Сабақтың тақырыбы: №2 сабақ. Заттар тобын салыстыру Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата04.09.2022
өлшемі349,53 Kb.
#148727
түріСабақ
Байланысты:
05.07.2022
9-сынып қазақ әдебиеті омж, Презентация по литературе. Ч.Айтматов. Биография. Творчество.

Білім беру ұйымының атауы

№ 80 IT мектеп-лицей

Пәні:

Математика

Педагогтің аты-жөні:

Жанаева Замира

Күні:

05.09.2022

Сынып:

1 «З» сынып




Сабақтың тақырыбы:

2 сабақ. Заттар тобын салыстыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.5.1.2 ** сандарды, заттарды, тауардың құнын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану / заттар арасындағы арақашықтықты, бағытты, орналасуын анықтайтын терминдерді пайдалану;
1.5.2.3 сандардың қосындысы мен айырмасын/сандарды салыстыру (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолдану;
1.5.2.2** «+», «–», «=», «≠», «>», «<» таңбаларын қолдану.

Сабақтың мақсаты

10-ға дейін санауды үйренеді

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу
Түсіну



Бағалау критерийлері




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут
Сабақты қорыту
6минут
Қосымша тапсырма

Рефлек
сия


5 минут



Сабаққа дайындық жасау
Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау


Сандарды ретімен және кері санату әнін айтқызу


Тақырыпты ашу
Қолдарындағы қарындаштарды санату және салыстыру
Жаңа тақырып
№1. «Артық-кем» ойыны
Суретте неше себет берілген? (бір)
Себеттен қанша болса, сонша алма ал.
Сен неше алма алдың? (бір)
Осы санды жазу үшін цифр қолданылады.
Сіз 1 цифрын білесіз бе? Оны суреттен тауып, көрсетіңіз (Ол бірінші жалаушада жазылып тұр).
Есіңе сақта айдарымен жұмыс жасау

№2. «Салыстыр» әдісі


Суреттегі заттарды салыстырып, артық- кем белгісін қояды

ЕБҚ
Қима қағздардағы суреттерді ерекшелігіне қарай бөледі, оларды салыстырады


№3. ФС
«Балмұздақ таяқшалары» әдісі


Суреттегі отбасы мүшелерін санау. Ересектер мен балаларды салыстыру
4 ересек адам және 3 бала бар.
Өз отбасындағы адамдарды атау және салыстыру
Дене жаттығуы түріндегі ойында оқушыларға мынадай тапсырмаларды орындатe:
— Мен неше рет шапалақ ұрдым? (Мысалы: алақаныңызды алты рет соғыңыз. Оқушылар сізден кейін берілген шапалақ санын қайталап, сонша рет шапалақ соғуы тиіс.)
— Алақандарыңды төрт рет соғыңдар.
— Аяқтарыңды үш рет топырлатыңдар.
— “Алақай!” деп бес рет айтыңдар

Дәптермен жұмыс


Дәптердегі №1 тапсырма өз бетімен орындалады.


Сабақтың аяғында №2 тапсырма саусақтың ұсақ моторикасын дамытуға берілген.
Бастырып жазады.
«Шығарып көр» ойыны
«Санамақ» ойыны
Мұғалім санамақты оқушылармен бірге айтады.
Бір дегенім – бесік,
Шықтық содан өсіп.
Екі дегенім – елім,
Далам, тауым, көлім.
Үш дегенім – үміт,
Үміт артар жігіт.
Төрт дегенім – төзім,
Төзе білем өзім.
Бес дегенім – бақыт
Бағалайтын уақыт.
Кері байланыс






Бір-бірімен амандасып алады
Өз білімдерін ортаға салады

Әнді орындайды


4алма > 3алма
1 цифрын көрсетеді

Балалар мұғаліммен бірге салыстыруды орындайды.


Оқушылар артық, кем, тең, тең емес ұғымдарын және =, ≠, >, <таңбаларын
қолданады.

Таяқшаларды отбасы мүшесі ретінде алып,санайды


Отбасы мүшелерін салыстырады

Жаттығу жасайды


Дәптердегі тапсырмаларды орындайды


Санамақ ойнайды


Кері байланыс береді



Мақтап, мадақтап отыру

Керемет орындау





Тамаша!


Жарайсың!





Жарайсың!

Мақтау


Бәрекелді!
«Смайликті таңда» әдісі

Суреттер

Сандар туралы суреттер

Музыка



https://youtu.be/MzuccWJS12I
оқулық
Суреттер

оқулық
Салыстыруға арналған плакат



Қимыл-қозғалыс


оқулық
Жұмыс дәптері


Оқу құралдары


Суреттер
Кері байланыс парақтары




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет