Сабақ Тақырыбы: «Практикум. Нысан құру және костюм ауыстыру»



Дата11.05.2020
өлшемі1,22 Mb.
#67171
түріСабақ

«№188 мектеп-гимназия» КММ

Ашық сабақ

Тақырыбы: «Практикум. Нысан құру және костюм ауыстыру»


Пәні: Информатика

Сыныбы: 5Д

Пән мұғалімі: Нурмухан Г.С

Тексерілді




Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: «№188 мектеп- гимназия» КММ

Күні: 24.04.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Нурмухан Г.С

Сынып: 5 «Д»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Практикум. Нысан құру және костюм ауыстыру

Оқу мақсаттары

5.3.2.2 жаңа нысан құруды және өңдеуді практика жүзінде меңгеру

Жетістік критерийлері

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: жаңа костюм құру және оны өзгертуді үйрену;

Кейбір оқушылар:

  • Білімін жинақтайды, рефлекция жасайды: оқып үйренгендерін практикада қолдана алады.

Тілдік мақсаттар


Scratch-скретч-скретч

Programm-программа-программа

Блок-блок-block


Пәнаралық байланыстар

Бейнелеу өнері, музыка

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сәйкестендіру, «Learning Apps» , «The hat» әдісі , Google Form Test және т.б

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы


Ұйымдастыру кезеңі.

  • Оқушылармен амандасып, түгендеу


«The hat» әдісі бойынша топқа бөлу (сыныптағы оқушы атын программаға енгізем. Кездейсоқ сандар арқылы бөлінеді).

1-топ «Жаңа нысан»

2-топ «Жаңа костюм»
Үй тапсырмасын тексеру


  1. Терминологиялық сөздік (доп арқылы сұралады)




Қазақша

Орысша

Ағылшынша

Блок

Блок

Block

Бағдарлама

Программа

Program

Алгоритм

Алгоритм

Algorithm

Ойын

игра

Game

Әрекет

Команда

Command

Скрипті

Скрипт

Script

2) «Сәйкестендіру» Learning Apps бағдарламасында оқушылар компьютерде тапсырма орындайды.





Жауабы:



Қалыптастырушы бағалау (смайликтер арқылы бағаланады)

Өткен тақырыпты қайталау.

Жұптық жұмыс: «Ақиқат - Жалған» ойыны. Оқушылар қима қағаздағы сұрақтардыңр дұрыс не бұрыс екендігін анықтап, қорапқа салады.



Жеке жұмыс (Практикалық тапсырма): Оқушылар компьютерге отырып Scratch программалау бағдарламасын іске қосып, берілген тапсырманы орындайды.



Сергіту сәті. Адасқан әріптер

Топтық жұмыс. Тест жұмысы

https://forms.gle/33gzctReSFzjPS8NA

1. Scratch қандай программа? Сәйкес келмейтін жауабын таңдаңдар?


  1. Лего конструксасына ұқсас

  2. ойын, мультфильм, оқиға жасауға арналған

  3. программаны алгоритм арқылы құрастыру

  4. ойын топтамасын мәтіндер арқылы жасау

2. Компьютерге түсінікті командалардың жиынтығы:

  1. алгоритм

  2. программа

  3. команда

  4. конструктор

3.Алға қойған мақсатқа жету үшін іс-әрекеттердің тізбектеліп орындалуы?

  1. ақпарат

  2. информатика

  3. алгоритм

  4. команда

4. Алгоритмнің қанша түрі бар?

  1. 4

  2. 5

  3. 3

  4. 2

5. Scratch программалау ортасында нысанды қалай атайды?

  1. спринт

  2. кейіпкер

  3. сахна

  4. спрайт

6. Көк түсті блок қалай аталады?

  1. дыбыс блогы

  2. қылқалам блогы

  3. қозғалыс блогы

  4. түр блогы

7. Компьютер орындауға міндетті әрекеттер?

  1. команда

  2. қимыл

  3. программа

  4. дыбыс

Үй тапсырмасын беру: 32 тақырып оқу, 176-179 бет

Бағалау. Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды, мұғалім оқушыларды бағалайды

Рефлексия «КҮНДЕЛІК» және «5 бармақ» . Оқушылар бүгінгі алған сабақтарынан алған әсерлері мен жаңашылдықтарын мұғалім тарқатқан стикерге толтырып күнделік ішіне іледі.

Доп


https://learningapps.org/watch?v=p2xb4hyx519

Қораптар, қима қағаздар

Қосымша

https://learningapps.org/watch?v=pyn3navta19

«Практикум. Нысан құру және костюм ауыстыру» ашық сабақтан көрініс









Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет