Мұғалім түсінігі. Слайд арқылы ұлттық киімдерді түсіндіру
4 – қадам. Оқушылардың жаңадан алған білімдерін сызбаның соңғы бағанын
толтыруы
5 – қадам. Екі баған бойынша қандай сұрақтарға жауап тапқандарын топта
талқылау
Рефлексия:
Бірнеше киім түрлерін ауызша түрде модельдеу.
Сабақты аяқтау:
Ықылас білдіру, қоштасу
Егер сабаққа мұғалімдер қатысса, олармен жұмыс
Панорамалық сабақ түрінде сабақтың тақырыптық негізін теориялық меңгерту бөлімін панорамалағанында түсіндіру
Алған тәжірибелік, әдістемелік жерлерін «Күншуақ» түрінде рефлексиялау
Ықылас білдіру.
Достарыңызбен бөлісу: |