Сабақтың тақырыбы: Алдаркөсенің алдауы
Сабақтың мақсаты:
Мәтіннің негізгі идеясын түсіну
Сабақтың міндеттері:
- Алдаркөсе туралы оқиғаларды оқи отырып, негізгі идеясын аша білу.
- Оқушылардың қызығышулығын арттыру, ойын тұжырымдап айта білуге дағдыландыру.
- Алдау, өтірік айту, қулық сияқты жаман әдеттерден өз бойын аулақ ұстауға тәрбиелеу
Күтілетін нәтижелер:
- Мәтіннің негізгі идеясын ашады.
- Алдаркөсенің жағымды және жағымсыз жақтарын бөліп айта алады.
- Алдаркөсе деп аталуының себебін түсіндіреді.
- Бүгінгі сабақтан өздеріне қорытынды жасайды.
Кузенбердиева Айгуль Ногаевна
Сабақтың өту барысы
- Ұйымдастыру кезеңі
- Ынтымақтастық атмосфера-сын қалыптастыру
- Үй тапсырмасын сұрау
- Негізгі бөлім
- Сергіту сәті
- Қорытынды
- Бағалау
- Үйге тапсырма
Қожанасыр хикаяларын сахналады
Қожанасыр туралы хикая айтып берді
Қожанасырға мінездеме берді
Үй тапсырмасын сұрау
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
Бағалау
Венн диаграмма
Шығайбай мен Алдаркөсенің мінезін, іс-әрекетін салыстырыңдар
Алдаркөсе деп аталуының себебі неде екенін білесің-дер ме? Тек Алдар демей көсені неліктен қосты екен?
Жигсо әдісі бойынша топта жұмыс істеп, бір-біріне түсіндірді
“Көне домбыра” мульфильмін бірнеше бөліктерге бөліп, ауызша болжау әдісі бойынша сұрақтар қою
Ойлаудың алты қалпағы бойынша жұпта пікірлерімен бөлісті
Жұптық жұмыс
Оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер,
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,
Оқыту үшін бағалау және оқуды
бағалау, Оқыту мен оқуда ақпараттық-
коммуникациялық технологияларды
пайдалану, Талантты және дарынды
балаларды оқыту, Оқушылардың
жас ерекшелігіне сәйкес оқыту
және оқу, Оқытуды басқару
және көшбасшылық.
Ауызша болжау әдісі
Оқушылардың іс-әрекеттері
Сұрақ-жауап әдісі
Топтық жұмыс
Алты қалпақ әдісі
Рефлексия:
Сабақта мұғалім мен оқушылар арасында және жұптық, топтық жұмыстарда өзара диалог құрылды.
Ой түрткі сұрақтарының негізінде оқушылар өзінің пікірлерін жеткізе алатын болды. Оқушылар топтық жұмыстарда бірлесіп сыни ойлана отырып, мәтінді талқылауға үйренді. Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығы артты және шығармашылықпен жұмыс жасауға дағдыланды. Интернеттен қосымша деректер жинауға үйренді. Бірін-бірі бағалауға үйренді. Баға үшін емес
білім алу үшін оқуға дағдыланды.
Достарыңызбен бөлісу: |