Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Дені саудың-жаны сау
|
Мектеп: №110 мектеп-лицей
|
Күні: 20.01.2020
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жұмабек Айдана
|
Сынып: 2 Д сынып
|
|
|
Сабақ тақырыбы:
|
Сөз және оның мағынасы. Боксшы.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
2.2.2.1* - синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану
2.3.5.1 – жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен түзету
2.4.2.2 – көптік жалғауларын дұрыс қолдану
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
|
Кейбір оқушылар:
|
Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.
|
|
Бағалау критерийлері
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Қолдану, білу, түсіну,талқылау, анықтау, құрау, жазу.
|
Тілдік мақсат
|
Пәнге тән лексика мен терминология: боксшылар, жеңіс.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Бекзат пенен Ермахан.
Қазақстандық бокшыларды танисың ба?
|
|
Құндылықтар-ды дарыту
|
Зайырлы қоғам және жоғары руханият.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Музыка, қазақ тілі.
|
Бастапқы білім
|
Бокшылар туралы хабарлары бар.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
1.Жағымды көңіл күй туғызу.
2.Тақырыпқа кіріспе.
3. Мақсатты тұжырымдау.
4. Үй тапсырмасын тексеру.
5. Негізгі бөлім бойынша жұмыс.
Сабақтың ортасы
Дереккөз
Сабақтың соңы
|
(МК) Ойын ойнату арқылы жағымды көңіл-күй орнатып, топтарды анықтау.
«Түсті доптар»
Қызыл, сары, ақ добым,
Әрі-бері жүгіргін.
Қателеспей тезірек
Екі-екіден тізілгін.
Үш-үшеуден тізілгін.
Бес-бесеуден тізілгін.
Ұ. Оқушының сыни ойлау дағдыларын дамыту, сабақтың тақырыбын анықтау.
Сұрақтарға жауап алу.
Теледидардан қандай хабарлар көресіңдер?
Спорт туралы хабарды қайдан білеміз?
Қандай телебағдарламаларды білесіңдер?
Қазақстандық боксшылар туралы білесіңдер ме?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Бағалау критерийлерін шығару.
27-жаттығу. Ө. Өлеңді тақырыбына қарап не туралы екенін болжау.
Дескриптор:
Өлеңнің спортқа байланысты екенін түсінеді, мазмұндайды.
Бекзат пен Ермахан туралы айтады.
Жазылуы қиын ринг, гүрзідей, жер-жаhан сөздерін мағынасын біліп, есте сақтауға тырысады.
Қ. «Шапалақ»әдісі
Қосымша ақпарат.
Жалпы мағлұмат
|
Азаматтығы
|
Қазақстан
|
Туған жері
|
Түркістан қаласы, Қазақстан
|
Қайтыс болған күні
|
31 желтоқсан 2000 жыл
|
Қайтыс болған жері
|
Темірлан ауылының маңында, Оңтүстік Қазақстан облысы
|
Салмағы
|
Жартылай жеңіл салмақ (57 кг)
|
Тұрысы
|
солақай
|
Бойы
|
170 см
|
Кәсіби карьерасы
|
Айқастар саны
|
143
|
Жеңгендер саны
|
|
28-жаттығу. Жақша ішіндегі сөздердің тиістісін қойып, сөйлемдерді көшіріп жазу.
Ермахан – мықты боксшы. Айжан – сұлу қыз. Көне кітаптарды жыртуға болмайды.
Т. 31-жаттығу. «Жариялау» әдісі. Сурет бойынша әңгіме құрастыру.
(Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 минут) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.
Қ. «Шапалақ» әдісі
|