Сабақтың тақырыбы: №39 сабақ. Жылуөткізгіштікті қалай қолданады?



Дата16.11.2022
өлшемі0,67 Mb.
#158453
түріСабақ
Байланысты:
Жаратылыстану 08.02




Білім беру ұйымының атауы

№25

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

Табиғат физикасы

Педагогтің аты-жөні:

Рашидқызы Ф.

Күні:

08.02.2022

Сынып: 4 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

39 сабақ. Жылуөткізгіштікті қалай қолданады?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.5.3.1 белгілі бір кедергілердің дыбыстың қаттылығы мен таралуына әсерін зерттеу және түсіндіру
4.1.2.1 зерттеуәдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне байланыстынегіздеу
4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақтың мақсаты

Жылуөткізгіштік қасиеті туралы,жылуды жақсы өткізетін денелерді қалай пайдаланатынын білетін болады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім

Бекіту

Кері байланыс


Сабаққа дайындық


Психологиялық ахуалды жақсарту.

Үй тапсырмасы


Денелер мен рталарды жылу өткізгіштігіне байланысты өсу ретімен орналастыр

Жаңа сабақ


Мына заттардың жылуөткізгіштігін анықта



1 -Тәжірибе
Сабақ басында термосқа қайнаған су құйып қою. Сабақ соңында ондағы судың суымағанын дәлелдеу. Термосқа балмұздақ салып көру. Оның еріп кеткенін дәлелдеу.Өйткені, термос жылуды оқшаулайтын зат.

Термос.
Термос не үшін қажет? Берілген сурет – сызбаны мұқиятт зерделеп, термосқа құйылған сусын неліктен суйымайтынын түсіндіріп көр.


2-тәжірибе


Стаканға ыстық су құйып оған ағаш және темір қасықтарды салу. Темірдің тез ыситынын білу.
Қорытынды: қатты заттар жылуды тез өткізеді

Қорытындылау


Ауа-жылуды нашар өткізеді


Ағаш-жылуды нашар өткізеді
Мыс,платина, алтын,күміс,темір,алюминий-жылуды жақсы өткізеді
Үй тапсырмасы
Үйдегі ыдыстардың жылуды жақсы және нашар өткізетінін біліп,тізімін жасап келу (ата-ананың көмегімен)






Шаттық шеңберін жасайды

Үй тапсырмасын көрсетеді


Күрте,есік,бас киім, жемпір,қолғап,аяқ киім-жылуды оқшаулайды
Таба,кәстрөл,
шәйнек,жылу батареясы -жылуды өткізеді

Мұғалімнің көмегімен тәжірибе жасау.


Оқушылар сызбаға қарап өз ойларын айтып, түсіндіреді.

Мұғалімнің көмегімен тәжірибе жасап, жылуды жақсы сақтайтын заттарды атайды


Сабақты қорытындылайды


Үй тапсырмасын алады

Кері байланыс жасайды



Мадақтау
ҚБ:





Дескриптор:


Жылуды өткізетін және оқшаулайтын заттарды атайды-1Б
Жылуөткізгіштік қасиеті бар заттарды біледі-1Б
ҚБ:

Дескриптор:


Тәжірибе арқылы термостың жылу оқшаулайтынын біліп алады-1Б
Балмұздақ мұз күйінде сақтамай ерітетін дәлелдейді-1Б

ҚБ:




Дескриптор:


Тәжірибе жасау арқылы қай заттың тез жылу өткізетінін біледі-1Б
Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады-1Б
Дескриптор:
Жылуды жақсы және нашар өткізетін заттарды атайды-1Б
Материалдардың қасиеттерін біледі-1Б

ҚБ:


«Көңіл-күй таразасы» әдісі




Оқушылардын


тапссырмалары

Суреттегі заттар





Тақтаға ілінген суреттер


Термос
Қайнаған су


Балмұздақ


Сызба
ДК экраны


Тәжірибеге керекті заттар:


Стакандар
Қасықтар
Ыстық су
Зерттеуге арналған заттар

Кері байланыс парағы




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет