Пәні: физика
|
Мектеп:
|
Күні: 18.01.2017
|
Мұғалімнің аты жөні: Әйкен Г.
|
Сынып: 11 класс
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ тақырыбы
|
Web-беттер. HTML тілі
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме)
|
HTML web парақшасын құру, графикалық нысандарды орналастыру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар үшін: HTML web парақшасын құра алады, графикалық нысандарды орналастыра алады
Көпшілік оқушылар үшін: мәтінді безендіріп, гиперсілтемелер жасай алады
Кейбір оқушылар: суреттер мен кестелер орналастырып, гиперсілтемелер жасай алады, шрифтерді безендіруді үйренеді.
|
Бағалау критерийлері
|
Web парақшасын безендіру критерийлерін оқушылармен бірігіп құру
Қаріп, түс, мәтіндер, графиктердің орналасуы, гипер мәтіндер
|
Тілдік мақсаттар
|
HTML, Гиперсілтеме, WWW (World Wide Web), Web-бет, Браузер
|
Құндылықтарға баулу
|
Шығармашылық тапсырмаларын орындау арқылы қабілеттерін дамытып, өндіріс пен білімнің қолданылу аясын кеңейту, кәсіби мамандарды даярлау.
|
Пәнаралық байланыс
|
Сабақта төмендегідей пәндермен байланыс жүзеге асырылады:
Математика – танымдық web парақшасын құру;
География – Қазақстанның географиялық жерлерімен таныстыру парақшасын құру, Картасын орналастыру;
Спорт және туризм – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау.
|
АКТ-ны қолдану дағдылары
|
Ғаламтор желісінде электронды почтада мәліметтерді жинақтау, Web парақшаларды құру
|
Алдыңғы білім
|
Ғаламтор желісі парақшаларды ашу, көру, гиперсілтемелер
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет)
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
8 мин
|
С.өрмекшінің торы топқа бөлу
Жұбына сұрақ қою арқылы өткен тақырыпты қайталау
-
Байланыс арналары дегеніміз не? Түрлерін атаңыз.
-
Прокси Сервер дегеніміз не?
-
Компьютерлік желі дегеніміз не?
-
Компьютерлік желілердің классификациясын атаңыз
-
Қандай желіні аймақтық компьютерлік желі деп атайды?
-
Ақпаратты тасымалдау ортасы бойынша компьютерлік желі қалай жіктеледі?
-
Жергілікті желі дегеніміз не?
-
Желі топологиясын қалай түсінесіз?
-
Копаративтік желі дегеніміз не?
-
IP адрес дегеніміз
-
Wi-Fi бұл қандай желі?
|
|
Сабақтың ортасы
10 мин
(топтық жұмыс)
|
(М )Тақырыпты түсіндіру
-
Кіріспе
-
Мәтінді безендіру
-
Гиперсілтемелер
-
Тізімдер
-
Суреттер
-
Кестелер
-
Фреймдер
|
Слайд бойынша
|
5 мин
(жеке жұмыс)
|
(О)Топтық жұмысқа берілетін тапсырмалар
-
Глоссариймен жұмыс (оқулықпен жұмыс)
Маңызды терминдер
|
Мағынасы мен анықтамасы
|
Гиперсілтеме
|
басқа құжатқа «белсенді» сілтеме.
|
Гипермәтін
|
гиперсілтемесі бар мәтін
|
Гипермедиа-құжат
|
мәтін, сурет, дыбыс, бейне кірістірілген, ондағы әрбір элемент гиперсілтеме болып табылатын құжат.
|
WWW (World Wide Web)
|
– «бүкіл әлемдік өрмекші», гипермәтін (гипермедиа) түрінде ақпаратпен алмасуды іске асыратын Интернет қызметі.
|
Web-бет
|
экранда материалдың орналасуын сипаттайтын мәтіндік файл
|
Браузер
|
Web-беттерді экранда көрсету бағдарламасы (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera).
|
|
Жұмыс парағы
|
7 мин
Жеке жұмыс
|
Электронды тест
Html туралы білімдерін тексеру
|
EasyQuizzy_rus тест
| -
мин
жұптық жұмыс
|
Практикалық жоба жұмыстары:
Тақырыпты таңдау критерийлерді бірлесе құру
-
Экология және біз
-
Қазақстанның туристік сапарлар жерлері
-
Менің қалам
-
Таңғажайып сұрақтар
-
Қазақстанның спорты
-
Менің мектебім
-
Ғарыш
-
Қазақстанның музыкалық өнері
-
Адамның ғажайып мүмкіндіктері
-
Еркін тақырып
|
Оқулықпен жұмыс
(285 бет тақырып таңдау)
|
3
|
Оқу максаттары мен критерийлер бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды
|
Бағалау парағы
|
Сабақ соңы
Рефлексия
2 мин
|
«Рефлексия аралына» кеме үлгісіндегі стикерлерді жабыстырады, төмендегі сұрақтарға қысқаша жауап жазады:
-
Бүгінгі сабақта қандай жаңа, қызықты нәрселер білдіңдер?
-
Қандай түсініктерді есте сақтау қажет?
-
Сабақта не ұнады? неге?
-
Сабақтың несі ұнамады?
Үйге тапсырма
Жоба бойынша мәліметтерді толықтыру
|
«Рефлексия аралы» суреті
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Жоба жұмыстары арқылы оқушылардың жекелеген қабілеттерін ашу
|
Өздері құрған критерий арқылы өзін бағалау, өзара бағалау
|
компьютермен жұмыс жасау кезіндегі қауіпсіздік ережесімен таныстыру
|
Оқушының өзі реттейтін оқуы (Тәжірибелік, шығармашылық)
|
Шығармашылық жұмыстарына қарап бағалау
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты жөні
|
1 тапсырма
Сұрақ-жауап
Әр дұрыс жауап 1 ұпай
|
2 тапсырма
Теориялық білім тест (1 сұрақ 1 ұпай)
|
Жоба жұмысы
(Мах 10 ұпай)
| -
|
|
|
|
| -
|
|
|
|
|
17-25 ұпай "5"
10-16 ұпай "4"
5-9 ұпай "3"
Маңызды терминдер
|
Мағынасы мен анықтамасы
|
Гиперсілтеме
|
басқа құжатқа «белсенді» сілтеме.
|
Гипермәтін
|
гиперсілтемесі бар мәтін
|
Гипермедиа-құжат
|
мәтін, сурет, дыбыс, бейне кірістірілген, ондағы әрбір элемент гиперсілтеме болып табылатын құжат.
|
WWW (World Wide Web)
|
– «бүкіл әлемдік өрмекші», гипермәтін (гипермедиа) түрінде ақпаратпен алмасуды іске асыратын Интернет қызметі.
|
Web-бет
|
экранда материалдың орналасуын сипаттайтын мәтіндік файл
|
Браузер
|
Web-беттерді экранда көрсету бағдарламасы (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera).
|
Маңызды терминдер
|
Мағынасы мен анықтамасы
|
Гиперсілтеме
|
басқа құжатқа «белсенді» сілтеме.
|
Гипермәтін
|
гиперсілтемесі бар мәтін
|
Гипермедиа-құжат
|
мәтін, сурет, дыбыс, бейне кірістірілген, ондағы әрбір элемент гиперсілтеме болып табылатын құжат.
|
WWW (World Wide Web)
|
– «бүкіл әлемдік өрмекші», гипермәтін (гипермедиа) түрінде ақпаратпен алмасуды іске асыратын Интернет қызметі.
|
Web-бет
|
экранда материалдың орналасуын сипаттайтын мәтіндік файл
|
Браузер
|
Web-беттерді экранда көрсету бағдарламасы (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera).
|
Еркін тақырып
Жоба тақырыбы
|
Мақсаттар
|
|
Әлемдік экологиялық апаттар тарихи мәліметтер болу;
Қазақстандағы экологиялық мәселелер қамтылған болу;
Себептерін ашып көрсету.
Зардаптары туралы мәлімет
Оларды шешу мүмкіндіктері.
|
Жоба тақырыбы
|
Мақсаттар
| -
Қазақстанның туристік сапарлар жерлері
|
Виртуалды саяхат.
Жол көрсеткіштері.
Карта
|
Жоба тақырыбы
|
Мақсаттар
|
|
Тарихы.
Көрікті және қызықты жерлері.
Фотоальбом.
Оқу мекемелері.
Бос уақыт өткізу. демалыс жерлері
|
Жоба тақырыбы
|
Мақсаттар
|
Таңғажайып сұрақтар
|
Жауын неліктен жауады?
Күннің тұтылуы.
Поляр шұғыласы
|
Жоба тақырыбы
|
Мақсаттар
|
|
Қазақтың ұлттық спорт түрлерін насихаттау
Универсиададан ақпараттар
|
Жоба тақырыбы
|
Мақсаттар
|
|
Фотосуреттер, тарихы.
жарнамалар. іс шаралар
|
Жоба тақырыбы
|
Мақсаттар
|
|
Ғарышты игеру жетістіктері.
Ғарыштық бағдарламала
|
Жоба тақырыбы
|
Бағалау критерийлер
| -
Қазақстанның музыкалық өнері
|
Музыкалық өнер иелері .
Музыкалық көне аспаптар.
Тарихы
|
Достарыңызбен бөлісу: |