Сабақтың тақырыбы: Алгоритм типтері
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға алгоритм типтерітуралы мағлұмат беру арқылы есте сақтау қабілеттерін дамыту, білім-білік дағдыларын қалыптастыру
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, Диалогтік оқыту, жұптық жұмыс, миға шабуыл, бағдаршам.
Оқып үйренудің нәтижесі: Оқушылар алгоритм типтері туралы мағлұмат жазады сөйлеу дағдылары қалыптасады
уақыт
|
К.с
|
Сабақтың кезеңі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
5 минут
|
1.Білемін
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушыларды түгелдеу, ынтымақтастық атмосферасын құру, топқа бөлу, сабақтың мақсаттарын түсіндіру
|
Орындарына отыру, топқа бөлінеді
|
Карточкалар, суреттер,
|
5
минут
|
2. Түсінемін
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Үй тапсырмасын сұрау,сұрақтар қою.Үйге қандай тапсырма берілді?
|
Интрактив тақтадағы сұрақтарға жауап береді
|
Оқулық
Н.Т.Ермеков,
|
12 минут
|
3. Талқы-
лаймын
|
Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыс
тыру
|
Өткен сабақпен, өңдеудің артықшылығы неде»тақырыбы-мен бүгінгі «Алгоритм типтері» тақырыбы арасындағы байланысты көрсету, сипаттау
|
Электронды оқулықта көру, алгоритм типтері туралы мағлұмат беру арқылы сұрақтарға жауап береді, компьютерде
көріп сипаттай біледі, Мәтіндік құжат құрыды үйренеді.
|
Электронді оқулық
Компьютер, интернет
|
10 минут
|
4. Қолдана-мын
|
Жаңа сабақты түсінгенін бекіту
|
Топтық жұмыс жүргізу, семантик карта толтыру,постермен жұмыс
|
Оқушылар топтасып, алгоритм типтерітуралы постер жасайды.
|
Плакаттар, маркер, стикер
|
10 минут
|
5.Ойымды жинақтай-мын
|
Жаңа сабақ бойынша тапсырма ны орындау.
|
Жаңа сабақты пысықтау мақсатында жаттығу тапсырмаларын беру,балалардың білімін АКТ мақсатында мәтіндер жаздырыу арқылы сұрақтар қою арқылы зерделеу,
|
Жаңа сабаққа тиісті жаттығулар орындау, сұрақтарға жауап береді,компьютерде мәтін жазаді
|
Оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық
|
5 минут
|
6. Бағалай-мын
|
Оқушыны бағалау
|
Жаңа сабақты түсінгенін диалогтік тәсілді пайдалану арқылы бағалау.
|
Сұрақтарға жауап береді, топпен бағалайды, топтасып жасаған жұмыстарын бағалап, өзін-өзі бағалайды, жаңа сабақты түсінгенін өздері бағалайды.
|
Плакаттар үлестірме материалдар
|
Үй тапсырмасын беруОқулықтан үй тапсырмасын беру.
І) Не сәтті өтті?
1. Оқушылар сыни тұрғыдан ойлауға үйренді.
2. Сұрақтар қою арқылы бір-бірімен диалог құрастыруға дағдыланды.
3. Топтық жұмыста бір-бірлерін пікірін тыңдай алды.
Бекітемін---------
Мектеп директоры
М. Хакимбаев.
Сабақтың тақырыбы: MS Word мәтіндік редакторыда құжаттарды форматтау.Кесте құру
Сабақтың мақсаты:Оқушыларға MS Word мәтіндік редакторыда құжаттарды форматтауды, кесте құруды үйрету, қызығушылығын ояту, ойлау дағдыларын қалыптастыру
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, Диалогтік оқыту, зерттеу, миға шабуыл, топтастыру стратегиясы.
Оқып үйренудің нәтижесі: Оқушылар құжаттарды форматтай алады жәнеде кестемен жұмыс істей алады.Компьютерде жұмыс істеуды үйреніп, ойлау дағдылары қалыптасады
уақыт
|
К.с
|
Сабақтың кезеңі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
5 ми-нут
|
1.Білемін
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, ынтымақтастық атмосферасын құру,1,2,3деп санау арқылы топқа бөлу, сабақтың мақсаттарын түсіндіру
|
Орындарына отырады, топқа бөлінеді, мұғаліммен қарым-қатынаста болады
|
Карточкалар, суреттер,
|
5ми-нут
|
2. Түсіне-мін
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Үй тапсырмасын сұрау,сұрақтар қою.Үйге қандай тапсырма берілді?
|
сұрақтарға жауап береді, жаттығуды пысықтау үшін диалог ретінде жауап береді
|
Оқулық
Н.Т.Ермеков, Н.Ф.Стифутина 2004 жыл
|
12 ми-нут
|
3. Талқы-лаймын
|
Өткен сабақпен жаңа сабақты байланыстыру
|
Өткен сабақпен «Microsoft Word-қа мәтін еңгізумен бүгінгі «MS Word мәтіндік редакторында құжаттарды форматтау,кесте құру» тақырыбы арасындағы байланысты көрсету, сипаттау, электронды
оқулықпен мен жаңа сабақты ашу
|
Суреттерді көреді, «MS Word мәтіндік редакторыда құжаттарды форматтайды,кесте құру» туралы сұрақтарға жауап береді,электронды
оқулықтарды талқылап айтып береді
|
Электронды оқулық, интернет
|
10 ми-нут
|
4. Қолдана-мын
|
Жаңа сабақты түсінгенін бекіту
|
Топтық жұмыс жүргізу, оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасау.,постермен жұмыс, сұрақ-жауап ойыны
|
Оқушылар топтасып, берілген мәтінді талқылайды, постер жасайды.
|
Плакаттар, маркер, стикер
|
10 ми-нут
|
5.Ойым-ды жинақ-таймын
|
Жаңа сабақ бойынша тапсырманы орындау.
|
Жаңа сабақты пысықтау мақсатында компьютерде кесте тапсырмаларын беру,балалардың білімін интерактивті
Тақтада жылдам диалог құруға тапсырма беру
Семантик карта, «кім көп біледі» тақырыбында топтастыру стратегиясын толтыру ,тест
Тапсырмаларын тексеру
|
Жаңа сабаққа комьпютерде орындау, сұрақтарға жауап береді, диалог құрастырады,
Әр топтан екі оқушы шығып жұмыстарын қорғайды.
|
Оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық
|
5 ми-нут
|
6. Бағалай-мын
|
Оқушыны бағалау
|
Жаңа сабақты түсінгенін бағалау парағы арқылы смайлікпен бағалау,ашық сұрақтар қою.
|
Сұраққа жауап береді,
Оқушылар сабаққа кері байланыс жазады.
|
|
Үй тапсырмасын беру83 сұрақтарға жауап беру.
І) Не сәтті өтті?
1. Оқушыларды компьютерде жылдам жазуды үйренді.
2. Кестені өз бетінше құра алады.
3. Бір-біріне пікірін тыңдауға үйренді.
ІІ) Не сәтсіз өтті?
Компьютерде жазғанда емлесін тексеруде қателіктер болды.
Таблица құрғанда баған қоюда кемшіліктер болды.
ІІІ) Болашақта нені өзгертуім керек?
Оқушылармен практикада компьютерде көп жұмыс істету керек.
IV) Практикада нені үйрендім.
Компьютерде кесте құруда,мәтін жазуда постер жасауда оқушылардың шығармашылық ойлары дамиды, сөз байлығы артады, сабақтарда көбірек қолдану керек екендігін білдім.
Бекітемін---------
Мектеп директоры
М. Хакимбаев
Сабақтың тақырыбы: Интернет желісі
Сабақтың мақсаты: оқушыларды интернет желісі мен таныстыру , интернет ресурстарын , интернеттен ақпараттар алуды үйрету танып білу дағдыларын қалыптастыру.
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: әңгімелесу, зерттеу, топтық жұмыс, тест тапсырмалар.
Оқып үйренудің нәтижесі «Интернет желісі» тақырыбын меңгеру интернет туралы түсінік қалыптасады, интернет ресурстары мен жұмыс істей алады, өздігінен ізденуге үйренеді, тану дағдылары қалыптасады.
уақыт
|
К.с
|
Сабақтың кезеңі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
5 ми-нут
|
1.Біле-мін
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушыларды түгелдеу, ынтымақтастық атмосферасын құру,Атом малекула арқылы топқа бөлу.
|
Орындарына отыру, молекула 4 адам дегенде топқа бөлінеді
|
Карточкалар, суреттер, комьютер
|
5ми-нут
|
2. Түсіне-мін
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Үй тапсырмасын пысықтау,сұрақтар қою.Үйге қандай тапсырма берілді?Үй тапсырмасын Джексо әдісімен тексеру
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Оқулық
Н.Т.Ермеков,Н.Ф.Стифутина
|
12 ми-нут
|
3. Қолда-намын
|
жаңа сабақ
|
Слайдтағы суреттерді көрсетіп, миға шабуыл тәсілі және «Джексо» әдісіндегі талаптардан пайдаланып жаңа сабақты ашу,әр топқа электронды оқулықта мәтінді бөліп беру, өздігінен ізденуге мүмкіндік беру.
|
Суреттерді көріп, не туралы екендігін бейнелеп, сұрақтарға жауап береді, суреттерді сипаттай біледі, жаңа төрт серверлерді іздейді.
|
Суреттер,
Электронды оқулық интернет
|
10 ми-нут
|
4. Талдай-мын
|
Жаңа сабақты түсінгенін бекіту
|
Топтық жұмыс жүргізу, Мынандай тақырыптар
Интернет деген не?ол не үшінқажет ?
постермен жұмыс
|
Оқушылар топтасып, интернет не үшін қажет өмірмен байланыстыра отырып, постер жасайды.
|
Плакаттар, маркер, стикер
Интрактив тақта
|
10 ми-нут
|
5.Ойым-ды
Жинақ-таймын
|
Жаңа сабақ бойынша тапсырма ны орындау.
|
Жаңа сабақты пысықтау мақсатында жаттығу тапсырмаларын беру,балалардың білімін СТО, АКТ мақсатындасұрақтар қою ,Интернет деген не және ол не үшін қажет? . E-mail, WWW,FTP мүмкіндіктеріне қысқаша шолу ? Google,Yandex,Rambler ақпараттық іздеу порталдары?
|
Жаңа сабаққа Сұрақтарға жауап беру, венн диаграммасын толтыру, семантик карта, Джексо әдісі.
|
Оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық
|
5 ми-нут
|
6. Бағалау
|
Қорытынды
|
Сабақ барысында формативті бағалау,бағалау парағымен бағалау
|
Сұрақтарға жауап береді, топпен бағалайды, өзін-өзі бағалайды, БББ стратегиясын толтырады.
|
|
Үй тапсырмасын беру оқулықтан үй тапсырмасын беру. 101-103тапсырмалар.
І) Не сәтті өтті?
1. Серверлер туралы ,диалог құрастырып айта білуді үйренді.
2. Интернет пен жұмыс істеуді үйренді.
3. Бір-біріне сұрақ қоюды үйренді.
ІІ) Не сәтсіз өтті?
Yandex,Rambler порталынакіру қиын болды.
Парталдан өзіне керек нәрсе алуда қиналды.
ІІІ) Болашақта нені өзгертуім керек?
Болашақта меноқушыларға Интернетке кіріп порталдарда жақсы жұмыс істеуді тиімді жолдарын қарастыруға әрекет жасаймын.
IV) Практикада нені үйрендім.
Сабақ барасында оқушыларды ынталандырып формативті бағалау керек екендігін үйрендім.
Бекітемін---------
Мектеп директоры
М. Хакимбаев.
Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабақ
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды үйрету.
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Жұптық жұмыс, Әңгімелесу, миға шабуыл,топтық жұмыс,
Оқып үйренудің нәтижесі: Оқушылардың интернет туралы түсінігі қалыптасады, браузерлермен жұмыс істей алады.
уақыт
|
К.с
|
Сабақтың кезеңі
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
5 минут
|
1.Білемін
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушыларды түгелдеу, ынтымақтастық атмосферасын құру, Капитан Ботсман құру арқылы топқа бөлу.
|
Орындарына отыру, Капитан 6 адам дегендеөз тобымен отыру,топқа бөлінеді
|
Карточкалар, суреттер,
|
5ми-нут
|
2. Түсінемін
|
Үй тапсырмасын сұрау
|
Үй тапсырмасын пысықтау,сұрақтар қою.Үйге қандай тапсырма берілді?
|
сұрақтарға жауап береді
|
компьютер
|
12 минут
|
3. Қолданамын
|
жаңа сабақ
|
АКТ жаңа үлгісі фильмін көріп, талдау арқылы жаңа сабақты ашу,сайыс сабақтың түрлерімен таныстырып, жауап беруге ізденуге мүмкіндік беру.
|
Фильмді талдап, сұрақтарға жауап береді, оның мәнін түсінеді, суреттерді сипаттай біледі, жаңа АКТ интернеттен немесе сөздіктен іздейді.
|
Суреттер, интернет
|
10 минут
|
4. Талдаймын
|
Жаңа сабақты түсінгенін бекіту
|
Топтық жұмыс жүргізу, Internet explorer, Mozilla firefox, Opera,
Google chrome суреттері
ортаға тастау постермен жұмыс бойынша топты бір-бірімен сайыстыру
|
Оқушылар топтасып, төрт браузерге постер жасайды, тапсырмалар бойынша сайысады.
|
Плакаттар, маркер, стикер
|
10 минут
|
5.Ойымды жинақтай-мын
|
Жаңа сабақ бойынша тапсырма ны орындау.
|
Жаңа сабақты пысықтау мақсатында электронды оқулықтағы тапсырмаларды беру,балалардың білімін АКТ арқылы тексеріледі
|
Жаңа сабаққа тиісті тапсырмалар орындайды, сұрақтарға жауап береді, диаграмма толтырады,әңгімелесу.
|
Оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық
|
5 минут
|
6. Бағалау
|
Қорытынды
|
Сабақ барысында формативті бағалауда ұпай түрде бағалаудан пайдалану, топты ағашпен бағалау
|
Сұрақтарға жауап береді, топпен бағалайды, бағалау ағашы арқылы өзін-өзі бағалайды..
|
|
Үй тапсырмасын беру оқулықтан үй тапсырмасын беру. 115- тапсырма.
І) Не сәтті өтті?
1. Диалог құрастыруды үйренді.
2. Интернет пен жұмыс істеуді үйренді.
3. Бір-біріне сұрақ қоюды браузерлерден керекті мағлұмат алуды үйренді.
ІІ) Не сәтсіз өтті?
Google chrome браузеріне қосылу қиын болды.
Opera браузерінде мағлұматтарды алуда қиналды.
ІІІ) Болашақта нені өзгертуім керек?
Болашақта браузерлермен жұмыс істеуді тиімді жолдарын қарастыру.
IV) Практикада нені үйрендім.
Сыни тұрғыдан ойлаудың тиімділігін үйрендім.
Достарыңызбен бөлісу: |