Сабақ тақырыбы: Еуразияның табиғат зоналары



Дата28.01.2018
өлшемі38,75 Kb.
#34180
түріСабақ
Сыныбы: 7

Сабақ тақырыбы: Еуразияның табиғат зоналары.
Мақсаты: География сабағында теориялық білім бере отырып, ағылшын тілінде сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Еуразия материгіндегі табиғат зоналарының ерекшеліктерін анықтау, жер бедеріне, климат жағдайларына байланыстылығын ағылшын тілінде талдауға үйрету
Міндеті:1.Картадан дұрыс анықтауды, ағылшын тілін қолдана отырып сипаттама беруге,салыстыруға, ақпараттық материалмен жұмыс жасауға, талдауға дағдыландыру;
2. Тапқырлықты, өзбеттілік ізденуді, сөйлеу мәдениетін дамыту;
3. Табиғатты аялауға баулу, экологиялық тәрбие беру.
Көрнекілік: Д.ж. географиялық белдеулер картасы; Д.ж. физикалық географиялық картасы; Венн диаграммасы салыстыру кестесі, Табиғат зоналары кестелері;

Тест, кескін карталар, қосымша материалдар, слайдтар.


Сабақ түрі: аралас сабақ , топтық-жарыс
Сабақта қолданылатын әдістер: 1. Дамыта оқыту әдісі; 2. Проблемалық оқыту;

3 Л.В. Тарасовтың экологиялық оқыту әдісі; Үш тілділікті меңгерту.



Пәнаралық байланыс: биология, экология және ағылшын тілі.
Ұйымдастыру кезеңі:

Сыныптағы оқушыларды «Белдеулер» мен «Зоналар» топтарына бөлу, топ басшылары ұрандарын айтады. Сабақтың мақсаты мен жүргізілуі тәртібімен таныстыру. Әрбір кезең ұпайлармен бағаланады. Бағалау парағына ұпайларды жазу оқушылардың өздеріне тапсырылады. Сабақ 6 кезеңнен тұрады.


Сабақ барысы:

І кезең «Тест алу – білім тексеру»

Оқушылардың жалпы білімі мен үй тапсырмасын тексеру үшін, тест оқушыларға беріледі. Оқушылар өзара бір-бірінің білімін тексереді, дұрыс жауапты 1 ұпаймен бағалайды.


Specify

1. place, from sea level minimum that lay Eurasia?

A. Dead sea B. Black sea C. Red sea D. White sea E. Yellow sea

2 through. ... Seismic Eurasia world marks the hundredth giant passes?

A. 1 B. 2 C.3 D. 4 E. 5

3. long river in the same Eurasia?

A. . The Yangtze River, B. Yellow River, C. Yangtze River D. The Lena, E. The Amur Volga

4. west point on the same extreme Eurasia?

A. Of The Nordkyn B. Cheluskin C. Dezhnev D. Piai E. Rock

5 in same large lake. Eurasia?

A. Complete B. Island C. Of The Caspian D. Sea Baikal E. Lake Ladoga

6. cold same place. Eurasia?

A. Close the desert B. Oymyakon C Arabia. D. Turan E. Arctic

7. how many oceans. Original go to a bank Eurasia?

A. 1 B. 2 C. 3 D.4 E. 5

8. Eurasia place, that is abundantly gone down by fallouts?

A. Nity B. Pamir C. Cherrapunji D. India E. Tibet



  • Проблемалық сұрақтар:

1.Еуразия материгіндегі табиғат зоналарының ерекшеліктерінің жер бедеріне, климат жағдайларына байланыстылығын қалай анықтауға болады? 2.Еуразия материгіндегі географиялық белдеулер мен табиғат зоналарын анықтай отырып, неліктен барлық табиғат зоналары солтүстіктен оңтүстікке қарай ауысады?
ІІ кезең «Кім картаны жақсы біледі?» Екі топқа жалпы сұрақ беріледі және екі топ бір-біріне сұрақ қояды. Картамен жұмыс, картадан анықтап көрсету, дұрыс жауап 2 және 5 ұпай. Бұл кезеңде 1 деңгелік тапсырма бойынша Еуразияның географиялық белдеулері мен табиғат зоналарын анықтайды.

«Белдеулер» тобына сұрақ:

- Geographical area? - Географиялық белдеу дегеніміз не?

- Show on the map the geographical zones of Eurasia?

«Зоналар» тобына сұрақ:

Nature-this area? - Табиғат зона дегеніміз?

- Show on the map the natural zones of Eurasia?
Екі топ бір-біріне Еуразияның табиғат ерекшеліктері бойынша сұрақтар қойып жарысады.
ІІІ кезең «Зеректік таныту» климат туралы не білеміз? 2 деңгей тапсырмалары, экраннан Еуразияның кез-келген климаттық белдеуіне жартылай сипаттама беріледі, оқушылар сипаттама беруді жалғастырып, қай климат екенін анықтап айтады. Дұрыс жауап 3 ұпай.

«Белдеулер» тобына:

a) "short and very cold Summer. In winter the temperature in ... and below ... " Әрі қарай жалғастыр, бұл қай белдеу?;

b) "It continets strip the climate is tropical in nature." жалғастыр

«Зоналар» тобына:

"Atlas of the North Atlantic current, the climate is formed under the influence of ... year in the European part, which lane, what are the types of climatic zones..?" әрі қарай жалғастыр


IV кезең «Жас биологтар» байқауы, 3 деңгей тапсырмалары беріледі.Биология пәнімен байланыс орнайды. Еуразия материгінің табиғат зоналарының ішінде ең ендісі,көлемді жерді қоңыржай белдеу алып жатыр,сондықтан осы белдеуде кездесетін өсімдіктер туралы анықтау,талдау жұмыстарын жүргізеді. Дайындаған слайд материалын көрсетеді.

Кеппе өсімдіктерден анықтау жұмысы – дұрыс жауап 3 ұпай. Қосымша ақпараттық материалмен дайындалып сипаттама беру – 5 ұпай.

«Белдеулер» тобына

- Берілген кеппе өсімдіктерден тайга зонасының өсімдіктерін анықтау, біреуіне сипаттама бер?

Қарағай өсімдігіне қазақша, ағылшын тілінде сипаттама береді.

«Зоналар» тобына

- Кеппе өсімдіктерден дала зонасының өсімдіктерін анықтау, біреуіне сипаттама бер?

Жусан өсімдігіне қазақша, ағылшынша, сипаттама береді.



V кезең Венн диаграммасы арқылы салыстыру кестесін толтырады. Дұрыс жауап 5 ұпай. «Белдеулер» тобы басшысына:

- Биіктік белдеулерді салыстыру – Гималай және Альпі тауларындағы биіктік белдеулерді салыстырып, әр түрлі болу себептерін түсіндіру.



«Зоналар» тобы басшысына: - Еуразияның қоңыржай және тропиктік белдеулеріндегі шөлдердің ерекшеліктерін салыстыру.

VI кезең Қортынды – оқушылар рефлексия жасайды. Оқушылар мен мұғалім ұпайды анықтап, әр оқушының ұпайын санайды, бағалайды.
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет