Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: 12.09
Сынып: 2
|
Мектеп: 19 орта мектеп
Мұғалім: Алимхожаева А.С
|
Сабақ тақырыбы:
|
Суда жүзіп үйренемін.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.3.2.1 таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну.
|
2.3.4.1 мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастыру және оған жауап беру.
|
2.5.1.3 сөйлеу барысында етістіктің шақтарын; бұйрық рай; болымсыз етістікті қолдану.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді.
|
|
Көбі: қарапайым сұрақтар құрастырады және оған жауап береді.
|
|
Кейбірі: сөйлеу барысында етістіктің шақтарын, бұйрық райды, болымсыз етістікті қолданады.
|
Күтілетін нәтиже
|
Суреттің орнына қажетті сөзді қойып айтады, тапсырмалар бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Жаңа сөздер:
|
Су, жылы, суың, бала.
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
Интерактивті тақта, спайдтар, түрлі түсті суреттер, кестелер, желімқағаздар (стикерлер).
|
Оқыту әдістері:
|
Түсіндіру, сұрақ-жауап, «Шаттың шеңбері» тренингі, «Ойлан, тап!» стратегиясы, «Атаулар туралы үш сұрақ» тәсілі, «Дұрыс жауабын айт!» дидактикалық ойыны, «Баспалдақ» үлгісі, топтың жұмыс, сергіту жаттығуы.
|
Дереккөздері:
|
Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.
|
Тапсырмалар:
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу
|
Мұғалім оқушыларды «шаттың шеңберіне» тұрғызып, өлең жолдарын ОҚИДЫ:
Бәрі жақсы баланың,
Тілін алған ананың.
Бәрі жақсы баланың,
«Беске» оқыған сабағын. Мұғалім оқушыларға өлең жолдарын қайталатады.
|
Оқушылар «шаттың шеңберіне» тұрып, мұғаліммен бірге қайталайды. Өлең сөздеріне қатысты бір-біріне жақсы тілектер айтады. Қайырлы күн, достым! Әр күнін сәттілікке толсын! Бүгінгі алған бағаң, кілең бестік болсын!
|
Өткен сабақты тексеру
|
Үй тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.
|
Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
1. Қызығушылықты ояту
|
Мұғалім «Ойлан, тап!» стратегиясы бойынша алдын-ала тірек сөздерді (су, адам, бала, бассейн) тақтаға жазып қояды. оқушылар тірек сөздермен байланысты өз ойларын айтады, ассоциация құрады.
|
Тірек сөздермен байланысты өз ойларын айтады.
|
II. Мағынаны тану
|
1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.
|
|
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.
|
Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды.
|
2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. оқулықтағы мәтінді оқытады, қайталатады.
|
Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді оқиды, сұраққа жауап береді.
|
3. оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым. оқулықтағы 1, 2-тапсырманы орындатады.
|
Айтылым. Суреттің орнына қажетті сөзді қойып айтады, берілген сұрақтарға жауап береді.
|
4.Мәнерлеп оқу. «Жаттайың!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқиды. оқушыларға өлеңді жаттатады, мәнерлеп оқуға машықтандырады.
|
Тыңдалым. Айтылым. Тыңдайды, мәнерлеп оқуға машықтанады, жаттайды.
|
5. Сергіту сәті. Мұғалім күнделікті сергіту жаттығуын жасатады.
|
Сергіту жаттығуын жасайды.
|
III. Ойтолғаныс
|
«Атаулар туралы үш сұрақ» тәсілі бойынша тақтаға жүзу, үйрену, су сөздері жазылған карточка таратады. Сөздерді пайдалану негізінде мынадай сұрақтарға ауызша жауап берулерін сұрайды.
1. Бұл сөзді қайда пайдаландыңдар?
2. Күнделікті өмірде қалай пайдаландыңдар?
3. Осы сабақтан кейін бұл сөз қандай қолданыста болады деп ойлайсыңдар?
|
Әр оқушы бір сөзден таңдап алады, сұрақтарға ауызша жауап береді. Мысалы, Жүзу сөзін бассейнге барғанда пайдаландым. Жақсы пайдаландым. Жиі қолданамын.
|
IV. Бекіту
|
А) Жаңа тақырыпты бекіту үшін «Дұрыс жауабын айт!» ойынын (3-тапсырма) ұйымдастырады. оқушыларға суретті көрсетіп, оның атын қате айтады.
|
Ойынның шарты бойынша мұғалім
көрсеткен суреттер-
дің дұрыс атын атау керек.
|
|
Ә) «Есте сақта!» айдарымен берілген сөйлемдерді оқиды, талдатады.
|
Сөйлемдерді оқиды, талдайды.
|
V. Бағалау
|
Формативті бағалау. Баспалдақтың суреті салынған параң таратады. Мұғалім оқушылардың өзін бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды.
|
«Баспалдақ» үлгісі бойынша өзін бағалайды.
|
VI. Үйге тапсырма
|
Жазу дәптерінен тапсырма беріледі.
|
|
VII. Рефлексия
|
Мұғалім смайликтер таратып береді.
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді.
|
-70%
Курсы повышения квалификации
Подготовка детей дошкольного возраста к обучению в школе
Продолжительность 72 часа
4000 руб.
1200 руб.
Подробнее
Электронная тетрадь по математике 4...
Русский язык 3 класс ФГОС
Русский язык 4 класс ФГОС
Основы здорового образа жизни 1-4 классы
Русский язык 2 класс ФГОС
Электронная тетрадь окружающий мир 3...
Электронная тетрадь по математике 4...
Математика 1 класс
Скачать
© 2017, Ұзақбай Гүлзинат Жолдасқызы 644 45
Рекомендуемые курсы ПК и ППК для Вас
Информационные технологии в работе учителя начальных классов:...
1200 руб. 4000 руб.
Учитель, преподаватель информатики в начальной школе
4140 руб. 13800 руб.
Адресная работа с детьми, оказавшимися в трудных жизненных ситуациях
1200 руб. 4000 руб.
Разностороннее образование личности учащихся через организацию...
1200 руб. 4000 руб.
Система работы с высокомотивированными и одаренными учащимися по...
1200 руб. 4000 руб.
Профессиональная компетентность педагогов в условиях внедрения ФГОС
1200 руб. 4000 руб.