Оқу ісінің меңгерушісі: Н. Рахманбергенов
Сабақ тақырыбы
Сабақ
|
№ 1-зертханалық жұмыс. "Теңүдемелі қозғалыс кезiндегi дененiң үдеуiн анықтау
|
Мерзімі: 19,09,2019ж
|
Абай атындағы №90 орта мектеп Мұғалім аты-жөні: Алтыбаева Қ
|
Сынып: 9 А,Б
|
Қатысқандар саны; 14
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
9.2.1.7 теңүдемелі қозғалыс кезіндегі дененің үдеуін эксперименттік жолмен анықтау;
9.1.3.2 эксперименттің нәтижесіне әсер ететін факторларды талдау және экспери-ментті жүргізуді жақсарту жолдарын ұсыну;
9.2.1.8 теңүдемелі қозғалыс кезiндегi орын ауыстырудың және жылдамдықтың уақытқа тәуелділік графиктерін тұрғызу және оларды түсіндіру
|
Сабақ мақсаттары
|
Оқушыларға бірқалыпты қозғалыс кезiндегi дененiң үдеуiн анықтауды үйрету
|
Бағалау критерийі
|
Оқушылар өздері тәжірибе жасап, бірқалыпты кезіндегі дененің үдеуін анықтайды;
|
Тілдік мақсаттар:
|
Пән лексикасы және терминология:
теңүдемелі қозғалыс
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа , бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
|
Геометрия
|
Алдыңғы оқу
|
Түзу сызықты теңайнымалы қозғалыс
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин)
- оқушылармен амандасу;
- оқушылардың көңілін сабаққа аудару;
- сабақта қалыпты жұмыс істеуге мүмкіндік жасау
«Сұрақ-жауап»
үй тапсырмасын тексеру (5 мин)
Мұғалім оқушылардың өткен тақырып бойынша білімін тексеруге арналған сұрақтар қояды.
Теңүдемелі қозғалыс жылдамдығы графигінің бірқалыпты қозғалыс жылдамдығы графигінен айырмашылығы неде?
Теңүдемелі қозғалыстағы дененің кез келген уақыт мезетіндегі жүрген жолын есептеп табу үшін нені білу керек?
Теңүдемелі қозғалыс жолының формуласын қорытып шығарыңдар.
|
Инетер бюелсенді тақта, слайдтар
|
Ортасы
|
Миға шабуыл
(3 мин)
Зертханалық жұмыстың тақырыбын айтып, қажетті құрал жабдықтармен таныстыру. Оқушыларға талдау жасауға мүмкіндік беру;
Негізгі бөлім
Мұғалім тәжірибені қалай орындалатындығын айтып түсіндіреді.
Оқушылар соған байланысты керекті құрал жабдықтармен тәжірибе жасайды.
Өзара бағалау: Оқушылар зертханалық жұмыста есептеген мәндердің дұрыстығын бағалайды
|
|
Аяқталуы
Қортындылау
Үйге тапсырма
|
Қорытынды
Рефлексия «Таңдау» әдісі.
1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын.
2. Мен сабақта ... үйрендім.
3. Мен басқаларды ... тыңдадым.
4. Мен сабақта ... орындай алдым.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз? Фармативтік бағалау түрлерін қолдану арқылы :сабақты тусынгенін тексеру бас бармақ әдісін қалданамын.
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс құндылығы байланыс
|
Қиындық туындайтын сәт болса өзім түсіндіремін.
|
Сұрақтар беру арқылы
| |
Рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
1.
2.
|