Сабақ№58 Пәні Қазақ тілі Сабақ тақырыбы



Дата07.02.2017
өлшемі52,65 Kb.
#8919
түріСабақ
Сабақ жоспары

Уақыты:

08.12.2015


Сынып

11 В


Сабақ№ 58

Пәні

Қазақ тілі

Сабақ тақырыбы

Қазақстан Республикасының саяси жүйесі

Мақсаты

а) білімдік: : Оқушыларға Қазақстан Республикасы тәуелсіздік алғаннан кейінгі кезде оның қоғамдық – саяси, әлеуметтік өмірінде болған түбегейлі өзгерістерді берік меңгерту, мәтінді пысықтау.ҰБТ-ге дайындық жүргізу;

ә) дамыту: Тарихи оқиғаларды, саяси өмірдегі өзгерістерді дұрыс талдап, тұжырымдай білуге үйрету және жүйелі ойлау қабілеттерін жетілдіру.Өз беттерімен жұмыс жасауға үйрету;

б) тәрбиелік: оқушы бойына ізгілік, адамгершілік қасиеттерді сіңіру, тіл өнерін құрметтеуге баулу


Күтілетін нәтиже

  • Еркін сөйлеуге үйренеді

  • Еркін диалогка түсе алады

Сабақ әдісі:

түсіндіру, сұрақ-жауап, баяндау, жұптасу;


Сабақ түрі

жаңа сабақ


Пәнаралық байланыс

Тарих, әдебиет, орыс тілі

Табыс критерийі

Мұғалім мен оқушы арасында тығыз байланыс орнайды,

Шығармашылықпен жұмыс жасауға ұмтылады.



Сабақ кезеңі

уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Қажетті ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

(3 мин)


Сәлемдесу;

Оқушылардың назарын сабаққа аударту




Оқулықпен, дәптермен жұмыс жасау, топқа бөліну

қосымша көркем әдебиеттер, газет

Үй тапсырмасын сұрау (6 мин)

«Қазақстан - 2030» даму стратегиясы қашан жарияланды?

«Қазақстан - 2050» даму стратегиясы қай жылғы Жолауда жарияланды?

Жалпы есім мен жалқы есім?

Антоним, синоним,омоним дегеніміз не?

Сұраққа жауап.

Оқушылар бір-бірін бағалайды.



Оқулық

Жаңа сабаққа дайындық

(2 мин)


«Миға шабуыл» статегиясы – ашық сұрақтар қою

(мұғалім формативті бағалау жүргізіледі)

-тест сұрақтарын беру арқылы


Оқушылар сабақ мақсатымен танысады.

Оқулық, ғаламтор

Жаңа сабақ

(10 мин)



«Уақыт шеңберін» пайдалан Сынып бойынша жұптасып жаңа мәтінмен танысады, тапсырмамен орындайды, бір-біріне түсіндіреді, топтық жұмыс жасайды Мәтін бойынша жұмыс жасау.

1-топ. «Нұр Отан» тобы

Тапсырмасы Қазақстан Республикасының саяси жүйесі.

2-топ. «Жас Ұлан» тобы

Тапсырмасы; Мектептің басқару жүйесі.
Бүгін біз сабақта Қазақстанның саяси жүйесі, Заңдары, Рәміздері, қалалары, географиялық орны туралы сөйлесеміз.Мемлекетіміздің ең қымбат қазынасы- адам және адамның өмірі, құқықтары мен бостандықтары. Республикамызда мемлекеттік билік біртұтас. Қазақстан мемлекеті- демократиялық, тәуелсіз мемлекет. Қазақ тілі мемлекеттік мәртебесін 1989 жылы алды.ҚР «Тілдер туралы Заңы» 1989 жылы  22 кыркүйекте, екінші рет 1997 жылы 11 шілдеде қабылданды.1993 жылы 28 қаңтарда Қазақстан Республикасының тұңғыш конституциясы қабылданды. Ал, 1995 жылғы 30 тамызда жаңа  Конституция қабылданды. Қонституция 9 бөлімнен, 98 баптан тұрады.  Мемлекетіміздің тәуелсіздігін білдіретін нышандар: ту, елтаңба, әнұран.1992 жылы 4 маусымда Қ.Р мемлекеттік  туы қабылданды.Мемлекеттік тудың авторы – Шәкен Ниязбеков. Мемлекеттік ту- көгілдір түсті. Туда ою, күн, қыран бейнеленген. Көгілдір түс- бейбітшіліктің белгісі. Алтын күн тыныштық пен байлықты бейнелейді. Қыран құс- еркіндіктің бейнесі. Ал, Қазақстан Республикасының Елтаңбасының авторлары: Жандарбек Мәлібеков, Шотаман Уалиханов. Елтаңбада шаңырақ, уықтар, пырақтар, жұлдыз, «Қазақстан» деген жазу бар. Елтаңбаның түсі- алтын және көгілдір түсті.

2006 жылы 7 қаңтарда Қ.Р жаңа мемлекеттік Әнұраны қабылданды.Әнұранның авторлары: Жұмекен Нәжімеденов, Шәмші Қалдаяқов, Нұрсұлтан Назарбаев Жаттығулармен жұмыс жасау Мәтінді аудару, түсіндіру, сөздікпен жұмыс). 4- тапсырма. Сөздерді пайдаланып сөйлем құрау 5- тапсырма., тұрақты тіркестерді көп нүкте орнына қойып жазу.



ҰБТ сұрақтарын еске түсіру

Жаңа тақырыппен танысады.

Оқулық, ғаламтор

Сергіту сәті


Мұғалім оқушыларға өткен сабақ пен жаңа сабақты қатыстырып сергіту сәтін ұйымдастырады.







Біліктілік дағдысын қалыптастыру

(10-15 мин)

(постер қорғау)


Нені білдім?

Нені үйренемін

Мені қандай мәселе қызықтырды?

Қазақстан Республикасының саяси жүйесі туралы










Әр топ белгілі уақытпен тапсырманы орындайды, топ постер қорғауда белсенділік танытады.

флипчарт, маркер

Бағалау

(3 мин)

Мұғалім оқушылармен біріге отырып бағалау жүргізеді.




Формативті бағалау

Рефлексия

(2 мин)


Мұғалім оқушыларға стикерлер таратып береді

әсерлерін тілек ағашына жапсырады.

стикер

Үйге тапсырма беру

(2 мин)

Мәтінді оқу,сөздік жаттау, 5- тапсырма, ережелер жаттау.

Үй тапсырмасын жазу

дәптер

Пән мұғалімі: ________Г. Тлеуова Тексерілді: ОІЖО_________Ж.Нусипжанова

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет