Сабақ тақырыбы Модуль таңбасы бар квадрат теңдеулерді шешу



бет1/5
Дата26.08.2017
өлшемі295,67 Kb.
#29719
түріСабақ
  1   2   3   4   5
Қысқа мерзімді жоспар



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

8.2А Квадрат теңдеулер

Мектеп: Атырау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Модуль таңбасы бар квадрат теңдеулерді шешу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.5

түріндегі теңдеулерді шешеді;

Сабақ мақсаттары

Модуль таңбасы бар квадрат теңдеуді шешу білктіліктерін қалыптастыру және оны қолдан білу.

Жетістік критерийлері


Дағдылар

Критерии

Білу және түсіну

Модульдің қасиетін біледі

Модуль таңбасымен берілген квадрат теңдеулерді біледі



Қолдану

Модуль таңбасымен берілген квадрат теңдеуді шешу жолдарын пайдаланып есеп шығарады




Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- квадрат немесе бөлшек-рационал теңдеудің шешімін түсіндіреді;

- квадрат теңдеудің түбірлерінің саны туралы дәлелді талқылайды;

-квадрат үшмүшеден толық квадратты бөліп алу және квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу алгоритмін сипаттайды;

- Виет теоремасына (оған кері теоремаға) сүйеніп, квадрат теңдеудің түбірлері туралы талқылау жүргізеді;


  • берілген бөлімнің пәндік лексикасымен және терминологиясымен жұмыс істейді.

- теңдеудің сол жақ бөлігін екімүшенің квадраты түріне келтірейік;

-... квадрат теңдеудің дискриминанты деп аталады;

- берілген квадрат теңдеудің... (түбірлер саны) түбірі бар, өйткені ... ;

- кез келген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы мен көбейтіндісін ... арқылы өрнектеуге болады;

- берілген квадрат теңдеудің түбірлерінің таңбасы бірдей, өйткені ... ;

- берілген квадрат теңдеудің түбірлерінің таңбасы әр түрлі, өйткені ...

- берілген түбір бөгде түбір, өйткені ... .


« Мәңгілік ел» ұлттық идеясында қоғамның басты құндылықтары

Осы сабақта балалардың бойына сіңіруге арналған кіріктірілген оқу бағдарламасындағы құндылықтар мен ұлттық, жалпы адамзаттық құндылықтарды көрсету

Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру



Пәнаралық байланыстар

Тарих, өлкетану,

АКТ қолдану дағдылары

интернет ресурстарынан алынған материалдарды пайдалану, слайдтар

Бастапқы білім


Модуль анықтамасы, модульдің қасиеттері – 7 сынып.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут

І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды қоңыраудан кейін зейіндерін сабаққа аудару.

1 Оқушыларға мотивация беру.

«ия» және «жоқ» стратегиясын пайдаланып жауап беру.

Толық квадрат теңдеу

Толымсыз квадрат теңдеу

Келтірілген квадрат теңдеу



















2. Қайталау сұрағы:

Квадраттық теңдеулердің қандай түрлері бар

a) толық квадрат теңдеу

b) толымсыз квадрат теңдеу

c) келтірілген квадрат теңдеу

d) биквадрат теңдеу

e) модульмен берілген квадрат теңдеу



10 минут

10 минут


10 минут


ІІ Сынып оқушыларымен топтық, жұптық, жеке жұмыстар жасау

  1. Жұптық жұмыс (сынып оқушыларын квадраттық теңдеулердің түрлері арқылы жұпқа бөлу )

Бағалау: «Карусель» әдісі

























Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет