Сабақ:
|
Мектеп: 70 ЖББМ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Спанкулова Н.А
|
Сынып: 9 « А», «Б», «В»
|
Катысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы:
|
Қазақ жазуының даму жолы.
Елдік пен ерліктің ескерткіші
|
Сабақтың түрі:
|
Жаңа сабақ
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
9.1.1.1 тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжау.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Мәтіндегі дәйексөздерді, фразаларды талқылайды.
Үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжайды.
|
Бағалау критерийлері:
|
Көтерілетін мәселені болжай алады.
Деректерді өз болжамдарына сай дәлелді қолдана алады.
Тақырыпқа қатысты дәйексөздер мен фразаларды анықтайды, талқылайды.
|
Тілдік мақсаттар :
|
Түркі халқы, көне түркі жазуы,руна жазуы.
|
Осыған дейін меңгерілген білім :
|
|
Дифференциация :
|
Оқушылардың барлығы: тақырып пен көтерілетін мәселені болжай алады.
Оқушылардың көбісі: фразалар мен дәйексөзерді анықтай алады.
Оқушылардың кейбірі: мәтіндегі дәйексөздер мен фразаларды талқылайды.
|
Пәнаралық байланыс:
|
Тарих, география
|
АКТ-ны қолдану дағдылары:
|
Презентация, бейнематериал
|
Дереккөздер:
|
https://www.youtube.com/watch?v=GFphClfclLo
https://www.youtube.com/watch?v=3TOOa0CkmdI
Ғажайып туынды
Сен білесің бе?
|
Сабақтың барысы:
|
Уақыт
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Ресурстар
|
Қызығушылықты ояту
|
7 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылар назарын сабаққа аудару.
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
«Капитан» ойыны бойынша топқа бөлу.
Рөлдерді анықтау.
|
|
Мағынаны тану
|
4 минут
6 минут
3 минут
12 минут
2 минут жазу 3 минут оқу
|
1-тапсырма.Тыңдалымалды тапсырма
Түркі халықтары туралы не білеміз? Что мы знаем о тюркских народах?
Түркі халықтарының жазуы қалай аталған? Как называется письменность тюркских народов?
Түркі халықтары әдебиетіне ортақ әдеби мұралар жайлы не білесіңдер? Что вы знаете об общем литературном наследии тюркских народов
Тыңдалым тапсырмасы
«Сен білесің бе?» атты бейнежазбаны дыбыссыз тамашалайды.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма
Көрген бейнежазбадан нені аңғардыңдар?
Біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай болуы мүмкін?
Өз болжамдарыңды ұсынып көріңдер.
Оқушылар жұпта талдап, өз ойларымен бөлісіп, тақырыпты болжайды.Мұғалімнің көмегімен тақырыпты анықтайды.
2-тапсырма. Тыңдалымалды тапсырма. Күлтегін туралы не білесіңдер? Ол қай кезеңде өмір сүрген? Күлтегіннің ерлігі туралы естулерің бар ма? Сондай-ақ дәйексөз,фраза туралы мұғалім естеріне салып өтеді.
Тыңдалым кезіндегі тапсырма.
Оқушылар жұппен орындайды, бірі-фразаны,бірі дәйексөзді түртіп алады.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма.Топтық жұмыс.
Топпен жұмыс
|