Сабақтың мақсаты: Санды және әріпті өрнектер туралы білімдерін кеңейту



Дата13.02.2017
өлшемі0,83 Mb.
#9044
түріСабақ
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы Мұқыр ауылы

Түрксіб жалпы орта білім беретін мектебінің

бастауыш сынып мұғалімі

Касымова Нагима Ыбыжановна


Математика 1 сынып Ашық сабақтың тақырыбы : Санды өрнек және әріпті өрнек.


Сабақтың мақсаты:Санды және әріпті өрнектер туралы білімдерін кеңейту.

Міндеттері: 1.Әріпті теңдіктерді құру,оқу және жазуымен таныстыру,оларды санды өрнектерден ажырата алуға үйрету.
2.оқушылардың математикалық ойлауын дамыту,есеп шығару білігін тиянақтау. Танымдылық қабілетін дамыту.

3.ұқыптылыққа тәрбиелеп, уақытты үнемдей білуге тәрбиелеу



Сабақтың көрнекілігі: слайд, карточка.
Оқыту әдісі: СТО стратегиялары: қызығушылықты ояту, мағынаны ашу, ой қозғау
Сабақтың түрі: ойын сабақ



Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

1.Сабаққа дайындықтарын тексеру

2.Келген қонақтармен амандасу

3. психодайындық

4. Қызығушылықты ояту:

Балалар, бүгінгі біздің сабағымыз ерекше болмақ.біз қонақтарға жыл бойы не үйрендік, қаншалықты математикалық білімдерді меңгердіңдер қонақтарға көрсету керекпіз.Ал, біз бүгін қайда барамыз? Кәне, тауып көрейік?!

Ендеше біз циркке баруға дайындалайық

Әдемі киіміз бар, енді әдемі жазуымызды көрсетейік

Енді дайынбыз.Олай болса билет сатып алайық? Билеттің бағасы қосу кестесін білуі.



Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Сәлем бердік сіздерге Құрметпенен біз.


Біз әдепті баламыз,

Жақсы оқушы боламыз

Жақсы оқып сабақты,

Кілең «бестік» аламыз.


Музыканы тыңдап циркке баратынымызды табады

Көркем жазу 8 саны



Өткенді қайталау

1.Әр оқушыға 1есеп қосу кестесінен беріледі
2.енді , орнымызға отырдық.Біз қоғамдық орынға келдік , сондықтан қоғадық жерде сақталатын ережені еске түсірейік.

3.ережені есімізге түсірдік.енді қойылымды тамашалайық

Бірінші біз ненің өнерін тамашалаймыз?

*Мысық өз өнерін сендер мына тапсырманы орындасаңдар ғана көрсетеді.

*Енді аренаға ...


Жауап берген бала билет алады.
Өзін-өзі ұстау ережесін айтады

Мысық


Қосу мен алу амалдарының компоненттерін атайды

Піл шықты



Дәптермен жұмыс

Пілдің де сендерге тапсырмасы бар.

Циркте 5 аю және 2 піл өнер көрсетті.Циркте барлығы неше аң өнер көрсетті?

*Антракт


Сөз есеп шығару

Аю-5 ? аң

Піл -2

Ш.: 5+2


Ж.: 7 аң

Сергіту сәті

Қимыл-қозғалысқа берілген музыкалық жаттығулар




Жаңа тақырыпқа дайындық

Келесі кезекте аренаға

*Ат қандай өнер көрсететінің білу үшін біз карточкамен жұмыс жасаймыз.

Сандыіпті өрнектердің қандай айырмашылығы бар?


Ат шығады

Санды және әріпті өрнектерді ажырату


Жауап береді

Жаңа тақырып

*сахнаға жолбарыс шығады

Қараңдаршы ол қандай кішкентай ,өнер көрсету үшін ол көп нәрсені үйрену керек.

Жолбарыспен бірге біз де жаңа білім алайық

Мағынаны тану:Әріпті өрнектердің мәнін табу, егер әріптің орнына сан қойылса


а+2 а=2; 3; 4

2+2=4 3+2=5 4+2=6



Бекіту

*ешкі енді сахнада.ешкінің тапсырмасын орындау

Ой қозғау

Әріпті өрнектердің мәнін табуға бола ма?

Қай кезде әріпті өрнектің мәнін табуға болады?


Жоқ


Әріптің орнына сан жұмсалса

Қорытынды.

Жарайсыңдар ,балалар, цирк әртістері сендермен қоштасады.

2.белсене қатысқан оқушыларды бағалау

3.бүгінгі сабағымыз сендерге ұнады ма?

Ендеше билеттеріңді контрлерге тапсырыңдар



Ұнады ұнамады





Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет