Сабақтың тақырыбы: «Барсакелмес қорығы»
Сабақтың мақсаты: Қорықтардың қажеттілігін анықтау.
Сабақтытң міндеттері:
«Барсакелмес» қорығы туралы БББ кестесін толтыру арқылы мәліметтер алады; оның орналасқан жері, жағдайы, құрылған жылы, мақсаты туралы, мекендейтін жануарлар, құстар, өсімдіктер туралы;
Оқушылар өздерінің оқу, түсіну дағдысын арттыра түседі; сөздік қорын кеңейтеді; сабақтас құрмалас сөйлемдеді қайталайды; аудару мүмкіндігін байқайды;
Тәртіп, силастық, көмек деген түсініктерін дұрыс қолдануға үйренеді; жер, тьабиғат, қоғамның құндылығын түсінуге тырысады; адамзаматтың өмірі табиғатпен тығыз байланысты екенін анықтайды; қорықтардың қажеттілігін дәлелдейді.
Сабабқтың түрі: интерактивті тақтаны қолдану арқылы өткізілген дәстүрлі сабақ түрі. Сын тұрғысынан жазу мен ойлау әдісі бойынша ЦД О «Сорос Қазақстан».
Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар, «БББ» кестесі, қима қағаздар, географиялық карта, а-4 парағы, түрлі-түсті қағаздар, бағалау парағы.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «БББ» әдісі, оқу, аудирование, мәтінмен жұмыс, сөздікпен жұмыс, 5 жол өлең, Венн диаграммасы, ой-толғау(эссе), жеке, жалпылама сұрау.
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, география, биология, экология.
Бағалау: бағалау парақтары арқылы.
Сабақтың жоспары:
Ұйымдастыру кезеңі 1 мин
Үй тапсырмасын тексеру 10 мир
Жаңа сабаққа кіріспе (БББ кестесін толтыру) 5 мин
Жаңа тақырыпты талдау, түсіндіру(слайдтар арқылы) 15 мин
Бекіту-жазба жұмыстарын орындау(актив студио арқылы) 10 мин
Үй жұмысын беру 2 мин
Бағалау 2 мин
Қазақстанның қандай қорықтарын білесіңдер? (2 слайд)
Қазір әр топ тақтаға шығып, карта бойынша үй жұмысын қорғайды. Ал басқа тыңдаушы топ оқушылары тыңдап отырып, бағалауды және сұрақ болған жағдайда сұрақтарын дайындауды ұмытпайды. Соңынан бағалау парағын толтырып, коментари беруге дайындалады.
Достарыңызбен бөлісу: |