Сабақ:Әдебиеттік оқу
Такырыбы:М.Дулатұлы Күз
|
Мектеп:Біркөлік ш.ж.н.о.м
|
Күні:28.09.2015ж
|
Мұғалімнің есімі:Ж.Бейсенбай
|
Сынып:3
|
Қатысқандар саны:6
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
М.Дулатұлының «Күз»шығармасының мазмұнымен таныстыру.Күз туралы ойларын еркін жеткізуге дағдыландыру.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
|
Күз мезгілінде ауа-райы өзгеріп күн суытатынын біледі.
Құстардың жылы жаққа қайтатынын,егістікте жиын-терін болатынын біледі.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Мәтінді әңгімелеп,талдай алады.
Жайлау мен қыстауды ажырата алады.
|
Кейбір оқушылар:
|
Тақырып бойынша эссе жазып, мәтінді суреттей алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Күздеу,қыстау,жайлау,бие ағыту
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Қазір қай мезгіл?
Күз туралы не білеміз?
Жәндіктер неге жоқ болып кетеді?
Күздегі ауыл тіршілігі қандай?
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Күз маусымы туралы өзің үшін қандай жаңа дерек алдың?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Күзем-малдың жүнін күзде қырқу
Шабынды-қалың өскен шөбі шауып алынатын жер
Ымырт үйірілді-қараңғы түсті
Жайдақ ат-ертоқымсыз ат
|
Алдыңғы оқу
|
Туған тілім
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
2 мин
8 мин
2 мин
|
Психологиялық ахуал.Шаттық шеңберін құрып бір-біріне жылы тілек білдіреді .Үй тапсырмасын пысықтау. «Сұрақты доп» арқылы оқушылар бір-біріне лақтыру арқылы сұраққа жауап береді.Оқушыларды
қаламның түсіне қарай топқа біріктіру.
|
доп
қалам
|
Ортасы
5 мин
12 мин
3 мин
10мин
|
Жаңа тақырыптың тұсау кесері.Таныстыры- лым «Күз»тақырыбына байланысты суреттер көрсетіп,оқушылардың ойын тыңдау. «Күз»мәтінін бөліктерге бөліп «Джиксо»әдісі бойынша тапсырма беріледі.Әр топ бөлінген мәтінді оқып,талқылап,постерге түсіріп қорғайды.
Сергіту сәті «Мені түсін»Әр топтан бір оқушыдан шығып,табиғат құбылыстарына байланысты жазылған сөзді алады.Сол сөзді ыммен,қимылмен көрсетеді.Отырған оқушылар табады. «Өрмекші»оқыта үйрету ойыны арқылы деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
|
ноутбук
күз суреті
оқулық
кеспе қағаз
деңгейлік тапсырмалар
|
Аяқталуы
3 мин
|
Кері байланыс:күн шуағы
Бағалау:Смайлик,жемістер,мадақтау
Келесі оқу:Күз
|
Күн шуағы
Смайлик
жемістер
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін жоғары тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Деңгейлік тапсырмалар,эссе жазу.
|
Формативті бағалау:смайлик,жемістер,мадақтау.
|
АКТ.бейнелеу
дүниетану
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Оқу мақсаттары шынайы болды.Бүгін оқушылар «Күз» шығармасының мазмұнын білді.Сыныптағы ахуал күндегіден өзгеше, топпен бірігіп жұмыс жасады.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңберін құрды.Мен жоспарлаған саралау шаралары өте тиімді болды.Мен берілген уақыт ішінде толық үлгере алмадым.Уақытты тиімді пайдалануды енгіздім.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.Сұрақты доп
2.Топтық жұмыс
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.Джиксо
2.Өрмекші торы
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Кері байланыс арқылы оқушылардың өз ойын жеткізуін білдім.
Уақытты тиімді пайдалану керектігін білдім.
|