Сабақтың мақсаты: Білімділік: теңдеу және оны шешу тәсілдерін есептер шығару барысында пысықтау



Дата06.07.2018
өлшемі21,66 Kb.
#47459
түріСабақ
Сабақтың тақырыбы: Теңдеу және оны шешу тәсілдері.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: теңдеу және оны шешу тәсілдерін есептер шығару барысында пысықтау.
Дамытушылық: логикалық ойлау есептеумен танымдық қабілеттерін, зейінін, есте сақтауын дамыту, өздіктерінен жұмыс істей білуіне дағдыландыру.
Тәрбиелік: өзара ынтымақтастыққа, еңбекті құрметтеуге, шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, тапқырлыққа, қырағылыққа тәрбиелеу.
Әдісі: ойландыру, ой - шақыру, сұрақ – жауап.
Көрнекілігі: интерактивті тақта, карточка.
Пән аралық байланыс: ана тілі.
Сабақтың барысы: 
1. Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылардың сабаққа әзірлігі.
Психологиялық дайындық.
Ғылымның сырын ұғына
Шығыңдар білім шыңына
Ұқыптылық пен зеректік.
Жеткізеді біздерді
Математика сырына.
Сабақ жоспары: 1 - слайд
1. Бәйге.
2. Жұмыла көтерген жүк жеңіл.
3. Мен саған - сен маған.
4. Еңбек түбі - береке.
5. Бойы сергектің, ойы да сергек.
6. Ой толғаныс.
7. Қорытынды.
8. Бағалау.(дұрыс жауапқа ұлттық қол өнер бұйымдары таратылады)
2. Үй тапсырмасын тексеру. 2 - слайд
№9(оқушылар оқиды, тақта арқылы тексеріледі)
3 - слайд.<< Бәйге>> ойыны арқылы(өткенді қайталау)
1. Қарама - қарсы қабырғалары өзара тең геометриялық фигураны қалай атаймыз?
(тіктөртбұрыш)
2. Ауданды қалай табамыз?(ұзындығын еніне көбейтеміз) S=a*b
3. Көлемді қалай табамыз?(ұзындығын, енін, биіктігін көбейтеміз) V=a*b*h
4. Фигураның периметрін қалай табамыз?(барлық қабырғаларын қосамыз)
5. Жылдамдықты қалай табамыз?(қашықтықты уақытқа бөлеміз) V=s: t
6. Теңдеу деген не?(белгісіз саны бар теңдік)
4 - слайд. Жаңа сабақ. Жұмбақты шеш.
Адасқан екі таяқ
Тұрады жоқты сұрап.(х)(теңдеу шешуде пайдаланады)
Теңдеу шешу деген не?- белгісіз санның мәнін табу.
Теңдеудің шешуі деген не?- бұл белгісіз санның мәні.
5 - слайд. Жұмыла көтерген жүк жеңіл. 2 - кезең.
Оқулықпен жұмыс.№1
Х+20*8=2600 
Х+160=2600
X=2600 – 160
X=2440
40*6+x=9400 
240+x=9400
x=9400 – 240
x=9160
x*(40: 4)=12600 
x*10=12600
x=12600: 10
x=1260
(190 - 90)*x=38600
100*x=38600
x=38600: 100
x=386
2440+20*8=2600 
2440+160=2600
2600=2600
40*6+9160=9400 
240+9160=9400
9400=9400
1260*(40: 4)=12600 
1260*10=12600
12600=12600
(190 - 90)*386=38600
100*386=38600
38600=38600
№2
12+B=72: 2 (x+20): 5=6 
12+B=36 x+20=6*5
B=36 - 12 x+20=30
B=24 x=30 - 20
a: 10=960: 2 
a: 10=480
a=480*10
a=4800
2400:(c - 12)=10
c - 12=2400: 10
c - 12=240
c=240+12
6 - слайд. 3 - кезең. Мен саған - сен маған.
БАСПАЛДАҚ ОЙЫНЫ.
ТЕЗ ЕСЕПТЕУ. ------------
*1
----------------
- 20000
-------------------------
+(450: 50)
------------------------------
+1500
--------------------------------
674*31
------------------------------
7 - слайд. 4 - кезең. Еңбек түбі - береке.(мағынаны ашу).
№5 а) есепті шығар.
Басқұр - киіз үй әшекейіне арналған тоқып жасалатын бау. Киіз үйдің ішін безендіру үшін,
әрі уық пен керегенің түйіскен жерін сыртынан бастырып таңатын бау түрі. Киіз үй жабдығы.
Қыл арқан - аттың жалы, құйрығынан жа
а). Басқұр ұзындығы - 3м, 5есе қысқа.
Қыл арқан -? м.
Ш: 3*5=15(м)
Ж: қыл арқанның ұзындығы15 метр.
ә). X: 5=3
X=3*5
X=15
---------------
15: 5=3

№6. 8 - слайд.(ауызша оқылып, талданады).
Баға саны құны
? 6 1800
? 8?
Баға= құны: саны 1800: 6=300(тг) (1 кесенің бағасы)
Құны= баға*саны 300*8=2400(тг) (8 кесенің бағасы)
9 - слайд. 5 - кезең. Бойы сергектің, ойы да сергек.
№7. Қалдықпен бөлуді орында және тексер.
1529: 4=382(1қ) (Бөлінгішті табу үшін, бөлгішті бөліндіге көбейтіп, қалдықты қосамыз)
4*382+1= 1529 (қалдық бөлгіштен кем болады)
1<4
1437: 6=239(3қ)
6*239+3=1437
3<6
1358: 3=452(2қ)
3*452+2=1358
2<3
40987: 8=5123(3қ)
8*5123+3=40987
3<8
10 - слайд. Ой толғаныс. 6 - кезең.
№8. Фигураның ауданын тап.
11 - слайд. Қорытынды. 7 - кезең.
Қызықты есептер.
1. Атасы мен әжесінің екеуінің туған күндері бір күнде. Бірақ олар құрдас емес. Неге?
2. Су жағасына тауықтың, үйректің 7 балапаны келді. Суда бірақ 5 балапан жүзіп жүр. Сонда екі балапан қайда?
3. Жаңа жыл дастарқанына біздің мектепте 263 дана алма даярланды. Егер мерекеге 86 ұл және одан 2 есе артық қыз бала келсе, барлық балаға алма жете ме?
12 - слайд. Үйге тапсырма №9. 123 - бет. Бағалау.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Дәріс №1 Тақырыбы: Саясаттану ғылым және оқу пәні ретінде
2016 -> ОҚУ Әдістемелік кешен пәН «Қазақ Әдебиетін жаңа технология бойынша оқыту әдістемесі» мамандық
2016 -> Қазақстанның ірі мемлекет қайраткері, ұлт жанашыры, ел қамқоры, халқымыздың біртуар перзенті
2016 -> Сабақтың тақырыбы Үш бақытым. Мұқағали Мақатаев Туған тілім. Дихан Әбілов Жалпы мақсаты
2016 -> «Алаштану негіздері» таңдау курсы Түсінік хат «Алаштану негіздері»
2016 -> Сабақтың атауы Н.Әлімқұлов Қоңырау Мақсаты
2016 -> Силлабус Пән: Педагогика тарихы Курс: 4 Мамандық: 5В010200 «Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі» Кредит саны: 2 Экзамен: 7 семестр Семей-2015 «Педагогика тарихы»
2016 -> Қазақстан республикасының білім және ғылым министрлігі
2016 -> Сабақтың атауы Бейнелеу өнерінің түрлері Сілтеме Сабақтың жабдығы
2016 -> Сабақтың тақырыбы: Менің Отаным Қазақстан


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет