Сабақтың № №4 Сынып 11б Мұғалім



Дата25.08.2017
өлшемі64,8 Kb.
#26681
түріСабақ

Сабақ жоспары( пән

Қазақ тілі







Атауы)










Тақырып

Қазақстанның білім

жүйесі





Слайд флипчарт

сабақтың тақырыбы



Тақырып бойынша

Сабақтың №



4







Сынып

11б







Мұғалім










Сабақтың мақсаты

Тақырып бойынша оқушылардың алған білімдерін тексеру

Міндеттері

Білімділік

Дамытушылық

Тәрбиелік




Қазақстанның білім

Жүйесінің құқықтарының бірі- білім алу еркіндігі

туралы алған білімдерін бекіту


Ауызекі сөйлеуге,мәнерлеп оқуға, сөздік қорын толықтыруға, оқушылардың білімдерін пысықтауға, алған білімдерін шығармашылыққа қолдана білуге дағдыландыру.

Білімге ынталандыру,


Сабақтың түрі

Сайыс сабақ







Оқыту формасы

Модульдік технология, бейімдей оқыту, шығармашылық ізденіс, мәтінмен жұмыс







Технология

Топпен жұмыс, бейімдей оқыту технологиясы, бағыттап оқыту әдісі.







Әдістер мен стратегиялар

Топпен жұмыс, репродуктивтік әдіс, бейімдей оқыту







Оқыту құралдары

Электрондық оқулық, интерактивтік тақта проректор,Қазақ тілі

Оқулығы11б сынып












«Мектеп» 2007 ж.







Кезеңдер

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

Электронды оқулықты пайдалану

Ұйымдастыру

Сәлемдесу.

Кезекшімен сұхбат



Сәлемдесу.

Сұрақтарға жауап беру.









Сұрақ- жауап

-







- Жоғары оқу орнына түсетіндерді қалай атайды?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.







- Сен қандай оқу орнына түсесің?

- Сенің болашақ

мамандығың қандай?

- Шығыс Қазақстан

облысында қандай

жоғары оқу орындары бар?

- Олар қандай мамандықтарды дайындайды?








Үй тапсырмасын тексеру




Оқушылар «Қазақстанның білім жүйесі» тақырыбына интерактивтік тақтаға кластер құрып, сызба бойынша әңгімелейді.

Интерактивтік тақта

Жаңа тақырып

Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Сайыс

сабағы».


Сабақтың мақсатымен таныстыру.










А) Өткенді қайталау

Ә)Тыңдалым.Электрондық оқулықтан мәтінді тыңдау,мәнерлеп оқу, негізгі ойды табу.

В)Өздерің білесіңдер,қазақта

«Оқы да біл» деген мақал бар.

Бүгін біз сол ойын үстінде алған білімдерімізді бекітеміз. Білімімзді


Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап

берді








блиц- гейм арқылы

тексереміз.Оқушыларды

2 топқа бөлемін.Екі топқа да бірдей тапсырмалар.беріледі.

1 гейм.


Электрондық оқулықтан 4 тапсырманы орындаймыз.

1. Бос орынға суреттерден сөйлем құрастырып жазыңыз.

Электрондық оқулық

компьютер






2 гейм..Сұрақтар қою.

1.Қазақстан Республикасының

азаматының қандай құқығы бар?


2. Оқушылар сұрақтарға жауап

береді?







2. Қазақстанда










аса дарынды жастар үшін қандай бағдарлама және мектеп бар?










3. Қазақстанның әрбір азаматының

Конституциялық міндеті қандай?












3 гейм.

«Кім алғыр?».»Білім»

туралы мақал- мәтелдер.


3. Білім туралы мақал- мәтелдер.







4 гейм. Сөзжұмбақ шешу.

5 гейм. «Өнерлі- өрге жүзер».Поэтикалық сайыс.

Өлеңді жатқа айту.


4. Электрондық оқулықтағы сөзжұмбақты шешеді.

5.Өлеңді жатқа айтады..

Электрондық оқулық

.

















Сайыс бойынша қорытынды жасау, бағалау парағына жазу.



















Бекіту.

Қорытынды



1. Мәтіннен тұйық етістікті, ауыспалы келер шақта тұрған етістікті, бірыңғай мүшелерді, жалғаулық шылауды, біріккен зат есімдерді,жалпылау есімдікті теріп жазу.

2.Тест жұмысы

Біз « Блиц гейм» ойынынан қандай білім алдық? Ол бізге қандай пайда берді?


Берілген тапсырмаларды электронды оқулықтан

интерактивтік тақтадаға қарап, теріп жазады.

Оқушылар өз ойларын айтады.


Интерактивтік тақта

Электрондық оқулық



Үй тапсырмасы

89 бет 1.3,14.










Өскемен қаласының білім және мәдениет ошақтары туралы шағын әңгіме құрастыру








Өзін- өзі талдау.

Сабақ 11б сыныбында өткізілді. Сыныптың қабілеті орташа.

Сабақтың тақырыбы «Қазақстанның білім жүйесі».Бұл сабақ «Білім жүйесі» бөліміне жатады,

Міндеттері: сөздік қорын молайту, ауызекі сөйлеуге дағдыландыру, шығармашылық қабілетін дамыту.

Сабақтың түрі- сайыс сабағы.

Сабақтың тақырыбы мен мазмұны тәрбиелік міндеттерді қоюды айқындады.

Бұл міндеттер сабақтың барлық кезендерінде шешілді.Барлық кезендер логикалық тұрғыда бір- бірімен байланысты

Ұйымдастыру кезеңі сабақтың мақсаты орындалуына бағытталды.

Сабақтың екінші кезеңінде оқушылардың білімі тірек сызба арқылы тексерілді.

Сабақта нашар оқушылар да өздерінің белсенділігін , әсіресе электрондық оқулықпен тапсырмаларды орындағанда көрсетті.



Сабақта қойылған міндеттер орындалды. Оқушылар жақсы бағалар алды.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет