Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны



Дата24.04.2017
өлшемі87,82 Kb.
#14853
түріСабақ


Тақырыбы: Бұл кім?


Мектебі:

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Қ..Т.

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:


Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты


        1. Сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету( қимыл,ым,мен ишараны қолдану,іс-әрекет жасау).

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырыпғтүрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.



Сабақ мақсаты



Барлық оқушылар:

Кім? Сұрағына жауап беретін сөздер қатарына (ата,әже,мұғалім,оқушы) атай алады,амандасу жіне қоштасу үлгілерін (Сау бол! Сау болыңыз!)қолдана алады.



Оқушылардың басым бөлігі:

Сабақта үйренген сөздер қатарын өзара тілдесу кезінде еркін қолдана алады,үйренген сөздерге сұрақты дұрыс қоя алады.



Кейбір оқушылар:

Амандасу,танысу,қоштасу,үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады, кім? Сұрағына жауап беретін басқа да сөздер қатарын атай алады.



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс


Ресурстар


Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.Сабақтың мақсатымен қалыптастыру.





Сабақтың ортасы

(6-40 минут)

(МҚ,Ұ) Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген сөйлесу үлгісіне аударады. Осы диалог арқылы оқушылар Бұл кім? деген жаға сұрақ үлгңсңмен танысадыы. Оқушылармен диалогті тыңдау,қайталау жұмыстары жүргізіледі. Содан кейн осы диалог негізінде ата сөзінің орнына әже, мұғалім,оқушы,сөздерін қолдануға жаттығады.

«Есте сақта!» айдарында оқушылар амандасу үлгілерін (Сәлем! Сәлеметсіз бе!) еске түсіреді,сондай-ақ мұғалім оқушыларға қоштасу үлгілерінің қолданысын (Сау бол! Сау болыңыз!) түсіндіреді.

(Ж) Амандасу, қоштасу үлгілерін жаттықтыру үшін, оқушылар мұғаліммен және өзара амандасып,қоштасады.
(МК) 2-тапсырмада оқушылар жаңа сөздер қатарын (ата,әже,мұғалім,оқушы) суреттер бойынша Бұл кім? деген сұраққа жауап беру арқылы қайталайды.

(МК,Ұ) 3-тапсырма арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін, сондай-ақ амандасу, танысу,қоштасу үлгілерін диалог ішінде қайталайды. Оқушылардың бойында мынадай дағдылар қалыптастыру қажет:мұғаліммен амандаса алу,өзінің атын айта алу,мұғалімнің сұрағына (Бұл кім?) жауап бере алу,қоштасу үлгісін дұрыс қолдана алу.

(ОТ) 3-тапсырмада берілген диалог сыныптағы оқушылармен жеке-жеке сыныпта ойнайды. Бір оқушы үлгіде берілген баланың рөлін ойнайды, ал басқа оқушылар оның жауабын бағалай алады.

Оқушының іс-әрекеті:



  1. Оқушы сыныпқа кіреді,мұғаліммен амандасады,өзінің орнына отырады.

  2. Мұғалімнің сұрағына (Сенің атың кім?)жауап береді.

  3. Тақтаға шығып, мұғалімнің екінші сұрағына (Бұл кім?) жауап береді. Ол үшін мұғалім тақтаға 4 суретті (ата,әже,мұғалім, оқушы) іліп қояды.

  4. Оқушы мұғаліммен қоштасып,сыныптан шығады.

(МК,Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырмалар арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.



Оқулық

Аудиодиск:

1.2.1;

1.2.3.


№1 жұмыс дәптері

Қосымша тапсырма:

1.2.


Сабақтың соңы

41-45 минут

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушыларға крі байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені,қалай жұмыс істегені , не қызықты әрі жеңіл болғаны , не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Қосымша ақпарат

Қорытындылау.

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға,қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды.









Тақырыбы:

Сәлем!Сенің атың кім?


Мектебі:

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Қ.Т.

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:


Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты


        1. Сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету( қимыл,ым,мен ишараны қолдану,іс-әрекет жасау).

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырыпғтүрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша тілде қолдану.




Сабақ мақсаты



Барлық оқушылар:

Амандасу, танысу үлгілерінің қарапайым түрлерін қолдана алады.



Оқушылардың басым бөлігі:

Сабақта үйренген амандасу,танысу үлгілерін адамның жас ерекшелігіне байланысты орынды қолдана алады.



Кейбір оқушылар:

Амандасу үлгілерінің басқа да түрлерін айта алады,амандасу,танысу үлгілерін өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс


Ресурстар


Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.Сабақтың мақсатымен қалыптастыру.





Сабақтың ортасы

(6-40 минут)

(МҚ,Ұ) Оқулықтағы 1-тапсырмада мұғалім берілген сөйлесу үлгісіне аударады. Осы диалог арқылы оқушылар Бұл кім? деген жаға сұрақ үлгңсңмен танысадыы. Оқушылармен диалогті тыңдау,қайталау жұмыстары жүргізіледі. Содан кейн осы диалог негізінде ата сөзінің орнына әже, мұғалім,оқушы,сөздерін қолдануға жаттығады.

«Есте сақта!» айдарында оқушылар амандасу үлгілерін (Сәлем! Сәлеметсіз бе!) еске түсіреді,сондай-ақ мұғалім оқушыларға қоштасу үлгілерінің қолданысын (Сау бол! Сау болыңыз!) түсіндіреді.

(Ж) Амандасу, қоштасу үлгілерін жаттықтыру үшін, оқушылар мұғаліммен және өзара амандасып,қоштасады.
(МК) 2-тапсырмада оқушылар жаңа сөздер қатарын (ата,әже,мұғалім,оқушы) суреттер бойынша Бұл кім? деген сұраққа жауап беру арқылы қайталайды.

(МК,Ұ) 3-тапсырма арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін, сондай-ақ амандасу, танысу,қоштасу үлгілерін диалог ішінде қайталайды. Оқушылардың бойында мынадай дағдылар қалыптастыру қажет:мұғаліммен амандаса алу,өзінің атын айта алу,мұғалімнің сұрағына (Бұл кім?) жауап бере алу,қоштасу үлгісін дұрыс қолдана алу.

(ОТ) 3-тапсырмада берілген диалог сыныптағы оқушылармен жеке-жеке сыныпта ойнайды. Бір оқушы үлгіде берілген баланың рөлін ойнайды, ал басқа оқушылар оның жауабын бағалай алады.

Оқушының іс-әрекеті:



  1. Оқушы сыныпқа кіреді,мұғаліммен амандасады,өзінің орнына отырады.

  2. Мұғалімнің сұрағына (Сенің атың кім?)жауап береді.

  3. Тақтаға шығып, мұғалімнің екінші сұрағына (Бұл кім?) жауап береді. Ол үшін мұғалім тақтаға 4 суретті (ата,әже,мұғалім, оқушы) іліп қояды.

  4. Оқушы мұғаліммен қоштасып,сыныптан шығады.

(МК,Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.

(Ө) Қосымша тапсырмалар арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады. Сондай-ақ АКТ-ні қолдана білу дағдыларын қалыптастырады.



Оқулық

Аудиодиск:

1.2.1;

1.2.3.


№1 жұмыс дәптері

Қосымша тапсырма:

1.2.


Сабақтың соңы

41-45 минут

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушыларға крі байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені,қалай жұмыс істегені , не қызықты әрі жеңіл болғаны , не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.


Қосымша ақпарат

Қорытындылау.

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға,қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?

2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды.







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет