6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі.
Көптеген оқушылар:
3D-редакторының құралдарын қолданады.
Кейбір оқушылар:
Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Өткен сабақты пысықтау.
«Жұптасып – ойлан- бөліс» әдісі.
-2 D графикасының қолмен салынған қандай артықшылығы бар?
- 2 D графика мен 3 D графикаға арналған қандай программаларды білесің?
-2 D графика мен 3 D графиканың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар?
ҚБ: смайлик /1балл/
1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Смайлик
/1балл/
Сабақтың ортасы
Жаңа тақырып.
Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз.
Топтық жұмыс. 1-тапсырма. 1-кесте
Дұрыс жауапты таңдаңыз және жазыңыз.
Дескриптор:
-құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді.
ҚБ: смайлик /4 балл/
Жеке жұмыс. 2-тапсырма.
Оқулық § 2.2, 47-48 бет «Практикада қолдану»
Дескриптор:
- SketchUp редакторды іске қосады;
-Прямоугольник батырмасын пайдалану арқылы көлемді фигура жаса алады.
-Окружность /шеңбер/ батырмасын пайдалану арқылы баскиім құрастыра алады;
-Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды.
ҚБ: смайлик /1 балл/
Жеке жұмыс. 3-тапсырма. «Баспалдақ» моделін құрастыр.
Дескриптор:
- SketchUp редаторды іске қосады;
-прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады.
ҚБ: смайлик /1балл/
Жеке жұмыс. 4-тапсырма.
- Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен 3 айырмашылықты анықта.
Дескриптор:
- Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен 3 айырмашылықты анықтайды.
ҚБ: смайлик /3балл/
SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: «+; - ; қызықты» әдісі. /стикер/ Оқушылар бір жағында(+)белгісі бар, осы тақырып бойынша түсінгенін жазады, келесі бетінде (-) белгісі, осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады
Өзін-өзі бағалау.
стикерге бір жағында(+) белгісі бар, осы тақырып бойынша түсінгенін жазады, келесі бетінде (-) белгісі, осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады