Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар орындай алады: Ауызша көбейту мен бөлу тәсілдерін орындай алады



Дата04.07.2018
өлшемі17,02 Kb.
#46806
түріСабақ
Нығметжанова Гүлнара Маратқызы,

Сырбай Мәуленов атындағы №37 орта мектеп,

Бастауыш сынып мұғалімі,

Астана қаласы


Өткенді пысықтау

Пән: Математика

Сынып: 4

Оқу мақсаты

(Осы сабақтың сол мақсатқа қол жеткізуде тигізетін үлесі)

Оқушылардың көптаңбалы сандарды біртаңбалы санға жазбаша көбейту тәсілдері туралы алған білімдерін бекіту; есептеу дағдыларын жетілдіру.

Сабақтың мақсаттары:


Барлық оқушылар орындай алады:

Ауызша көбейту мен бөлу тәсілдерін орындай алады.



Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Жазбаша көбейту мен бөлу тәсілдерін жүзеге асырады.




Кейбір оқушылар орындай алады:

Көп таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға көбейту мен бөлудің жазбаша тәсілдерінің алгоритімін біледі.




Алдыңғы білім

Көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту тәсілдері


Жоспар

Сабақ кезеңдері (уақыт)

Жоспарланған іс-әрекеттер


Ресурстар


Басы

(Ой қозғау)



  1. «Мозаика» құрастыру.

  2. Топтағы берілген үшбұрыштардағы тапсырмаларды орындап, тақтаға апарып ілу.

Суретті үшбұрыштар, маркер.

Сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеу:

52 369, 11 123, 865 007, 980 180, 71 362

Аудан және оның өлшем бірліктері:

1 см2=… мм2 1 дм2 =... см2

1 га = ... мм2 1 м2 = ....дм2

1км2=... м2



Ортасы

(Мағынаны ашу)

1. Әр оқушы тапсырма нөміріне байланысты тапсырмаларға дайындалады.

2. Тапсырма орындалғаннан кейін бірдей нөмірдегі оқушылар топтасады.

3. Топ басшысы бағалау парағына топ тізімін жазады.

4. Жұпта оқушылар бірін- бірі бағалайды.

5. Мұғалім сұрақтардың дұрыс жауабын береді.

6. Дұрыс жауаптар арқылы оқушылар өздерін бағалайды.

7. Мұғалім қорытынды баға критерийлерін көрсетіп, өзі баға қояды.


Тапсырма жазылған парақшалар.

Бағалау парақшалары.

Дұрыс жауап жазылған парақшалар.

Интербелсенді тақта.



І- топ

1 -деңгейлі тапсырма.

321 102 · 3= 699 033:3 =



2- деңгейлі тапсырма

23 412 · 3= 99 418 :2



3-деңгейлі тапсырма

Бірінші шаруашылық жартысы 335 кг, екінші шаруашылық үштен бір бөлігі 123 кг болатын орамжапырақ өнімін жинады. Қай шаруашылық өнімді артық жинады және қанша артық?



ІІ-топ

1 -деңгейлі тапсырма.

124 231 · 2= 842  204 : 2 =



2- деңгейлі тапсырма

16 149· 5= 71 104 : 8=



3-деңгейлі тапсырма

Бірінші шаруашылық жартысы 355 кг , екінші шаруашылық үштен бір бөлігі 133 кг болатын орамжапырақ өнімін жинады.Қай шаруашылық өнімді артық жинады және қанша артық?



ІІІ-топ

1 -деңгейлі тапсырма.

412 321· 2= 488 440 : 4 =



2- деңгейлі тапсырма

16 433· 6= 99 215 : 5=



3-деңгейлі тапсырма

Бірінші шаруашылық жартысы 225 кг, екінші шаруашылық үштен бір бөлігі 114 кг болатын орамжапырақ өнімін жинады. Қай шаруашылық өнімді артық жинады және қанша артық?



IV-топ

1 -деңгейлі тапсырма.

213 112· 3= 550 150: 5 =



2- деңгейлі тапсырма

21 317· 4= 92 064: 4=



3-деңгейлі тапсырма

Бірінші шаруашылық жартысы 435 кг , екінші шаруашылық үштен бір бөлігі 223 кг болатын орамжапырақ өнімін жинады. Қай шаруашылық өнімді артық жинады және қанша артық?



V-топ

1 –деңгейлі тапсырма.

121 220· 4= 99 099: 9 =



2- деңгейлі тапсырма

11 980· 8= 17 958: 3=



3-деңгейлі тапсырма

Бірінші шаруашылық жартысы 265 кг , екінші шаруашылық үштен бір бөлігі 130 кг болатын орамжапырақ өнімін жинады. Қай шаруашылық өнімді артық жинады және қанша артық?



VІ-топ

1 -деңгейлі тапсырма.

331 223· 3= 482 644: 2 =



2- деңгейлі тапсырма

11 057· 9= 99 897: 7=



3-деңгейлі тапсырма

Бірінші шаруашылық жартысы 245 кг, екінші шаруашылық үштен бір бөлігі 150 кг болатын орамжапырақ өнімін жинады. Қай шаруашылық өнімді артық жинады және қанша артық?



Соңы

(Рефлексия)

Тест тапсырмасын орындау.

-Бүгінгі сабақ ұнады ма?



Әр түрлі түсті стикерлер арқылы рефлексия жасау.

Тест парақшалары

Жасыл- түсіндім

Сары- түсінбедім

Қызыл- әлі де үйрену керек.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет