Сабақтың мақсаты:
|
Кенесары Қасымұлы жайлы жан-жақты мәлімет беру.
|
Сабақтың әдіс-тәсілдері:
|
Математикалық ойын, кім жылдам? ойыны, интервью әдісі.
|
уақыт
|
Сабақтың барысы
|
Ресурстар
|
Басы
3 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі.
- Сәлемдесу.
- Топ құру.
|
асықтар
|
Ортасы
10 мин.
|
Жаңа сабақ меңгерту
Электронды оқулықпен жұмыс
- Балалар К.Қасымұлы кім?
Жаңа сөзбен жұмыс.
Саясаткер сөзінің мағынасын ашу.
Саясаткер – нақты саяси жағдай қажеттіліктеріне сай шешімдер қабылдайтын адам.
Жеке жұмыс: шағын эссе жазу.
«К.Қасымұлы - саясаткер»
- Әр оқушы К.Қасымұлы туралы эссе жазады.
|
Электронды оқулық
|
10 мин.
|
Топтық жұмыс:
«Математикалық ойын»
Оқулықты қолдана отырып, есепті шешіп, тарихи оқиғаны анықтайды.
1500 * 1+302=1802 (сұлтан Кенесары дүниеге келді)
2000-800+637=1837 (көтеріліс басталған уақыт)
1800 * 2-1759=1841 (К.Қасымұлы хан сайланды)
900 + 900+45=1845 (Кенесары ханға Долгов және Герн бастаған елшілік жіберілді)
1000 * 2-157=1843 (Ресей императоры қазақ ханына қарсы жорық ұйымдастыру жөнінде жарлық шығарды)
3000 : 2+344=1844 (Кенесары әскері Жантөре сұлтанның әскеріне күйрете соққы берді)
1000 * 2-154=1846 (Қоқан бекінісі Меркіні қолға қаратты)
1000+900-53=1847 (Кенесары он мыңдай қолмен Қырғызстанға басып кірді) (көтеріліс жеңіліске ұшырады)
|
Тапсырмалы парақтар
|
Аяқталуы
5 мин.
|
Қорытындылау
Кім жылдам? Ойыны
Сызбаны толықтыру.
1837-1847 жж.
1802-1847 жж.
Сұлтан
Кенесары Қасымұлы
Хан
Батыр
Қолбасшы саясаткер
Дипломат
|
Ақ қағаз
|
5 мин.
|
«Интервью» әдісі
Әдіс бойынша әр топтан бір оқушы, келесі топтан тақырып бойынша сұхбат алады.
|
Микрофон
|
1 мин.
|
Рефлексия
Мен бүгінгі сабақта...
|
Стикерлер
|
1 мин.
|
Үй тапсырмасы:
Тақырыпты оқу, сұрақтар құрастыру.
|
Күнделік
|
5 мин.
|
Бағалау:
|
Бағалау парағы
|