Сабақ тақырыбы Жұлдызды аспан



Дата07.02.2022
өлшемі25,09 Kb.
#88903
түріСабақ
Байланысты:
Жұлдызды аспан


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп:




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:




Сынып: 9

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:







Сабақ тақырыбы

Жұлдызды аспан







Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.7.2.1 абсолюттік және көрінерлік жұлдыздық шамаларды ажырату;
9.7.2.2 жұлдыздырдың жарқырауына әсер ететін факторларды атау




Сабақмақсаттары

Оқушылардың барлығы: шоқжұлдыз ұғымын түсіндіре алады.
Көпшілігі: абсолюттік және көрінерлік жұлдыздық шамаларды ажыратады.
Кейбіреуі: жұлдыздырдың жарқырауына әсер ететін факторларды талдап көрсетеді.




Бағалау критерийлері

Оқушы:

  • Шоқжұлдызға анықтама береді.

  • Шоқжұлдыздардың санын біледі;

  • Шоқжұлдыздар атауының шығу тарихын біледі;

  • абсолюттік және көрінерлік жұлдыздық шамаларды ажыратады

  • жұлдыздырдың жарқырау себебін түсіндіреді;

  • жылдамдықтың уақытқа тәуелді графигі бойынша үдеу және орын ауыстыру, координатаның уақытқа тәуелді графиктерін тұрғызады, сипаттама береді







Тілдікмақсаттар



Күннің қозғалыс жолын зодиак шоқжұлдыздары арқылы басып өтетінін сызық екенін пайдалану;
Пәндік лексика және терминология: көрінерлік жұлдыздық шама, абсолют жұлдыздық шама, шоқжұлдыз, жарықтылық;
Диалогқа/жазуға қажетті сөзтіркестері
……..орын алған болса не болады

неліктен ………. азайтады.


…….. болған кезде қандай айырмашылықтар болады.








Құндылықтарды дарыту


Сүйіспеншілік, адалдық, шыншылдық және жауапкершілік




Пәнаралық байланыстар

Астрономя
Жарық жұлдыздарды α әрпімен, одан сәл солғындау жұлдыздар реті бойынша грек алфавитінің келесі әріптерімен белгіленді.




АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақтамен жұмыс.




Бастапқы білім



Шоқжұлдыз дегеніміз –аспанның нақты шекарасы анықталған белгілі бір бөлігі екенін айта алу.






Сабақбарысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар




Сабақтың басы



Ұйымдастыру
(W)ҚБ
Өзара бағалау







Сабақтың ортасы



Сергіту(эстафеталық есеп)топта жұмыс
Жеке жұмыс: Есеп шығару







Сабақтың соңы

Үйтапсырмасы:
30-жаттығу







Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы







Барлықоқушылар: Бүгінгі игерген материалдар келесі сабақтардың негізі болатындықтан, тақырып бойынша теориялық білімдерін барлық оқушыда қалыптастыру.
Оқушылардың басым бөлігі: тақырыпты түсінеді, тақырыптың есептерін шығаруға белсенді қатысады.
Қабілетті оқушыларға берілген тапсырма: күрделі есептер шығара алады.

(1) Алдағы тақырыптың түсінуін.
(2) Үй жұмысының орындалуын.
(3) Есептер шығаруға белсенді қатысуларын.
(4) Жаңа тақырыпты меңгеруде пікірталастарға қатысып отыруын.
(5) Сыни ойлау дағдыларын дамытуға бағыттал,ан есептерде ойлау операцияларын қолдануы.

Оқушы құрал-жабдықтар мен жұмыс жасағанда өздерінің және басқалардың денсаулығына, мектеп мүлкіне жауапкершілікпен қарау.
Алынған нәтижені талқылау барысында креативті, сыни тұрғыдан талқылау. Оқушылардың жұппен, мұғаліммен біріге отырып жаңа білім алуға әрекет етуі олардың өзара , және мұғаліммен қарым қатынасын нығайтады,Олар өз пікірін айтуға дағдыланады.Тілдік дағдылары қалыптасады.




Сабақбойыншарефлексия

не үйрендім, не қиынболды, сұрақ.










Жалпыбаға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет