Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Деректер жиынтығы
|
Мектеп: №32 ЖОМ
|
Күні: 20.01.2021ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тумабаев О.З.
|
Сынып: 9
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Көрсетілген сипаттары бар элементті іздеу (Сабақ - 2)
|
Оқыту мақсаты
|
9.3.3.1 Бір өлшемді массивтерді қолдану арқылы Python бағдарламалау тілінде (Python) бағдарламаларды жасау
|
Сабақ мақсаты
|
- Берілген қасиеттері бар бір өлшемді массивтерді өңдеу дағдыларын қалыптастыру
|
Бағалау критерийлері
|
Қолданба
1. Бағдарламаның массивін сипаттайды;
2. Жиын элементін белгілі бір шартқа сәйкес іздеуді ұйымдастырады.
Талдау
3. Бағдарламалық кодты талдайды, нәтижесін анықтайды;
Бағалау
4. Өз жұмысын және сыныптастың жұмысын бағалаңыз
|
Тілдік мақсат
|
Окушылар ...
- бір өлшемді массивті өңдеу алгоритмдерін орындау принципін түсіндіреді;
- нақты тапсырма мысалында деректер түрін пайдалануды дәлелдейді;
Терминдер мен нақты терминдер сөздігі:
массивтің мәні, кездейсоқ таңдау, ең үлкен (ең аз) массивтің элементін іздеу,
элементтің мәнін анықтау,
Диалог/ жазылымға арналған пайдалы сөйлемшелер:
Ең жоғары (ең аз) элементті табу алгоритмі келесі командалармен сипатталуы мүмкін ....
|
Құндылықтарды бойға сіңіру
|
Ынтымақтастық:
- Мұғалім мен оқушылар бірлесіп сабақтың мақсатына жетіп, өзара әрекеттесу нәтижелерін талқылайды.
Өмір бойы оқыту:
- Мұғалім оқушыларға проблемаларды шешуге мүмкіндік береді.
- тақырыптарды, бөлімдерді, оқу жоспарларын зерделеудегі сабақтастықты сақтайды.
Өзіңе және басқаларға құрмет:
- Мұғалім мен оқушылар өзара көмек пен қолдауды қамтамасыз етеді.
|
Пәнаралық байланыс
|
Пәнаралық интеграция математика пәнімен байланысады
|
Алдынғы білім
|
Жиым енгізу және шығаруды реттейді
|
Сабақтың барысы
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері
|
Жоспарланған сабақ іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
11 мин
5 мин
5 мин
|
|