Пән: математика
Бөлім: Геометрия элементтері
Күні:
Сынып: 2
Ортақ тақырып: Дені саудың жаны сау
|
Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Фигуралар салу. Күн, су және ауа – біздің жақын досымыз
|
Оқу мақсаттары
|
2.3.1.1 бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір-бірінен
ажырату және атау/ тік төртбұрыш, шаршы, тік бұрышты
үшбұрыштың мәнді белгілерін анықтау
2.3.1.2 көпбұрыштарды төбелер саны бойынша жіктеу
|
Сабақмақсаттары
|
Барлық оқушылар: бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір-бірінен
ажыратады және атайды;
Көптеген оқушылар: тік төртбұрыш, шаршы, тік бұрышты
үшбұрыштың мәнді белгілерін анықтайды;
Кейбір оқушылар: көпбұрыштарды төбелер саны бойынша жіктейді
|
Бағалау критерийлері
|
Бұрыштарды түрлеріне қарай ажыратады және атайды
• Негізгі белгілеріне қарай тіктөртбұрышты, шаршыны, тік бұрышты үшбұрышты ажыратады
|
Тірек сөздер
|
Қандай бұрыш түрлерін білеміз?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Денсаулықтарына дұрыс күтім жасауға тәрбиелеу
|
Пәнаралық байланыстар
|
Сауат ашу, дүниетану, көркем еңбек, қазақ тілі
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Сын тұрғысынан ойлау дағдыларын арттыру
|
Алдыңғы білімді игерулері
|
Бұрыш түрлерін атайды, тік төртбұрыш, шаршы, үшбұрыштар салады
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарлан
ған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5-7 мин
Топқа біріктіру
Қызығушы
лығын ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, оқу қрулалдарын түгелдеу,зейінін сабаққа аудару
Шаттық шеңбер құру
.-Балалар біз кімбіз?
Жарық болса күніміз
Жарқын шығар үніміз
Елін сүйер ер жетер
Біз болашақ гүліміз
-Балалар ,бүгінгі сабағымызға сәттілік,өзімізге сәттілік!
Топқа біріктіру. «Көңілді фигуралар» ойыны арқылы топқа біріктіру.
Оқушыларға үлестірме суреттер таратылады, сол суреттер арқылы үлесетін сууреттерге топқа бірігед
1-топ. «Шаршылар»
2-топ. «Тікбұрыштар»
3-топ. «Ұшбұрыштар»
Өткенді пысықтау.
«Ыстық орындық» әдісі арқылы өткенді қайталау
- қандай бұрыш түрлеін білеміз?
- тіктөртбұрыш дегеніміз не?
--шаршы дегеніміз не?
|
|
Сабақтың ортасы
25 мин
ҰЖ.
ӨЖ.
ҰЖ.
|
Мұғалім түсіндірмесі
Біз фигура салуды үйренеміз.
«Ойланып сурет саламыз!» әдісі
Суретті қозғалыста салу керек. Ол үшін оқушылар қолдарына дәптер мен қаламсаптарын алып, шеңберлене тұрады, сол жаққа бұрылып, сынып ішінде шеңберді бұзбай жүре бастайды.
1-тапсырма.
№1. Аяқталмаған кеме үлгілерінің біреуін таңда.
Суретті аяқта.
Дескриптор
|
Аяқталмаған кеме үлгілерін анықтайды, талдайды;
Кеме үлгісін салады;
| |