Сабақ тақырыбы Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі. Сабақ негізделген оқу мақсаты



Дата21.07.2020
өлшемі76,92 Kb.
#63518
түріСабақ



Сабақ:

Мектеп:Ж.Шайжүнісов атындағы орта мектебі КММ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Демеубаева Бакытгуль Казбековна

Сынып:1 А

Қатысқандар саны:

Қатыспағаны:

Сабақ тақырыбы

Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі.

Сабақ негізделген оқу мақсаты

1.2.9.1.Әріпті тану ,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.2.6.1.Мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын(өлең, әңгіме,ертегі)ажырату



Сабақ мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.


Бағалау критерийлері

  • Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

  • Тақырыпқа әңгіме құрайды

  • Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Д дыбысын ажыратады.Сөз ,сөзден сөйлем құрайды.

Түйінді сөздер мен тіркестер:

Дауыссыз дыбыс

Алдыңғы оқу

Б,Ш,Ю,Я,дыбыстары туралы біледі.Сөз құрайды.

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басы

5 минут

«Жұптық әңгіме» әдісі

Сурет бойынша әңгімелеседі.

Бәйтеректің басына шыққыларың келе ме?

Топқа бөлу: :«Ханшатыр», «Ақорда», «Бәйтерек».

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Он саусақтың саласындай,

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,

Бiр адамның баласындай.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!



Видео «Астана бас қала »


Сабақтың ортасы

20 минут


Тапсырма №1

Тыңда

Достары көп Мараттың,

Ойнайды олар аулада.

Ағасымен Болаттың,



Барады олар тауғада.

-Бұл өлең бе,әлде әңгіме ме?

-Бұны балалардан сұрап көрелік.





Тапсырма №2

Суреттердегі Д әрпі бар сөздерді тап. Оларға дыбыстық талдау жаса.



Таныстырылым,

оқулықпен жұмыс



Дескрипторлар

- Д әріпі бар сөзді табады

- Дыбыстық талдау жасайды


Тапсырма№2

Әріптер мен сандарды  пайдаланып сөз құрастыр.



а

н

л

р

о

т

у

ш

с

д

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10




Дескрипторлар

-сөз құрастырады

- Сөзді оқиды

-жазады





Тапсырма №3

№3 Мұғалімнің көмегімен  берілген суреттердегі  заттардың алғашқы әріптерінен сөз құра.  Қандай сөз шықты? Оны жаз.



Дескрипторлар

-Алғашқы әріптен сөз құрастырады

-Сөзді оқиды

-Жазады


Сергіту сәті

5 минут

Отанымның тірегі

Астанамның жүрегі.

Мақтан етем өзіңді,

Бәйтерегім киелі.




Қызықты тапсырма

5 минут

Оқушылар хормен айтып үйренеді.

Ду, ду, ду! Дүк — дүк!


Пойыз келеді.
Ду, ду, ду! Дүк — дүк!
Бәрі жол береді.
Ду, ду, ду! Дүк — дүк!
Жүгіріп өтпе,
Ду, ду, ду! Дүк — дүк!
Тұра тұршы шетте.
Ду, ду, ду! Дүк — дүк!
Пойызды өткіз.
Қол бұлғап қалайық




Аяғы

5 минут

Бүгінгі сабақта алған әсерлерің



Келесі оқу тапсырмалары




Саралау:Тапсырмалар оқу мақсатын жүзеге асыруға бағытталды. Себебі оқушылар тапсырманы түсініп критерилер мен дескрипторлар арқылы әрекет жасап отырды. Д дыбысын айта алады.Сөз ,сөзден сөйлем құрайды. Топтық жұмыс және өмірмен байланыстыра алуға араналған тапсырмалар таңдауға оқу мақсатына жетуге бағытталған тапсырмаларға көбірек мән беру.

Бағалау:

«бағдаршам»,

«бес саусақ».





Пәнаралық байланыс.Дене шынықтыру, Математика

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелерін орындау. Бәйтерек басына шығарда тәртіп сақтау

АКТ құзыреттілік.

Құндылықтармен байланыс. Д әріпімен толық таныспаса ,сөз ,сөзден сөйлем құрауы мүмкін болмас еді.

Рефлексия




Қорытынды бағамдау:




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет