Сабақтың тақырыбы №2 зертханалық жұмыс. «Кішкентай денелердің өлшемін анықтау»



бет1/2
Дата18.10.2023
өлшемі25,9 Kb.
#186459
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
7 ҚМЖ 8


Мектептің атауы: "Жетісу облысы білім басқармасының Ескелді ауданы бойынша білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Шестаков атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын-орталығымен" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқамерзімді сабақ жоспары



Бөлім:

Физикалық шамалар мен өлшеулер

Педагогтың аты-жөні:

Қалиахмет А.Б.

Күні:

28.09.2023

Сынып:

7 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

№2 зертханалық жұмыс. «Кішкентай денелердің өлшемін анықтау»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.1.3.1 – дененің ұзындығын, көлемін, температурасын және уақытты өлшеу, өлшеу нәтижелерін аспаптардың қателіктерін есепке ала отырып жазу;

Сабақтың мақсаты

Оқушылар үйренеді:
1. Қатарлау тәсілімен өлшеп үйренуді білу
2. Кішкентай денелердің өлшемдерін анықтай алу
3. Қатарлау тәсілімен өлшеуді күнделікті өмірде қолдана алу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ Уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
0-5 мин

«Мозайка әдісі» бойынша
2 топқа бөлу
Ынтымақтастық ортасын құру.
Өткен тақырыппен жұмыс.
«Зерделі сұрақ, дәлелді жауап» (сұрақ-жауап әдісі)
1. Қандай физикалық шамаларды білеміз?
2.Аспап шкаласы бөлігінің құны қалай анықталады?
3.Өлшемдердің метрлік жүйесін енгізудің өркениет пен ғылым үшін мәні қандай болды? Метрлік жүйенің ең басты артықшылығы қандай?
4.Өлшеу дәлдігі аспап шкаласы бөлігінің құнымен қандай байланыста болады?
5.Өлшеулер жаңылысы қандай себептерден туындайды?

Әлеуметтік орта, ынтымақтастық ортаға енеді
Мұғалім оқушыларға түрткі, сынама, қайта бағыттау сұрақтарын өткен тақырып бойынша береді.
Мұғалім әр оқушынның жауаптарына «Жарайсың», «Сен дұрыс ойлайсын» деп жауап беріп отырады




Ынталандыру

Мадақтау




Презентация

Сабақтың ортасы
35 мин



Топтық бірлескен жұмыс. Кіші жоба қорғау.
1-топ. Шариктің диаметрін өлшеу

2-топ. Бұранда қадамын өлшеу


Мұғалім шағын топ ішіндегі оқушылардың тәжірибесін қадағалайды: барлық оқушылардың белсенділігін, әрекет түрін, оның сапасын, өзара ынтымағын, нәтижеге жету ниеттерін бақылайды.
Тәжірибені ауысып жасайды


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет