Сабақ тақырыбы Біздің кафеде Буын Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары



Дата19.02.2020
өлшемі46,57 Kb.
#58375
түріСабақ
Байланысты:
Біздің кафеді буын

Оқу ісінің меңгерушісі: Ж.Қ.Табылдиева

Пән: сауат ашу Мектеп: 47 ЖОББМ

Ортақ тақырып: «Тағам және сусын»

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тыңдалым және айтылым,жазылым, оқылым

Күні:12.04.2019 Мұғалімнің аты-жөні:Муханбетова Р.С

Сынып: 1 Ж Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:-



Сабақ тақырыбы

Біздің кафеде Буын

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлемдермен білдіру.

1.1.9.3 сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау.

1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба , сурет белгілер қолдана отырып , жай сөйлемдер мәтін құрастыру және жазу


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы:

 Мәтінді мәнерлеп оқиды, сұрақтарға жауап береді




Оқушының көпшілігі:

Сөздің буыннан тұратынын түсінеді және сөздегі буын санын анықтайды.






Оқушылардың кейбірі:

Ізетті сөздерді пайдаланып, берілген сюжет бойынша әңгіме құрайды.



Ойлау деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану,бағалау

Бағалау критерийлері


  • Мәтінді мәнерлеп оқып, сұрақтарға жауап беру.

  • Мәтіндегі қарамен берілген сөздерді көшіру, буынға бөлу.

  • Ізетті сөздерді пайдаланып, берілген сюжет бойынша әңгіме құрау

Тілдік мақсат

(тілдік емес пәнге)




Пәндік лексика және терминдер

Кафе – кафе- cafe

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Кафе туралы қандай мәліметтер білесіңдер?

  • Кафеге не үшін барамыз?

  • Кафеде қандай ережелерді сақтау қажет?

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың жауапкершілік, еңбек пен шығармашылық ,сын тұрғысынан ойлау рухани құндылықтарды дарыту.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

интербелсенді тақта, диктафон

Бастапқы білім

Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Дерексөздер/

Ресурстар


Сабақтың басы

8 минут

Тақырыпты болжау үшін 4 топқа сөздер таратылады.

1 топ . қант 1 буынды сөз

2топ. кафе 2 буынды сөз

3топ. тапсырыс 3 буынды сөз

4 топ. даяшылар 4 буынды сөз

Балалар сөздерді буынға бөле отырып, буын санын ажыратады. Сөздердің кафеге қатысты екенін айтады. Сөздерден сөйлем құрайды.



Бүгінгі сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен таныстыру.Топтық ережелермен таныстыру.


Арнайы жазылған кеспе сөздер



Сабақтың ортасы

22 минут


Тыңдалым.Диктафоннан «Не дәмді?» тыңдату.

Мәтін бойынша топтар бір біріне сұрақтар қояды.

Оқылым

Оқулықпен жұмыс.Рөлге бөліп оқу.



Дискриптор:

-сөздерді буындап немесе тұтастай сауатты оқиды;

-рөлге бөліп оқудың ережелерін біледі;

ҚБ «Кафедегі қошемет»

«Ақиқат-жалған»

Жасыл және қызыл стаканды көтеру.

Мәтінде тек құстар бас қосты. жалған

Ешкі жас шыбықты жейді. ақиқат


Топтық жұмыс. Тарелкадағы тағамды буынға бөл.

1 топ . та-ры

2топ. сү-йек

3топ. сә-біз

4 топ. шы-бық

Буын түрлеріне талдау.

Дискриптор:

-сөздерді сауатты жазады;

-буынға дұрыс бөледі;

ҚБ «Түрлі түсті стакандар»

Дәптермен жұмыс.

3- жаттығу. Тары адам ағзасына пайдалы.Тарыдан түрлі тағамдар жасалады.

Жаттығудағы сөздердің орны ауыстырылып қойылады.Дұрыстап орналастырып,кейін дәптерге көшіру.

ҚБ


Сергіту сәті .

Адамның денесінде де буын болатынын айта отырып, «Қаңқалар » сергіту сәтін жасау.

Топтық жұмыс.

1 топ. Жұппен жұмыс. Коктейл таяқшасы

2 топ. Буыннан мақал құрау. Балмұздақ таяқшасы

3 топ. Біздің кафе бұрышын жасақтау.Ізетті сөздер қолдану.

4 топ. Өлең шумақтарын өз орнына тауып жапсыру.

ҚБ Басбармақ.


Диктафон

Оқулық 24 бет


Қызыл ,жасыл түсті сткандар.
Жануарлар бетпердесі

Оқулық 25 бет

Жұмыс жәптері
Смайликтер

Коктейл таяқшасы



Балмұздақ таяқшасы
Жеміс-жидектер макеті


Сабақтың соңы

10 минут

Семантикалық картамен жұмыс




Рефлексия

Қасықтарға көңіл күйдің суретін салу.

Бағалау. Тәттілер арқылы.

 


Семантикалық карта




Қосымша ақпарат

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
денсаулық пен қауіпсіздік
АКТ
Құндылықтар


  • Буын түрлеріне

талдау жасау

  • Сәйкестендіру






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет