Сабақ жоспары пән Әдебиеттік оқу Сыныбы 3



бет1/2
Дата07.02.2017
өлшемі237,18 Kb.
#8889
түріСабақ
  1   2
Есіл Жұмагүл Балтабайқызы

Астана қаласы Ә.Марғұлан атындағы

№40 орта мектептің

бастауыш сынып мұғалімі



САБАҚ ЖОСПАРЫ



Пән

Әдебиеттік оқу

Сыныбы 3

Пән мұғалімі: Есіл Жұмагүл Балтабайқызы

Астана қаласы Әлкей Марғұлан атындағы № 40 орта мектеп

Тақырыбы

Егіннің бастары А.Байтұрсынов




Мақсаты

Егіннің бастары өлеңіндегі негізгі ойды түсінуге жағдай жасау

Міндеттері

Өлеңнің  мазмұнын түсіну, сөйлеу тілдерін жетілдіру, байланыстырып сөйлеу қабілеттерінің дамуына ықпал ету. Адам бойындағы жақсы, жаман қасиеттерді танып білуге мүмкіндік беру.

Күтілетін нәтижесі

Автор туралы мәлімет алады.

Өлең мазмұнын талдай отырып, негізгі ойды анықтайды, ойларын айтады.



Қызығушылықтары арта отырып, өз бетімен оқу, жұмыс жасау дағдысы қалыптасады.

Әкесінің баласына айтқан ақылын қабылдап, такаппарлықтың жаман қасиет екенін ұғынады.



Түйінді түсініктер

Тағзым ету, ізет, тәкаппарлық данышпан


САБАҚТЫҢ ӨТУ БАРЫСЫ


Сабақ кезеңдері, модульдер

Мұғалім әрекеті


Тапсырмалар мазмұны

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

- Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер



1.Амандасу;

2.Сабаққа себепті, себепсіз қатынаспай отырған оқушыларды анықтау;

3.Оқушыларды ортаға шеңбер құра тұрғызып үш топқа бөлу.Топ басшыларын тағайындау.

4.Бағалау критерийлерімен таныстыру;


Стикерлер үлестіріледі. Олардың міндеттері жөнінде айта отырып, сәйкесінше топқа бөлінеді.


Бағалау критерийлері және оқушының аты-жөні жазылған кесте беріледі.

1. Амандасу.

2.Кезекші оқушының ескертпелері.

3.Таңдаған стикерлер бойынша 4 топқа бөлінеді.

4.Бағалау критерийлерімен танысады.



Формативті бағалау:
Ынталандыру.

Интерактивті тақта, А.Байтұрсынов суреті, топтық тапсырмалар, мақалдар



Ой қозғау

- СТО-ға үйрету –диалогтік оқыту;

- Білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау;

- Білім беруде АКТ-ны пайдалану;



1. Өтілген тақырыпқа қатысты «Ой қозғау» тапсырмасын орындату.

1. Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтар қойылады.

- Қожа құпия кеңеске қалай дайындалды?

- Кеңестің қаулысы бойынша Қожаның бойындағы басты қандай кемшіліктер аталды?

- Әңгімеден Қожаныңжақсы адам болатынына сенер ме едің?



- Қожаның серт бермеу себебі неліктен?

Топтық жұмыс сәті

1. «Ой қозғау» тапсырмасы бойынша оқушылар топ мүшелерімен ақылдаса отырып, жауап береді.

Критерийлер арқылы өзара бағалау;

Топтан бір оқушы тағайындалып, бағалау парағы бойынша қалған топ мүшелерін бағалап отырады.




Ғаламтор желісі арқылы бейнекөрініс көрсетіледі.

Шығармашылықжұмыс
- Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер- топтық жұмыс, жеке жұмыс;

- Талантты және дарынды балаларды оқыту – шығармашылық жұмыстар;

- Білім беруде АКТ-ны пайдалану;

- Білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау;



критерийлер арқылы өзара бағалау, өзін-өзі бағалау.

1. Жаңа мәліметтер беру барысында қызығушылықтарын ояту, әр топты тапсырмалар мазмұнымен таныстыру;
Мұғалімнің кіріспе сөзі: «Егіннің бастары» тақырыбында.

Сөздікпен жұмыс:

Тағзым ету – бас ию, ізет, құрмет көрсету.

1-топқа:– Әке мен бала қайда келді? Бала нені байқады?

2-топқа: - Баланың ойы (оқып түсіндіру)

3-топқа:- Әкесі баласына қандай ақыл айтты?

4-топқа: Бидайға мінездеме беру

Диалогтық оқыту

Топ жұмысын қорғау





Топ мүшелері өлеңді іштей оқып шығады

Өлең тізбектей дауыстап оқылады

Топ мүшелері өзара ақылдасып алдымен қағазға мәтіндік жоба жасайды.

Жасаған жобаларын топ бойынша қорғайды.



Формативті бағалау; критерийлер арқылы өзара бағалау, өзін-өзі бағалау;

Топбасшы бағалау парағы бойынша топ мүшелерін бағалап отырады.




Тапсырмалар жазылған карточкалар, таза беттер, түрлі түсті бояулар, т.б оқу құралдары.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет