|
Күні 18.11.14
|
Пәні
|
Коучинг сабақтың тақырыбы
| Формативті бағалау |
Сілтеме
|
Нұсқаулық 109 -114 бет
|
Жалпы мақсаты
|
Модульдерді пайдалану Формативті бағалауды сабақ барысында тиімді қолдану
|
Мұғалімдер үшін оқу нәтижелері
|
Мұғалімдер оқу үдерісі барысында іс-әрекетті (формативті) бағалаудың оқушылар қызығушылығын арттыру үшін маңызды екенін түсінеді және тәжірибеге енгізеді.
|
Сабақта туындаған негізгі идеялар
|
Сын тұрғыдан ойлай отырып ой жүгірту және диалогтік оқыту барысында проблеманы шешу үдерістері қамтылады
|
Тапсырмалар
|
1.Бағдарламаның мақсаты мен мазмұнын таныстыру (слайд бойынша)
2 «Күз келбеті» Постер дайындау
|
3. «Күз келбеті» (ассоциация)
4.Әр топ бір пәнге сабақ қорытындысы бойынша критерий дайындау.
|
Дереккөздер:
|
www.vkgu.kz www.zhangozy.narod.ru
Мұғалімдерге арналған нұсқаулық
М.М.Жанпейісова «Модульдік оқыту технологиясы оқушыны дамыту құралы ретінде»
|
|
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары:
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Смайликтер арқылы топқа бөлу
Бағдарламаның мақсаты мен мазмұнын таныстыру
Слайд арқылы таныстыру
видеоролик
1 тапсырма
«Күз келбеті» топтық жұмыс ( Постер дайындау)
2 тапсырма «Күз келбеті» (ассоциация)
3 практикалық тапсырма - әр топ бір пәнге сабақ қорытындысы бойынша критерий дайындау.
«Қазақстандағы білім беру саласындағы педагогикалық технологиялар» (Топта талқылау)
Шарты: Педагогикалық технологияларды флипчартқа жазу. Сол технологиялар бойынша бағалау қалай жүргізілетінін талдау.
М.Жанпейісованың «Модульдік оқыту» технологиясы бойынша 9 балдық жүйесі
Ж.Қараевтың «Оқытудың үшөлшемді әдістемелік жүйесі» технологиясы – 12 ұпайлық рейтинг жүйесі бойынша
А.Оразақынова «Сатылай кешенді оқыту» технологиясы 5 балдық жүйе
В.М.Монахов «Жобалап оқыту» технологиясы бойынша формативті бағалау
Дж.Дьюи «Сын тұрғысынан ойлау» технологиясы критериалды бағалау
Кері байланыс:
Коучингтен кейінгі сауалнама
1.Сабақтың жетістіктерін айтып формативті бағалаңыз.
2.Осы сабақта сізді толғандырған сұрақтың шешімін таба алдыңыз ба?
3.Осы сабақтың тиімді жақтарының себебін талдаңыз.
4.Осы коучингті практикада қолдану тиімді деп ойлайсыз ба?
5.Не білдіңіз?
6.Коучингте 7 модульдің қайсысы қамтылды?
|
Тексерілді:
Оқу ісінің меңгерушісі А.Енсегенова
«______» _____2015ж.
Пәні
|
7 сынып. Материктер мен мұхиттар географиясы
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Оңтүстік Американың халқы мен елдері
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білімділік: Материктің халық саны,аумақ бойынша біркелкі таралмауы,нәсілдік құрамымен және елдердің ерекшеліктерімен танысады
Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.
Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.
|
Күтілетін нәтиже
|
Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.
Картамен жұмыс істей білу шеберлігі жалғастырылады.
|
Сабақта туындаған негізгі идеялар
|
Сын тұрғыдан ойлай отырып ой жүгірту және диалогтік оқыту барысында проблеманы шешу үдерістері қамтылады
|
Тапсырмалар
|
1.Сабақтың мақсаты мен мазмұнын таныстыру (слайд бойынша) кескін картамен жұмыс,
|
Сілтеме
|
Оқулық 7 сынып, 34 параграф, 137-140 беттер, хрестоматия
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
А-3 парағы
Стикерлер
Оқулық
Слайдтар
Жетондар
|
Оқыту әдісі
Оқыту тәсілдері:
|
Аралас сабақ
АКТ
СТО
Оқыту үшін бағалау
|
1.жұппен жұмыс
2.топтық жұмыс
3.картамен жұмыс
4. ББҮ
|
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 4-топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату, топ ережесін еске түсіріп, іліп қою.
|
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
|
тест
|
ІІІ. Жаңа сабақ
|
Оңтүстік Американың халқы мен елдеріне сипаттама беру. Презентация «Солтүстік Америка» слайд. Географиялық атаулармен жұмыс.
|
ІҮ. Тапсырма
|
Оқулықтағы мәтін бойынша әр топқа тапсырма. Номенклатура. Кескін картаға АҚШ,Канада,Мексиканың шекарасын,ірі қалаларын түсіру.
|
Ү. Сергіту сәті
|
Тренинг ұйымдастыру
|
Ү. Пысықтау
|
БҮҮ кестесі
|
ҮІ. Қорытынды
|
Дүние жүзінің саяси және физикалық картамен жұмыс, номенклатурамен жұмыс
|
ҮІІ. Үй тапсырмасы
|
34 параграфты оқу, хрестоматиямен жұмыс,елдердің салт дәстүріне эссе жазу.
|
Тексерілді:
Оқу ісінің меңгерушісі А.Енсегенова
«______» _____2015ж.
Пәні
|
7 сынып. Материктер мен мұхиттар географиясы
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Еуразияның географиялық орны.Қоныстану және зерттелу тарихы.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білімділік: Материктің географиялық орнының ерекшелігімен және зерттелу тарихымен танысады.
Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.
Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.
|
Күтілетін нәтиже
|
Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.
Картамен жұмыс істей білу шеберлігі жалғастырылады.
|
Сабақта туындаған негізгі идеялар
|
Сын тұрғыдан ойлай отырып ой жүгірту және диалогтік оқыту барысында проблеманы шешу үдерістері қамтылады
|
Тапсырмалар
|
1.Сабақтың мақсаты мен мазмұнын таныстыру (слайд бойынша) кескін картамен жұмыс,
|
Сілтеме
|
Оқулық 7 сынып, 4 параграф, 137-140 беттер, хрестоматия
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
А-3 парағы
Стикерлер
Оқулық
Слайдтар
|
Оқыту әдісі
Оқыту тәсілдері:
|
Аралас сабақ
АКТ
СТО
Оқыту үшін бағалау
|
1.жұппен жұмыс
2.топтық жұмыс
3.картамен жұмыс
4. ББҮ
|
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 4-топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату, топ ережесін еске түсіру
|
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
|
тест
|
ІІІ. Жаңа сабақ
|
Презентация «Еуразия» слайд. Географиялық атаулармен жұмыс.
|
ІҮ. Тапсырма
|
Оқулықтағы мәтін бойынша әр топқа тапсырма. Номенклатура. Кескін картамен жұмыс,сәйкестендіру тесті,
|
Ү. Сергіту сәті
|
Тренинг ұйымдастыру
|
Ү. Пысықтау
|
БҮҮ кестесі
|
ҮІ. Қорытынды
|
Дүние жүзінің саяси және физикалық картамен жұмыс, номенклатурамен жұмыс
|
ҮІІ. Үй тапсырмасы
|
34 параграфты оқу, хрестоматиямен жұмыс,Ш.Уалихановтың Орта Азияны зерттеуі туралы реферат жазу.
|
Тексерілді:
Оқу ісінің меңгерушісі А.Енсегенова
«______» _____2015ж.
Пәні
|
Материктер мен мұхиттар географиясы
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Оңтүстік Американың географиялық орны.Материк жағалауындағы мұхиттар.Ашылу және зерттелу тарихы.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білімділік: Оңтүстік Американың географиялық орнының ерекшеліктерімен, зерттелу тарихымен танысады.
Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.
Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.
|
Күтілетін нәтиже
|
Оңт.Америка материгінің ерекшеліктерімен, зерттеу жұмыстары, еуропалықтардың қоныстануымен және жер бетінің құрылысы туралы білімдері қалыптасады, Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.
Картамен жұмыс істей білу шеберлігі жалғастырылады.
|
Сабақта туындаған негізгі идеялар
|
Сын тұрғыдан ойлай отырып ой жүгірту және диалогтік оқыту барысында проблеманы шешу үдерістері қамтылады
|
Тапсырмалар
|
1.Сабақтың мақсаты мен мазмұнын таныстыру (слайд бойынша) 2.географиялық диктант, сәйкестендіру тестісі,кескін картамен жұмыс,
|
Сілтеме
|
Оқулық 7 сынып, 37 параграф, 146-149 беттер,
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
А-3 парағы
Стикерлер
Оқулық
Слайдтар
Жетондар
|
Оқыту әдісі
Оқыту тәсілдері:
|
Аралас сабақ
АКТ
СТО
Оқыту үшін бағалау
|
1.жұппен жұмыс
2.топтық жұмыс
3.картамен жұмыс
4. Б БҮ
|
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 4-топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату, топ ережесін еске түсіріп, іліп қою.
|
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
|
дискуссиялық карта (кім жылдам)
|
ІІІ. Жаңа сабақ
|
Өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстырып географиялық орнын сипаттау, «Латын Америка» атты видео көрсету.
|
ІҮ. Тапсырма
|
Оқулықтағы мәтін бойынша әр топқа географиялық диктант, адасқан обьектілер, «кім жылдам»
|
Ү. Сергіту сәті
|
Тренинг ұйымдастыру
|
Ү. Пысықтау
|
Оңтүстік Америка тақырыбына ассоциация
|
ҮІ. Қорытынды
|
Номенклатурамен жұмыс
|
ҮІІ. Үй тапсырмасы
|
«Оңтүстік Американың салт-дәстүрі» тақырыбына эссе жазу
|
Пәні
|
Материктер мен мұхиттар географиясы
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Аустралия. Географиялық орны.Ашылу және зерттелу тарихы.Жер бедері мен пайдалы қазбалары.
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білімділік: Австралияның географиялық орнының ерекшеліктерімен, зерттелу тарихымен танысады.
Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.
Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.
|
Күтілетін нәтиже
|
Аустралия материгінің ерекшеліктерімен, зерттеу жұмыстары, еуропалықтардың қоныстануымен және жер бетінің құрылысы туралы білімдері қалыптасады, Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.
Картамен жұмыс істей білу шеберлігі жалғастырылады.
|
Сабақта туындаған негізгі идеялар
|
Сын тұрғыдан ойлай отырып ой жүгірту және диалогтік оқыту барысында проблеманы шешу үдерістері қамтылады
|
Тапсырмалар
|
1.Сабақтың мақсаты мен мазмұнын таныстыру (слайд бойынша) 2.«Австралия» тақырыбына (ассоциация) ,кескін картамен жұмыс,
|
Сілтеме
|
Оқулық 7 сынып, 53 параграф, 198-199 беттер, «Аустралия» кинофильмі.
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
А-3 парағы
Стикерлер
Оқулық
Слайдтар
Жетондар
|
Оқыту әдістері:
|
АКТ
СТО
Оқыту үшін бағалау
|
1.жұппен жұмыс
2.топтық жұмыс
3.картамен жұмыс
|
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 4топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату, топ ережесін еске түсіріп, іліп қою.
|
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
|
Топтарға дискуссиялық карта
|
ІІІ. Жаңа сабақ
|
Жұмбақ шешу арқылы тақырыпты ашу..........
|
ІҮ. Тапсырма
|
Оқулықтағы мәтін бойынша әр топ постер қорғау + ..........
|
Ү. Сергіту сәті
|
Тренинг ұйымдастыру
|
Ү. Пысықтау
|
............................. тақырыбына ассоциация
|
ҮІ. Қорытынды
|
|
ҮІІ. Үй тапсырмасы
|
«............» тақырыбына эссе жазу
|
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
І. Ұйымдастыру кезеңі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
минут
2 минут
|
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу
3түрлі шарикті таңдаулары бойынша оқушыларды топқа бөлу.
Әр топтың өздеріне топ басшысын сайлату.
Топ ережесін құру.
|
түрлі шарикті таңдаулары бойынша 3 топқа бөлініп, орындарына отырады
Өздері топ басшысын сайлайды.
Барлық топ бірлікте топ ережесін құрады.
|
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
(4 мин) 11.18-11.22
|
Интерактивті тақтада топтарға дискуссиялық карта көрсету, тапсырма орындалғаннан кейін жауабын бір-біріне бағалату
|
Дискуссиялық картадағы тапсырманы дәптерлеріне орындап, болған соң бір-біріне жауаптарын тексертеді, бағалатады.
|
ІІІ. Жаңа сабақ
Тақырыпты ашу
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
2 минут
|
Тақтада жұмбақ жасырады
Жаңа сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жаздырады.
|
Жұмбақты шешіп, жаңа сабақтың тақырыбын ашып, дәптерлеріне жазады.
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
20 минут
|
Оқулық, 9 сынып, 16 параграф, 74-78 беттер бойынша топтарға тапсырма береді. 1 топқа «Күкірт қышқылының физикалық қасиеттері», эксперимент «Қанттың көмірге айналуы»
2 топқа «Күкірт қышқылының химиялық қасиеттері», эксперимент «Күкірт қышқылының барий хлоридімен әрекеттесуі»
3 топқа «Күкірт қышқылының тұздары және қолданылуы», эксперимент «Күкірт қышқылының мыс оксидімен әрекеттесуі»
|
Әр оқушы жеке оқулықтарына қарай отырып, тақырыптың мазмұнымен танысады.
Әр топ өзіне берілген тапсырма бойынша постер дайындайды.
Постерді қорғайды
Топтардағы экспериментаторлар тәжрибе жасайды.
|
ІҮ. Сергіту сәті
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
2 минут
|
Тренинг ұйымдастырады
|
Тренингке қатысады
|
Ү. Пысықтау
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
3 минут
|
«Күкірт қышқылы» тақырыбына ассоциация құруға тапсырма береді
|
«Күкірт қышқылы» тақырыбына ассоциация құрады, тақтада қорғайды
|
ҮІ. Қорытынды
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
5 минут
|
«Күкірт қышқылының пайдасы мен зияны» бойынша әр оқушы 1-2 сөйлеммен ойын білдіруге тапсырма береді.
|
«Күкірт қышқылының пайдасы мен зияны» туралы 1-2 сөйлеммен ойын білдіріп, қорытындылайды.
|
Кері байланыс
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
2 минут
|
Стикерлерге сабақтан алған әсерлері туралы жазып, жапсыруға тапсырма беру
|
Тақтада ілулі тұрған колбаның суретіне сабақтан алған әсерлері туралы жазылған стикерлерлерін жапсыру.
|
ҮІІ. Үй тапсырмасы
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
1 минут
|
Оқулық 9 сынып, 16 параграф, 74-78 беттер, «Қышқылдық жаңбыр» тақырыбына эссе жазуға үйге тапсырма беру, «Қышқылдық жаңбыр» слайдтарын көрсету
|
Тапсырмаларды мұқият тыңдап, түртіп алу
|
ҮІІІ. Бағалау
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
3 минут
|
Сабақ барысында алған баллдарын қорытып, бағалау
|
Сабақта алған бағаларын күнделіктеріне қойдыру.
|
Оқушының бағалау парағы
Бағаланушы топтар
|
Үй тапсырмасы
|
Постер қорғау, ассоциация
|
Эксперимент
|
Қорытынды
ұпайы
|
1 топ
|
|
|
|
|
2 топ
|
|
|
|
|
3 топ
|
|
|
|
|
Постерді қорғау критерийлері
|
1 ұпай
|
2 ұпай
|
3 ұпай
|
Қорытынды
ұпайы
|
Тақырыптың ашылуы
|
|
|
|
|
Эстетикалық талғамы
|
|
|
|
|
Түстерді қолдану
|
|
|
|
|
Нақтылық
|
|
|
|
|
Уақытты тиімді пайдалану
|
|
|
|
|
Эксперимент жасау критерийлері
|
1 ұпай
|
2 ұпай
|
3 ұпай
|
Қорытынды
ұпайы
|
Техникалық қауіпсіздік ережесінің сақталуы
|
|
|
|
|
Тәжрибенің нақтылығы
|
|
|
|
|
Тексерілді:
Оқу ісінің меңгерушісі А.Енсегенова
«______» _____2015ж.
Пәні
|
7 сынып. Материктер мен мұхиттар географиясы
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Оңтүстік Американың жер бедері мен пайдалы қазбалары
|
Сабақтың мақсаты:
|
Білімділік: Материктің жер беті құрылымының ерекшелігімен,пайдала қазбалардың орналасу заңдылықтарымен танысады.
Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.
Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бірін сыйлайды, көмектеседі.
|
Күтілетін нәтиже
|
Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.
Картамен жұмыс істей білу шеберлігі жалғастырылады.
|
Сабақта туындаған негізгі идеялар
|
Сын тұрғыдан ойлай отырып ой жүгірту және диалогтік оқыту барысында проблеманы шешу үдерістері қамтылады
|
Тапсырмалар
|
1.Сабақтың мақсаты мен мазмұнын таныстыру (слайд бойынша) кескін картамен жұмыс,
|
Сілтеме
|
Оқулық 7 сынып, 38 параграф, 149-151 беттер, хрестоматия
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
А-3 парағы
Стикерлер
Оқулық
Слайдтар
Жетондар
|
Оқыту әдісі
Оқыту тәсілдері:
|
Аралас сабақ
АКТ
СТО
Оқыту үшін бағалау
|
1.жұппен жұмыс
2.топтық жұмыс
3.картамен жұмыс
4. Б БҮ
|
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 4-топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату, топ ережесін еске түсіріп, іліп қою.
|
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
|
тест
|
ІІІ. Жаңа сабақ
|
Жер бедерінің негізгі пішіндеріне сипаттама беру. Презентация «Оңтүстік Америка» слайд. Географиялық атаулармен жұмыс.
|
ІҮ. Тапсырма
|
Оқулықтағы мәтін бойынша әр топқа тапсырма. Номенклатура. Кескін картаға жер бедерін түсіру.
|
Ү. Сергіту сәті
|
Тренинг ұйымдастыру
|
Ү. Пысықтау
|
БҮҮ кестесі
|
ҮІ. Қорытынды
|
Номенклатурамен жұмыс
|
ҮІІ. Үй тапсырмасы
|
38 параграф, хрестоматия
|
Кезеңдер
|
Тақырыпты ашуы
|
Эстетикалық талғамы
|
Эмоционалдық әсері
|
Авторлық қолтаңба
|
Топпен жұмыс
|
Уақытты тиімді пайдалану
|
Қорытынды ұпай
|
І топ
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІ топ
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІІ топ
|
|
|
|
|
|
|
|
ІV топ
|
|
|
|
|
|
|
|
V топ
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау дискрипторлары:
0 – мүлдем ештеңе жасалмады
1 – жұмыс жасалды, жеткіліксіз
2 - сәтті
Кезеңдер
|
«кім жылдам»
|
«адасқан обьектілер»
|
«географиялық дмктант»
|
Кескін картамен жұмыс
|
Топпен жұмыс
|
Номенклатура
|
Уақытты тиімді пайдалану
|
Қорытынды ұпай
|
І топ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІ топ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІІ топ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІV топ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау дискрипторлары:
0 – мүлдем ештеңе жасалмады
1 – жұмыс жасалды, жеткіліксіз
2- сәтті
БІЛЕМІН
|
ҮЙРЕНДІМ
|
ҮЙРЕНГІМ КЕЛЕДІ
|
|
|
|
БІЛЕМІН
|
ҮЙРЕНДІМ
|
ҮЙРЕНГІМ КЕЛЕДІ
|
|
|
|
БІЛЕМІН
|
ҮЙРЕНДІМ
|
ҮЙРЕНГІМ КЕЛЕДІ
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |