Сабақ тақырыбы Рөлдік сюжеттік ойындар



Дата11.04.2022
өлшемі24,54 Kb.
#138871
түріСабақ
Байланысты:
№2 Практикалық тапсырмалар, ЭССЕ


Күні:

Мектеп: №278 IT-мектеп-лицей
Мұғалімнің аты-жөні: Серікболұлы Н

Сынып: 2 «Ә, Д, Е»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Рөлдік сюжеттік ойындар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.5.1. Қажет болған жағдайда шығармашылық міндеттерді талқылау және қолдану

Сабақ мақсаттары

Осы ойындардың туындау тарихын түсіндіру арқылы оқушыларды қазақ ұлттық ойындарымен таныстыру арқылынегізгі қозғалыс дағдыларын орындау.

Бағалау критерийі

Рухани -адамгершілік құндылықтар және патриоттық сезімді қазақ ұлттық ойындары арқылы тәрбиелеу, ойын шарттарына аса көп көңіл бөлу, күш, икемділік қозғалыс дағдыларын орындау.

Тілдік мақсаттар



Оқушыларды зерттеу диалогымен қамтамасыз ету (мысалы, жай ғана білімді көрсететін сұрақтарға жауап бермей, тұрақты талқылауға қажетті білімді пайдалану, тіл байлығын көрсету, осылайша оқушылар диалогты жүргізе алады).

Құндылықтарды дарыту



Тарихқа, қазақ ұлтының дәстүріне құрметті тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Қазақстан тарихы, қазақ тілі, өзін-өзі тану,жас өспірімдер физиологиясы.

Бастапқы білім



Оқушыларда 1 сыныптағы алдыңғы дене шынықтыру сабақтары мен сабақтан тыс кезде алынған ұлттық қазақстандық ойындар туралы бастапқы білімі болады деп күтіледі.

Жоспарлардағы әрекеттер.

Б = бүкілсыныптық жұмыс. Жж = жұптық жұмыс.
Тәж = оқушы тәжірибесі. Ф = формативті бағалаудың мүмкіндіктері.
Т = топтық жұмыс. Ж = жеке жұмыс. К = оқытушы көрсетеді.



Сабақ барысы.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

13 мин

Сапқа тұрғызу. Мәлімдеме.Сәлемдесу.
Сабақ тақырыбын түсіндіру.
ЖДЖ жүрісте.

  • Екі қолды белге, сызықтың бойымен жүру:

  • Екі қолды жоғарыға, аяқтың ұшымен жүру.

  • Екі қолды желкеде, өкшемен жүру;

  • Екі қол белде, аяқтың сыртқы жанымен жүру.

Екі қолды алдыға созып жартылай отырып жүру.
ЖДЖ жүгірісте

  • Сол (оң) жанымен тіркемелі адымдап жүгіру.

  • Тізені жоғары көретіп жүгіру.

  • Қолды артқа қойып өкшені тигізіп жүгіру.

  • Қолды аяқ жанына тигізіп жүгіру.

  • Сол аяқпен секіріп жүгіру.

  • Оң аяққа секіріп жүгіру.

  • Аяқты қосып секіру.

  • Жылдам жүгіру

Денені қалыпқа келтіретін жаттығу
ЖДЖ жүрісте

  • Екі қолды белге қойып, ес 1-2 әр есепке солға айналдыру, ес 3-4 әр есепке оңға айналдыру.

Екі қолды иыққа қойып, ес 1-2 әр есепке алдыға айналдыру, ес 3-4 әр есепке артқа айналдыру.

Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік. Мұғалімге арналған ысқырғыш.




25 мин


«Күн мен түн» ойыны. Оқушыларды сапқа тұрғызу. Ойын ережесін түсіндіру, көрсету. «Күн мен түн» ойынын ойнау үшін оқушыларды екі командаға бөлінуі керек. Бөлінген екі команданың бір жағы түн, келесі жағы түн болады.Мұғалім белгісі бойынша оқушылар екі жаққа бөлініп тұрады мұғалім күн және түн белгісін білдіру үшін қолында зат болады, Түн белгісін білдіретін затты көтерсе оқушылар күнді қуып ұстауы керке ұсталған ойыншылар ойыннан шыға береді, Ал егер мұғалім Күн белгісін білдіретін затты көтерсе онда түнді қуып ұстауы керек. Ойын осылай жалғаса береді.


«Ордағы қасқыр» ойыны. Ойын шартын түсіндіру. Көрсету.


Мұғалім оқушылар арасынан бір оқушыны таңдап алады, ол оқушы қасқыр рөлінде болады. Ал қалған оқушылар лақтар болады. Қасқыр алаң ортасында тұрады ал лақтар алаңның шетінде боладын. Мұғалім лақтарға үйге қайту туралы белгі береді, лақтар ордағы қасқырға ұсталып қалмай үйлеріне қайтуы керек. Ұсталған лақтар ойыннан шыға береді. Осылайша ойын жалғаса береді.



Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік.
Мұғалімге арналған ысқырғыш.



2 мин


Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізіледі:Теориялық және практикалық жаттығуларда мұғалім ұлттық ойындарды ойнаған кезде, әдеттегі қателерге назар аударады анықтамалар береді. Оқушылар таңдаған белгілі ойындарға балалардың қызығушылықтарын қолдап және дамытып, дағдыларын бақылау.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Берілген тапсырмаларды, жүйелі жаттығулар жинағының реттілігін көрсетеді. Жаттығуларды барынша біркелкі орындау, ұлттық ойындарды жалпылау.Қабілеті жоғары оқушылар ойындардағы қозғалыс әрекеттерін қайталап, сынып алдында орындалуын өз бетінше көрсету.

Оқушылардың өз бетінше тапсырмамен белсенді жұмыс істеуі, өз бетінше қателерін түзеу. Ойындар барысында бейресми қалыптастырушы бағалаулар.

Тапсырмаларды орындау кезінде спорттық құралдардың дұрыс орналасуына көңіл бөлу.
Дене қуатын үнемдеу шарттары.
Дұрыс тыныс алу.
Сабақ барысында техника қауіпсіздік ережелерін сақтау.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет