Сабақтың тақырыбы: Дене мүшелері
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік. Дене мүшелерінің атауларымен таныстыру
2.Дамытушылық. Жаңа сөздерді орынды қолдана білуге жаттықтыру
3.Тәрбиелік. Өзара түсіністікке, достыққа, таза ұқыпты болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сөйлесу, түсіндіру, сұрақ –жауап, ойын
Сабақтың көрнекілігі: Суреттер
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
(сәлемдесу, аман-саулық сұрау, оқушылармен танысу)
Бір, екі үш деп
Орнымыздан тұрамыз
Тұрыңдар балалар!
-Сәлеметсіңдер ме балалар!
-Сәлеметсіз бе мұғалім!
-Шаттық шеңберін құру
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Бар адамды құрметтеп
Бас иеміз біз.
Жаңа сабақ. 1. Жаңа тақырып суретке оқушылардың назарын аудару арқылы ұсынылады. Мұғалім осы сурет бойынша тақырып туралы түсінік береді.
2. Мұғалім балаларға баланың суретін көрсетіп, сурет бойынша дене мүшелерін атауды үйретеді, яғни бас, оң қол, сол қол, оң аяқ, сол аяқ сөздері меңгертіледі.
3.Осыдан кейін балаларға «Мынау не?» деген сұраққа жауап бергізіп үйретеді. Балалар бір-біріне осы сұрақты қойып жаттығады.
Жаңа сөздерді қайталау.
Дене-туловище
Дене мүшелері-части тела
Бас-голова
Шаш-волосы
Көз-глаза
Қас-брови
Мұрын-нос
Құлақ-уши
Ерін-губы
Ауыз-рот
Қол-рука
Аяқ-нога
Оң-правая
Сол-левая
Мойын-шея
Сергіту сәті. Мұғалім балалардың назарын әліппе-дәптерде берілген өлеңге аударады. Өлеңнің мазмұнын түсіндіреді. Тыңдату, қайталату арқылы өлеңді есте сақтауға үйретеді. Өлеңдерді қайталау арқылы қимылдарды орындайды:
Кәнеки оң аяқ!
Бір адым алға бас!
Кәнеки сол аяқ!
Бір адым алға бас!
Оң аяқ, сол аяқ!
Оң аяқ, сол аяқ!
Қарашы, оңай-ақ!
Бекіту. Доп лақтыру ойыны
А) (Допты балаға лақтыру, сабақта өткен сөздерді айту, орысша-қазақша
қазақша-орысша)
Б) Суретпен жұмыс. Оқушыларға суреттер тарату. Балалар оны әдемілеп бояулары керек.
Сабақты қорыту.
-Сабақ аяқталды. Сау болыңдар балалар!
-Сау болыңыз мұғалім!
Сабақтың тақырыбы: Оң қолымда бес саусақ
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік. Оң қол, сол қолдарын ажырата алуға үйрету.
2.Дамытушылық Сергіту мен қимыл-қозғалысты сәйкестендіріп, орындай алу дағдысын қалыптастыру.
3.Тәрбиелік. Басқа балаларды тыңдау білуге, олармен бірлесіп қимыл- қозғалыстар жасауға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сөйлесу, түсіндіру, сұрақ –жауап, ойын
Сабақтың көрнекілігі: Суреттер
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
(сәлемдесу, аман-саулық сұрау, оқушылармен танысу)
Бір, екі үш деп
Орнымыздан тұрамыз
Тұрыңдар балалар!
-Сәлеметсіңдер ме балалар!
-Сәлеметсіз бе мұғалім!
-Шаттық шеңберін құру
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Бар адамды құрметтеп
Бас иеміз біз.
Жаңа сабақ. 1.Мұғалім әліппедегі сурет бойынша тақырып туралы түсінік береді
2.Мұғалім балаларға саусақтарды санату арқылы сандарды қайталатады, оң қол, сол қол сөздерін қайталатып үйретеді.
3.Осыдан кейін балаларға өздерінің оң қолы мен сол қолын көтергізіп ойнатады.
4.Осындай ойынды оң көзі мен сол көзін, оң аяғы мен сол аяғын көрсету арқылы жалғастырады. Балалар қайталау арқылы оң, сол сөздерін еске сақтауға жаттығады.
Жаңа сөздерді қайталау.
Дене-туловище
Дене мүшелері-части тела
Бас-голова
Шаш-волосы
Көз-глаза
Қас-брови
Мұрын-нос
Құлақ-уши
Ерін-губы
Ауыз-рот
Қол-рука
Аяқ-нога
Оң-правая
Сол-левая
Мойын-шея
Сергіту сәті. Мұғалім балалардың назарын әліппе-дәптерде берілген өлеңге аударады. Өлеңнің мазмұнын түсіндіреді. Тыңдату, қайталату арқылы өлеңді есте сақтауға үйретеді. Өлеңдерді қайталау арқылы қимылдарды орындайды:
Кәнеки оң аяқ!
Бір адым алға бас!
Кәнеки сол аяқ!
Бір адым алға бас!
Оң аяқ, сол аяқ!
Оң аяқ, сол аяқ!
Қарашы, оңай-ақ!
Бекіту. Доп лақтыру ойыны
А) (Допты балаға лақтыру, сабақта өткен сөздерді айту, орысша-қазақша
қазақша-орысша)
Б) Суретпен жұмыс. Оқушыларға суреттер тарату. Балалар оны әдемілеп бояулары керек.
Сабақты қорыту.
-Сабақ аяқталды. Сау болыңдар балалар!
-Сау болыңыз мұғалім!
Сабақтың тақырыбы: Жаттығу жасайық!
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік. Нұсқауларды түсінуге және жаттығу жасай алуға үйрету.
2.Дамытушылық Ұжымда бірлесіп әрекет ете білу дағдыларын қалыптастыру.
3.Тәрбиелік. Өзара түсіністікке, достыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілдері: сөйлесу, түсіндіру, сұрақ –жауап, ойын
Сабақтың көрнекілігі: Суреттер
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
(сәлемдесу, аман-саулық сұрау, оқушылармен танысу)
Бір, екі үш деп
Орнымыздан тұрамыз
Тұрыңдар балалар!
-Сәлеметсіңдер ме балалар!
-Сәлеметсіз бе мұғалім!
-Шаттық шеңберін құру
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Бар адамды құрметтеп
Бас иеміз біз.
Жаңа сабақ. 1.Мұғалім әліппедегі сурет бойынша тақырып туралы түсінік береді
2.Мұғалім балаларға суреттегі қимылдарды тыңдатады, орындатады: басыңды оңға бұр, басыңды солға бұр, секір, жүгір, қолыңды көтер, қолыңды соз, қолыңды түсір, жат
3.Осыдан кейін балаларға суретте берілген қимылдарды жинастырып, жаттығулар кешенін жасайды. Баяу ойнап тұрған музыканың көмегімен оқушылар осы қимылдарды орындап жаттығу жасайды. Қимылдарды тағы бір рет қайталату арқылы тақырыпты бекітеді.
Жаңа сөздерді қайталау.
Басыңды оңға бұр -поверни голову направо
Басыңды солға бұр- поверни голову налево
Секір-прыгай
Жүгір-беги
Қолыңды көтер-подними руки
Қолыңды соз- вытяни руки
Қолыңды түсір-отпусти руки
Жат-лежи
Сергіту сәті. Мұғалім балалармен жеке-жеке жасалған қимылдарды жинастырып, жаттығулар кешенін жасайды. Баяу ойнап тұрған музыканың көмегімен оқушылар осы қимылдарды орындап жаттығу жасайды. Қимылдарды тағы бір рет қайталату арқылы тақырыпты бекітеді
Бекіту. Доп лақтыру ойыны
А) (Допты балаға лақтыру, сабақта өткен сөздерді айту, орысша-қазақша
қазақша-орысша)
Сабақты қорыту.
-Сабақ аяқталды. Сау болыңдар балалар!
-Сау болыңыз мұғалім!
Достарыңызбен бөлісу: |