Сабақтың эпиграфы



Дата28.11.2016
өлшемі52,73 Kb.
#2723
түріСабақ
Амиров Марат Анапияұлы,

«Бабай-Қорған» жалпы орта мектебінің дене шынықтыру пәні мұғалімі. ОҚО, Түркістан қаласы



Тақырыбы: «Көк туды желбіреткен Қазақстанның спорт майталмандары»

7 сынып

Тақырыбы: «Көк туды желбіреткен Қазақстанның спорт майталмандары»

Сабақтың эпиграфы:

«Денешынықтыру мен спорт мемлекеттің айрықша назарында болуы тиіс. Нақ сол саламатты өмір салты ұлт денсаулығының кілті болып саналады»

Нұрсұлтан Назарбаев



Сабақтың мақсаты:

-қазақ елінің көк туын желбіреткен қазақтың спорт саңлақтарынан үлгі алуға үйрету;

-оқушыларды патриоттыққа тәрбиелеу;



Күтілетін нәтижелер:


-оқушылардың спортқа деген құлшынысы артады;

-салауатты өмір салтын ұстануға үйренеді;

-ұлттық намысы оянады.


Әдіс –тәсілдер:

Топтық жұмыс, диалогтық оқыту, «Шпаргалка», «Миға шабуыл»әдістерін қолдану

Модульдер:


Білім алудағы жаңа тәсілдер,сын тұрғысынан ойлану,

АКТ,оқуды бағалау және оқытуды бағалау



Ресурстар:


Слайдтар,спорт майталмандарының суреттері, үлестірмелі материалдар- флипчарт, маркер, желім,түрлі түсті қағаздар, доп, ысқырық



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі:

Ынтымақтастық атмосфералық жағдай қалыптастыру

Оқушылар доп лақтыру арқылы бір-біріне жылы лебіздер білдіреді

Топқа бөліну

Мұғалім спорт құрал-саймандарын ортаға, үстел үстіне қояды.

Оқушылар спорт құрал-саймандарын алу арқылы 3 топқа бөлінеді:

1-топ: Боксшылар тобы

2-топ: Зілтеміршілер тобы

3-топ: Жеңіл атлетикашылар тобы



«Танысу» кезеңі

Мұғалім әр топқа өз аттарын қорғауды ұсынады

Әр топ өз аттарын қорғайды

Бейне роликпен жұмыс

«Спортпен шұғылдан!»

Мұғалім слайдтан «Спортпен шұғылдан!» атты бейнеролик көрсетіп,топтарға ой тастайды.


Әр топ бейне роликті тамашалағаннан соң өз ойларын, пікірлерін айтады


Сергіту сәті. «Әлқисса»

Мұғалім «Әлқисса» әуенін қосып, дене босату қимылдарын жасауды ұсынады. Әуен барысындағы слайдта көрсетілетін спорт саласына байланысты жазылған мақал-мәтелдерге мән беруді ескертеді.

Оқушылар «Әлқисса» әуеніне дене босату қимылдарын жасайды.Әуен барысындағы слайдта көрсетілетін спорт саласына байланысты жазылған мақал-мәтелдерге мән береді.

«Шпаргалка» әдісін қолдану

Мұғалім «Салауатты өмір салтына» байланысты суреттер таратып, осы суреттерге байланысты флипчартқа өз ойларын түсіруді ұсынады

Оқушылар Салауатты өмір-салтына байланысты таратылған суреттерді пайдалана отырып, флипчартқа өз ойларын түсіреді.

«Миға шабуыл» әдісі

«Сен білесің бе?»

бейне ролик

Мұғалім «Сен білесің бе?» тақырыбындағы қазақстандық спорт майталмандары туралы бейне роликпен таныстырады.

Оқушылар «Сен білесің бе?» тақырыбындағы қазақстандық спорт майталмандары туралы бейне роликпен танысады.

Шығармашылық жұмыс

Мұғалім әр топқа тамашалаған видеороликтен өздеріне ұнаған кейіпкерді таңдап,сол туралы эссе жазуды ұсынады.

Оқушылар тамашалаған видеороликтен өздеріне ұнаған кейіпкерді таңдап,сол туралы эссе жазады.

Сабақты пысықтау кезеңі

Мұғалім тақтада өмірбаяны, жетістіктері, марапаттары, дәрежесі жазылып ілінген флипчарт кім туралы екенін анықтап, флипчарт астындағы кейіпкерді табуды ұсынады.

Оқушылар тақтада өмірбаяны, жетістіктері, марапаттары, дәрежесі жазылған флипчарт кім туралы екенін анықтап, флипчарт астындағы кейіпкерді табады:

1-топ- Жеңіл атлетикашы туралы

2-топ- Боксшы туралы

3-топ- Зілтемірші туралы



Рефлексия

Мұғалім «Бағдаршам» парағына өздеріне ұнаған түске стикер жабыстыруды ұсынады:

Қызыл түс- «сабақ ұнамады»

Сары түс – «орташа»

Жасыл түс-«сабақ ұнады»



Оқушылар«Бағдаршам» парағына өздеріне ұнаған түске стикер жабыстырады:

Қызыл түс- «сабақ ұнамады»

Сары түс –«орташа»

Жасыл түс-«сабақ ұнады»



Бағалау

Мұғалім «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалауды ұсынады.

Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.


Үйге тапсырма

Қазақстанның спорт майталмандары туралы жан-жақты ізденіп келу





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет