Таныстым: Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Момынай жалпы орта білім беретін мектебі Қысқа мерзімді (сабақ)



Дата08.12.2023
өлшемі383,98 Kb.
#195529
түріСабақ
Байланысты:
5 сынып матем 04.12 жаңартылған
5 сынып матем 06.11 жаңартылған

Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Математика


Тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар

Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

04.12.2023ж

Сынып: 5 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;

Сабақтың мақсаты

  • бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану;

  • жай бөлшектерді көбейту;

  • бөлшектерді көбейту амалын қолдана отырып мәтіндік есептерді шығару.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Үй тапсырмасын тексеру.

Жинақтала
ды, сабаққа ынталанады

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

6 сынып оқулығы. 2-бөлім



Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ түсіндіру.
Ереже 1 : Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін , олардың алымдарын көбейтіп алым етіп,бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.

Мұндағы - натурал сандар немесе нөл саны , -натурал сандар
Мысалы:





Ереже 2: Бөлшекті натурал санға көбейту үшін , бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп , нәтижесін алым етіп , бөлімінің өзін қалдыру керек.

Мұндағы - натурал сан.
Мысалы:

  1. .





Ереже 3: Егер көбейткіштердің бірі нөлге тең болса, онда көбейтіндіде нөлге тең.
Мысалы:

Тапсырмалар
№1. Көбейтуді орындаңыз: 1) 2) 3) ; 4) 5)
№2. Мәнін табыңыз:
1) 2)


Қосымша тапсырмалар: «Кім жылдам?
. Көбейтуцді орында:

Үлгі:



Жаңа тақырыпты меңгереді.

Мысалдарды жазады.


Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды.


Нәтижесін тақтаға жазады.





Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

1-10 баллдық жүйеде бағаланады.






Сабақтың соңы

Үй жұмысы:
есеп
Рефлексия
1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен
2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ

Үй жұмысын алады.
Рефлексияны ауызша орындайды.



Формативті бағаланады.






Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Математика


Тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар

Бөлім:

5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

04.12.2023ж

Сынып: 5 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау;

Сабақтың мақсаты

  • бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдану;

  • жай бөлшектерді көбейту;

  • бөлшектерді көбейту амалын қолдана отырып мәтіндік есептерді шығару.

  • жай бөлшектерді көбейтуді орындау.(ЕБҚ)

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

  • оқушылардың назарын жинақтау;

  • оқушылармен бірлесіп оқу мақсатын, сабақ мақсаттарын анықтау.

  • оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау

Үй тапсырмасын тексеру.

Жинақтала
ды, сабаққа ынталанады

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

6 сынып оқулығы. 2-бөлім



Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ түсіндіру.
Ереже 1 : Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін , олардың алымдарын көбейтіп алым етіп,бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.

Мұндағы - натурал сандар немесе нөл саны , -натурал сандар
Мысалы:





Ереже 2: Бөлшекті натурал санға көбейту үшін , бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп , нәтижесін алым етіп , бөлімінің өзін қалдыру керек.

Мұндағы - натурал сан.
Мысалы:

  1. .





Ереже 3: Егер көбейткіштердің бірі нөлге тең болса, онда көбейтіндіде нөлге тең.
Мысалы:

Тапсырмалар
№1. Көбейтуді орындаңыз: 1) 2) 3) ; 4) 5)
№2. Мәнін табыңыз:
1) 2)


Қосымша тапсырмалар: «Кім жылдам?
. Көбейтуцді орында:

Үлгі:

ЕБҚ оқушыға жеке жұмыс парағы беріледі.



Жаңа тақырыпты меңгереді.

Мысалдарды жазады.


Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды.


Нәтижесін тақтаға жазады.





Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

1-10 баллдық жүйеде бағаланады.






Сабақтың соңы

Үй жұмысы:
есеп
Рефлексия
1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен
2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін
3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ

Үй жұмысын алады.
Рефлексияны ауызша орындайды.



Формативті бағаланады.






«Кім жылдам?


Көбейтуді орында:

Үлгі:



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет