Сабақ тақырыбы Логарифмдік теңдеулер (1сағат)



Дата25.02.2022
өлшемі40,36 Kb.
#133398
түріСабақ
Байланысты:
Матем 11сынып Логарифмдік теңдеулер ҚМЖdocx. (1)



Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп




Күні: 07.02.22 ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 11Б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы



Логарифмдік теңдеулер(1сағат)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.2.5 - логарифмдік теңдеулерді шеше алады

Сабақ мақсаттары

  • Логарифмдік теңдеудің анықтамасын білу

  • Логарифмдік теңдеулерді шеше әдістерін талдау және меңгеру

Бағалау критерийлері

Логарифмнің негізгі қасиеттерін біледі
Логарифмнің негізгі қасиеттерін пайдаланып, логарифмдік теңдеулерді шеше әдістерін бағалай алады

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:
- Теңдеулерді шешуді сипаттауда математикалық терминдерді қолданады;
- Теңдеуді шешу үшін таңдалған тәсілді дәйектейді.
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
- Логарифмдік теңдеудің түбірі;
- Логарифмдік теңдеу шешу әдістері;
- Логарифмнің анықтамасын қолдану арқылы;
- Теңдеудің мүмкін мәндер жиыны (ММЖ);
- Бөгде түбір;
- Жаңа айнымалы енгізу;
- Потенцирлеу;
- Мүшелеп логарифмдеу;
-Бір негізден екінші негізге көшу;
- қосындының/айырманың логарифмі;
- көбейтіндінің/бөліндінің логарифмі;



Құндылықтарды дарыту

Жұптық және топтық жұмыс барысында ынтымақтастықта жұмыс жасай алу дағдысы, академиялық шынайылықты қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

ағылшын тілі , информатика

АКТ қолдану дағдылары

Bilimland.kz

Бастапқы білім

Санның логарифмі, логарифмдердің негізгі қасиеттері



Сабақ барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурс

Сабақтың басы


5 мин

Сабақтың ортасы


30 мин



Сәлемдесу.Оқушылардың сабаққа дайындығын пысықтау.Үй тапсырмасын жұпта тексеру. Түсінбеген сұрақтарды сыныпта талдау.


Активити«Ауызша есептеу»

1) log28 =


2) 7∙ =




=


Сұрақ-жауап:

  1. Қандай функцияны логарифмдік функция деп атайды?

  2. Неліктен логарифмдік функцияның анықталу облысы (0; +∞)сан аралығы болады?

3) Мына теңдеулер қалай аталады?
=5

Оқушылармен бірге бүгінгі сабақтын мақсаты айқындау.
Жаңа сабақ: Бүгінгі сабаққа қатысты bilimland.kz порталынан бейне қарау.


Анықтама: Егер

түріндегі теңдеуді қарапайым логарифмдік теңдеу деп атайды және оның жалғыз шешімі

формуласымен анықталады.
Топтық жұмыс
Логарифмдік теңдеуді шешудіңәдістері:

  1. Логарифмнің анықтамасын қолдану арқылы



  1. Потенцирлеу әдісі







  1. Жаңа айнымалы енгізу әдісі







  1. Мүшелеп логарифмдеу әдісі



=



  1. Бір негізден екінші негізге көшу әдісі




Теңдеулерді шешу нұсқаулығы №1 қосымшада берілген.
Бағалау критерийі

  1. Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі;

  2. Логарифм алынған өрнектің ММЖ анықтайды;

  3. Логарифмнің қасиеттерін қолданып, түрлендіреді;

  4. Қарапайым логарифмдік теңдеуді шеше алады;

  5. Есеп жауабын жазады.

Жұптық жұмыс.

ә)

б)


г)
Бағалау критерийлері
1. Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі;
2. Қарапайым логарифмдік теңдеуді ММЖ-да
шешеді ;
3.Есеп жауабын жазады.
Жеке жұмыс.
  1. =



Бағалау критерийлері

  1. Логарифм анықтамасын қолданып, логарифмдік теңдеуді шеше алады

  2. Потенцирлеу әдісін қолдана алады

  3. Жаңа айнымалы енгізу әдісін қолдана алады.

  4. ММЖ-да логарифмдік теңдеудің түбірін таба алады.






Сабақтың соңы
3 минут

Рефлексия





Үйге тапсырма
7. Логарифмдік теңдеулерді шешу.

=

және сілтеме бойынша тест жұмысы.


Қорытынды.
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Логарифмдік теңдеуді шешудің қандай әдістерін үйрендім?

  • Логарифмдік теңдеуді шешудің әдістерін үйрену үшін маған көмектесті...

  • Нені үйренуім керек...

  • Ұсыныс ...

http://itest.kz/lekciya_logarifmdik_tengdeuler_men_tengsizdikteri_sheshuding_adisteri



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы








Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет