Сабақ тақырыбы: «Біз бір жылда не үйрендік?»



Дата10.10.2020
өлшемі19,14 Kb.
#64408
түріСабақ

Білім беру саласы: Қатынас,Таным,Денсаулық.
Бөлім: Қоршаған орта, Математика,Тіл дамыту,Сауат ашу, Валеология, Көркем әдебиет.
Сабақ тақырыбы: «Біз бір жылда не үйрендік?»
Сабақтың мақсаты: Балалардың білім, білік, дағдыларын қорытындылау, жыл бойы меңгерген білімдерінің деңгейін бақылау, ойлау қабілеттерін, зейінін, тіл байлықтарын дамыту.
Әдіс тәсілі: Көрсету, түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын.
Қажетті құралдар: Слайд, суреттер, қима әріптер мен цифрлар.


Оқу іс-әрекетінің кезеңдері


Педагогтің іс-әрекеті


Балалардың іс-әрекеті



Мотивациялық қозғаушылық

Шаттық шеңбері:
Қуанасың сен де,

Қуанамын мен де,

Қуанайық достарым,

Арайлап атқан күнге!


Қайырлы күн, балалар!

Қайырлы күн, қонақтар!

Аспанымыз ашық болсын!

Деніміз сау болсын!

Жүзіміз жарқын болсын!

Күніміз сәтті болсын!





Балалар шеңберіне тұрып бір-біріне жылы лебіздерін, тілектерін білдіреді.

Ұйымдастырушылық-ізденістік

Рефлексиялық-түзетушілік




-Қазір жылдың қай мезгілі?

-Көктем мезгілінде неше ай бар, оларды атап беріңдерші?

-Көктем мезгілінің қандай ерекшеліктері бар?
-Біз қай Республикада тұрамыз?

-Біз қай тілде сөйлейміз?

-Біз қандай мемлекетпіз?

-Елордамыз қай қала?


Республикамыздың қандай рәміздерін білесіздер?

Тақпақтар:

Мақал-мәтел:

1.Отан отбасынан басталады.

2.Отансыз адам – ормансыз бұлбұл.

-Дыбыс деп нені айтамыз?

-Дыбысты немен таңбалаймыз?

-Дыбыс нешеге бөлінеді?

-Дыбыстан,әріптен не құралады?

-Сөзді неге бөлеміз?

-Сөзден не құралады?
-«Қарлығаш» сөзіне дыбыстық талдау жасаймыз.
-1- ден 10-ға дейін санау

-10-нан 1-ге дейін кері санау.

Балалар тақтаға назар аударайық.

-1 тапсырма

-2 тапсырма

-3 тапсырма

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрамыз,

Қолды белге қоямыз.

Бұрыламыз оңға бір,

Бұрыламыз солға бір.

Біз бақытты баламыз,

Гүл-гүл жайнап жанамыз.

Жаттығулар жасасақ,

Жақсы сергіп аламыз.
-Балалар деніміз сау болу үшін ең алдымен не істеу керек?

Дене мұшелеріне күтім құжат екенін айтамыз.

-Мақта қыз бен мысық ертегісін әңгімелеп, кейіпкерлерін тақтаға рет-ретімен орналастыру.

-Балалар табиғат деген сөзді қалай түсінесіңдер?


-Табиғат әлемі неше топқа бөлінеді?
-Тірі табиғатқа нелер жатады?
-Өлі табиғатқа нелер жатады?
-Бізге табиғаттың қандай пайдасы бар?

-Сөйлем неден тұрады?

-Бір жылда неше мезгіл бар?

-4+2-? неше болады?

-Тірі табиғатқа нелер жатады?

-Өлі табиғатқа ше?


Оқу іс-әрекетінде белсенді болған, сұраққа жауап берген балаларды мадақтау.

-Көктем мезгілі

-Үш ай бар. Наурыз,сәуір, мамыр.

-күн жылынады, жаңбыр жауады, құстар қайта ұшып келеді, ағаштар бүршік ағады.

-Қ.Р. тұрамыз

-Қазақ тілінде

-Тәуелсіз

-Астана
-Ашық аспандай көгілдір туымыз бар.

-Айбынды Елтаңбамыз бар.

-Мағыналы Әнұранымыз бар.

-Елбасы Н.Ә.Назарбаев.


1.Отан деген – атамекен

Отан деген – туған жер

Отан – ана

Қазақстан – туған ел!


2.Отанды біз атамекен,

Деп аялап айтамыз

Өйткені оны мекен еткен

Бабамыз бен атамыз.

-Естиміз, айтамыз

-әріппен
-екіге бөлінеді

-сөз құралады.
-буынға

-сөйлем құралады

Балалар 1-ден 10-ға дейін тура және кері санайды.

Санамақ
Балалар тапсырманы орындайды.

Балалар қимылмен көрсетеді.

Тапсырманы орындайды.


-табиғат дегеніміз- адамдар, жануарлар, өсімдіктер, жәндіктер.
-екі топқа бөлінеді, тірі және өлі табиғат.
-жан-жануарлар ,өсімдіктер, ағаштар.
-тау, тас, жер, су, топырақ.
-күн болмаса- жарық жоқ, су болмаса – өсімдіктер өспейді, ауа болмаса – тіршілік жоқ.
Тақпақ
Табиғат ана жер шары,

Бар ғой онда бәрі бар.

Өзен де бар, көл де бар,

Дөңес те бар, тау да бар.


Бақша да бар, бау да бар,

Орманда да қырат бар.

Шалғын да бар, бұлақ бар,

Алуан құс пен аңы бар.

«Табиғат-ана» танып ал.

-сөзден


-төрт

-6

-адам,жануар,гүл,ағаш



-тау,тас,адамның қолымен жасалған заттар.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет