Сабақ тақырыбы: Векторлар арасындағы бұрыш Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



бет1/2
Дата16.10.2022
өлшемі110,9 Kb.
#153287
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Геометрия 9 сынып Векторлардың арасындағы бұрышты есептеу 1 сабақ сабақ жоспары (2)


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
9.1А бөлім: Жазықтықтағы векторлар

Мектеп: Өскемен қаласының химия-биология бағытындағы НЗМ



Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Векторлар арасындағы бұрыш

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

9.1.3.5 векторлар арасындағы бұрышты есептеу

Сабақ мақсаттары

  • векторлардың арасындағы бұрышты есептеу

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • векторлардың скаляр көбейтісін табады;

  • вектордың ұзындығын анықтайды;

  • векторлар арасындағы бұрышты есептейді

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • бөлімдегі лексика мен терминологияны есеп шығаруда қолданады;

  • векторларға қолданылатын амалдарды түсіндіреді;

  • скаляр көбейтінді формуласын қолданып бұрышты анықтау жолын түсіндіреді;

есептің шешілу жолын түсіндіреді.
Пәндік лексика мен терминология

  • векторлардың скаляр көбейтіндісі;

  • радиус-вектор;

  • вектор координатасы;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • ….болса, берілген векторлар тең болады;

  • ....болса, берілген векторлар қарама-қарсы бағытталған векторлар болады;

егер.... болса, берілген вектор бағыттаушы вектор

Құндылықтарды дарыту



Құндылықтар:
Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе топпен жұмыс істегенде, сол сияқты сыныппен талқылауға түскенде коммуникативтік дағдыларын дамытады. Топпен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді. Өздік жұмыс барысында академиялық әділдік принциптерін басшылыққа алады.

Пәнаралық байланыстар

-

АКТ қолдану дағдылары

презентация

Бастапқы білім



Векторлардың скаляр көбейтіндісі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар




Сабақтың басы
2 минут



Ұйымдастыру кезеңі: (сынып оқушыларының сабаққа дайындығын тексеру, жұпқа бөлу)
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.



презентация




Сабақтың ортасы
35 минут



Стартер. «Кіру билеті»/10 минут/Қосымша 1
Топтық жұмыс.
Оқушылардың қызығушылығын арттыру. Білімдерін тексеру.
1-билет
Векторлардың арасындағы бұрыштың анықтамасына сәйкес қай суреттегі бұрыш векторлар арасындағы бұрыш болатынын анықтау.

2-билет
Екі вектордың скаляр көбейтіндісін табу

3-билет
Вектордың ұзындығын табу.
Өзара бағалау
Жаңа тақырып. Жұптық жұмыс/ 8 минут


  1. Анықтама бойынша екі вектордың скаляр көбейтіндісінің формуласын жазыңыз;

  2. Формуладан өрнектіңіз;

  3. Скаляр көбейтіндіні координата арқылы өрнектеңіз

  4. вектордың ұзындығын координата арқылы өрнектеңіз

  5. векторлардың арасындағы бұрышты координата арқылы есептеу формуласын жазыңыз.

  • Егер скаляр көбейтінді 0-ге тең болса, екі вектор өзара қалай орналасады?

  • Егер скаляр көбейтінді оң болса, екі вектор өзара қалай орналасады?

  • Егер скаляр көбейтінді теріс болса, екі вектор өзара қалай орналасады?

Go to стратегиясы/10 минут/Қосымша 2
Жұптық жұмыс
Тапсырмсаныы орындау арқылы бағытталған кесінділер есептемесінің негізін қалаушы Норвегиялық ғалымды анықтайды (Вессель)
Мақсаты: екі вектордың арасындағы бұрышты табу дағдысын қалыптастыру
Өздік жұмыс/Тест/7 минут/Қосымша 3
Оқушылардың білім деңгейін анықтау.

Қосымша 1

Қосымша 2


Қосымша 3








Сабақтың соңы
3 минут



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет