Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Сынып:9 А Ә
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
|
|
Сабақ тақырыбы: Бұрыштың радиандық өлшемі. Бірлік шеңбер.
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
Оқушылар:
9.1.1.2 бұрыштың радиандық өлшемі ұғымын біледі және градусты радианға және керісінше айналдыра біледі;
9.1.1.3 бірлік шеңберде радиандық және градустық өлшеммен берілген бұрыштарға сәйкес нүктелерді белгілейді;
9.2.4.1 бірлік шеңбердегі нүктенің координаталары (cosα, sinα) екенін біледі.
|
|
Сабақ мақсаттары
|
радианның анықтамасын біледі және сонымен бірге градусты радианға және керісінше айналдыруды жүзеге асырады;
бірлік шеңбердің центрлік бұрышының радиандық өлшемі сол бұрышты керетін доғаның ұзындығы екенін түсiнеді;
бірлік шеңберде 0; π / 2; π; 3π / 2; 2 π сияқты сандарды белгілей алады.
|
|
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу,түгендеу ,
Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тесеру
|
Оқушылар дайындықтары туралы айтады.
|
Шапалақ әдісі арқылы бағаланады
|
9 сынып оқулығы
|
Сабақтың ортасы
20 минут
15 минут
|
Жаңа тақырып
Мұғалім бағыттаушы ашық сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыпты оқушылардың өздігінен меңгеруіне жағдай жасай отырып ұйымдастырады.
Бұрыштың радиандық өлшемі ретінде бұрышты құрайтын шеңбер доғасының ұзындығының оның радиусына қатынасын алады.
Бір радиан бұрыш деп − шеңбер радиусының ұзындығына тең доға ұзындығы сәйкес келетін центрлік бұрышты айтады.
Оқулықпен жұмыс
|
Жаңа тақырып бойынша түсінбеген сұрақтарын қояды
Тапсырмаларды жұмыс дәптерлеріне орындайды
|
Тапсырма әдіс арқылы өз өзін бағалайды.
|
Кестемен жұмыс жасайды
|
Сабақтың соңы
5 минут
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Социометрия әдісі. Оқушылар сабақ уақытындағы өз жұмыстарын сабақтың басында айтылған жетістік критериіне сәйкес
0-100% аралығында бағалайды.
Үй тапсырмасы№
|
|
|
|