Сабақтың тақырыбы : «Ең жақын кім адамға?» ертегі
Сабақтың мақсаты :
1.Автор туралы қысқаша түсінік беру,ертегі және оның түрлерімен таныстыру мәнерлеп оқу мен дұрыс оқу машығын қалыптастыру. Ертегідегі негізгі ойды анықтау мәнін ұғындыру, ертегі мазмұнына байланысты мақал-мәтелдер, тыйым сөздер айтып мағынасын ашу. 2. Халық ауыз әдебиетінің үлгілерін оқып үйретуді насихаттау.Адамгершілік ,достық ынтымақшыл, бауырмал , еңбексүйгіш болуға үйрету. Сарқылмас асыл қазына тіл екенін ұғындыру. 3. Ақыл –ой ,сөздік қорын молайту, байланыстырып сөйлеу қабілетін мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру, өлең мазмұнын түсініп қара сөзбен айта білуге үйрету.
Сабақтың әдіс-тәсілдері : мәнерлеп оқу, түсіндіру сұрақ -жауап ,мазмұнын қара сөзбен айту,сөздік жұмыс , рөлге бөліп оқу, сахналай білуге үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, суреттер, кітаптар ,т.б.
Сабақтың барысы
1.Ұйымдастыру .
2.Үй тапсырмасын сұрау.
«Әйел-Ана» тақырыбын сұрау
3. Жаңа сабақ
1.Автор туралы түсінік беру. 2.Ертегіні мәнерлеп оқып беру. 3.Әңгімелеп түсіндіріп беру. 4.Сөздік жұмыс жүргізу .
Сөздік жұмыс: а/ «Дімкәс»- шіріген, сасық , лас. «керіс» -жанжал , ұрыс ,келіспеушілік, т.б. ә /Бірімізсіз біріміз Күн көре де алмаймыз 5.Рөлге бөліп оқу Сергіту сәті 6.Ертегіні сахналап көру. 7.Дәптермен жұмыс. Ертегідегі жан-жануарларды топтастыру. 1.Жабайы жануарлар. І қатар 2.Үй жануарлары. ІІ қатар 3. Құстар. ІІІ қатар 4. Бунақденелілер ортақ 9.Мақал-мәтелдер ,тыйым сөздер айту. 10.Ертегінің қай түріне жатады ? қиял-ғажайып шыншыл
Ертегі
хайуанаттар тұрмыс-салт
Сабақты қорыту.
-Жануарлар табиғаттың бір бөлігі. Оны қорғау әр азаматтың парызы. Қазақстан Республикасының қорықтары , Маңғыстау қорықтары.
Бағалау
Үйге тапсырма
Мәнерлеп оқу, ұнаған ертегі кейіпкерлерінің суретін салу.
Достарыңызбен бөлісу: |