Сабақ түрі Аралас сабақ. Оқытуда қолданылатын әдіс- тәсілдер



Дата12.10.2020
өлшемі38 Kb.
#65396
түріСабақ

Сыныбы

2 сынып

Тақырыбы

Қайырымды бала . Г.Әзімбаева.

Мақсаты

Мәтінді түсініп оқып,өмірмен байланыстыра әңгімелеу.

Күтілетін нәтиже

А.Мәтін мазмұнындағы кейіпкер бейнесі арқылы оның идеясын ашады.

Ә.Шығармашылық тапсырмалар арқылы бала қиялын,жазу мәдениетін дамиды.

Б.Адам боындағы жақсы қасиеттерді көре,байқай біледі .


Сабақ түрі

Аралас сабақ .

Оқытуда қолданылатын әдіс- тәсілдер


Сыни ойлау стратегиялары. диалог,сурет салу, демонстрациялау, топтық,жұптық жұмыс . «Елес жетелеу» стратегиясы .

Керекті жабдықтар

Тақта,бор ,плакат,маркер




Сабақтың барысы

Сынып 3 топқа бөлінген .




Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

5 минут

Оқушылармен амандасу, зейіндерін сабаққа аудару, психологиялық тренинг жасау

Топқа бөлінеді .

Тұсаукесер

10 минут


«Елес жетелеу» стратегиясы .

Бір үлкен адам және бала.

Кішірек , бірақ ұзынша зат.

Суда қалқып тұр.

Дүр ете түсті .

Дүр еткен қайық екені табылу.



Оқушылар көзін ашады .

Осы тірек сөздерді пайдаланып , қысқаша мәтін құрастырады .

Топта талқылап , бір оқушы шығып оқиды .


Негізгі бөлім
25 минут


-Біз бүгін сендермен ойыншық қайық туралы бір баланың басынан өткен оқиғасымен танысамыз .

-Мәтін оқығанда қандай сезімдер пайда болды?

Мәтін мазмұны бойынша идеясын ашуға берілген сұрақтар мен тапсырмаларды талдау жұмыстарын жүргізу.

Дәптермен жұмыс. Нодардың қайығының суретін салып,оған ат қояды .


Қиял, қуаныш, өзін-өзі тежеу , мейірімділік,қимастық, таңданыс, сүйсіну .

Суретін салады .


Қорытынды

5 минут



Жазушы мен оқушылар жазған мәтіннің ұқсастығын, айырмашылығын, идеясын салыстыру, ойларының аяқталуын, кейіпкерлерінің әрекетін , ұқсастығын талдау . Үйге хрестоматиядан «Жаман жолдас» Л. Толстой мәтін оқып ,сабақтан танысқан мәтінмен салыстырып келу .

Бағалау .



Формативті бағалау .




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет