|
СабақТЫҢ мақсаты: Етістік туралы алған білімдерін пысықтау, етістікті сөйлем ішінен
|
Дата | 05.06.2017 | өлшемі | 11,46 Kb. | | #17662 | түрі | Сабақ |
| - Оқушылардың ойлау қабілеттерін,
- зейін,түйсіктерін дамыту
- Оқушыларды ұйымшылдыққа,
- іздемпаздыққа,шығармашылық
- жұмыс істеуге тәрбиелеу
- Сабақтың түрі:Пысықтау сабағы
- Сабақтың әдіс-тәсілі: Деңгейлеп саралап оқыту, сұрақ-жауап, ізденушілік, ойын
- Көрнекілігі: Интерактивті тақта, деңгейлік тапсырмалар, бағалау парақтары
- Оқушыларды қазақ тілі сабағына дайындау.
- Қазақ тілім-өз тілім,ана тілім,
- Абай, Мұқтар сөйлеген дана тілім.
- Қастерлейді ұл-қызың мәңгі сені,
- Болашағым бақытым дара тілім.
- Сабақ барысы
- 1.Ұйымдастыру кезеңі
- 2. «Зат есім» дегеніміз не?
- 3. «Жалқы есім» дегеніміз не?
- 4. «Жалпы есім» дегеніміз не?
- 5. «Етістік» дегеніміз не?
- 6. Етістіктер нешеге бөлінеді?
- 1-деңгей:
- 1-жаттығу. Жұмбақты жатқа жаз.
- 2-жаттығу. Берілген сөздерден етістіктерді тауып көшір.
- Қуаныш, қуанды, түзу, түзелді,
- дүрсілдеді, әңгіме, әңгімеледі, жинады, көкшіл, көктеді.
- 3-жаттығу. Мақалды оқы. Етістіктерді тап.
- Жаңбырмен жер көгереді,
- Алғыспен ер көгереді.
- 4-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді
- қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз.
- Оқушылар сабақта мазмұндама ... . 2. Ұшақ биікке ... .
- 3. Дариға қызық кітап ... . 4. Зейнептің апасы тәтті бауырсақ ....
- Керекті сөздер: пісірді, оқыды, көтерілді, жазды.
- 2-жаттығу. Берілген сөздерден етістіктерді тауып көшір.
- "Тез тауып, бөгелмей айт" ойыны
- (Әртүрлі етістіктерді тіркеп, бөгелмей айту керек)
- Жел. Күн. Найзағай. Қой. Қоңырау.
- Марат. Құлын. Құстар. Айгүл. Кино.
- 3-деңгей:
- Күрделі етістіктен дара етістікті жаса
- Барып едім –
- Тыңдап отырмын –
- Көріп тұрмын –
- Қашып жүр –
- Сайрап отыр –
- Ойнап отыр –
- Шығармашылық тапсырма
- Көрсең егер ... ,
- Ана деген ... ... .
- Ұрпақтары ... ,
- Өмірі оның ... .
- Оқушылар етістікке қатысты мәліметтерге қосу белгісін қояды.
| - Заттың қимылын, іс-әрекетін білдіреді
| - Дара және күрделі болып бөлінеді
| | - Сұрақтары:
- Не істеді? Не қылды? Қайтты?
| | | | | | | | | | | | - Мұғалімнің берген ұпай саны
| - Оқушының берген ұпай саны
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | - Бағалау критерийі:
- 18 – 27пай «5»
- 14 – 17 ұпай «4»
- 10 – 13 ұпай «3»
- Назар салып тыңдағандарыңызғарахмет!
Достарыңызбен бөлісу: |
|
|