Сабақ
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 3 Жылу физикасы Мектеп Абай атындағы № 90
Күні: 26.05.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Оспан Р.С
Сынып: 7 Қатысқандар: 28 Қатыспағандар: 0
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Кері итеруші күш
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)
|
7.3.1.12 сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру; .
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлық оқушылар істей алады:
- Сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің пайда болу себебін біледі.
Оқушылардың көпшілігі істей алады:
-Ығыстырушы күшті анықтай алады.
Кейбір оқушылар істей алады:
-Кері итеруші күштің тығыздыққа байланыстылығын анықтай алады .
|
Бағалау критерийлері
|
Кері итеруші күштің пайда болу себебін біледі
Архимед заңын тұжырымдайды
|
Пәнаралық байланыс
|
Жаратылыстану (1-сынып)
|
Ойлау дағдысы
|
Білу, түсіну, қолдану
|
Құндылықтар
|
-шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;
- қарым-қатынас жасау қабілеті.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Не істей алады?
Кері итеруші күштің пайда болу себебін біледі.
Архимед заңын тұжырымдап, формуласын жазады.
Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология)
кері итеруші күш, Архимед заңы.
Сыныптағы диалог:
Талқылауға арналған сұрақтар:
1.Неліктен ауаға қарағанда сұйыққа батырылған дене жеңілірек?
2.Кері итеруші (архимед) күшінің бар болуын қалай дәлелдеуге болады?
3. Неліктен кері итеруші күшті архимед күші деп атайды?
|
Алдыңғы оқу
|
Күш, заттың үш күйі, дене , көлем, масса және сұйықтар мен газдардың түрлерін
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері
|
Дереккөздер
Ресурстар
|
(1 минут)
(2 минут)
|
Жағымды ахуал туғызу
-
Оқушылармен сәлемдеседі. Көңіл-күйлерін сұрайды.
Сыныпты түгендейді.
-Психологиялық дайындық жасайды.
- Мақсатпен таныстыру.
2. Топқа бөлу
Цифрланған асықтар арқылы топтарға бөлу
|
асықтар.
|
Ортасы
5 минут
10 мин
3 минут
5 минут
2минут
10минут
|
Ұжымдық жұмыс.
Қысқаша теориялық тарихи материалды талқылау.
Архимед ашқан жаңалығын түсіну үшін тәжірибе жасап көрейік:
Топтық жұмыс.: ( мәтінмен жұмыс)
Топтарға оқулықтан мәтін және тәжірибежасауға құралдар беріледі ,жасайды, талқылайды
1-топ
ІІ топ |